1. 1.
  trump'ın türkiye'ye karşı tutumunu eleştiren ve yanımızda olduğunu belirten açıklamadır. dayak yemekten heder olmuş kardeşin abisini görünce yaşadığı mutluluğun bir benzerini yaşıyorum şu an.

  "Trump'ın NATO müttefiki Türkiye'ye ekonomik zorlukları coşkuyla dayatması utanç verici. ABD yaptırımlara ve zorbalığa bağımlılığını düzeltmeli aksi takdirde tüm dünya ülkeleri onu zorlamak için sözlü kınamaların ötesine geçecektir. Biz daha önce de komşularımızın yanındaydık şimdi de yanlarında olacağız."

  https://twitter.com/JZari...tatus/1028181779360956419
  7 -3 ... bir idealistin ta kendisi
 2. 2.
  Biz boşa iran ile aramız iyi olmalıydı diye yazıp çizmedik.

  Hangi Avrupa ülkesinden Türkiye'ye destek gelir? Mümkünatı yok. ingiltere mi desteklicek ya da bizi kim?

  iran ile bundan önce aramızı bozdular dedik ki Amerika ile yakınlaşırsanız sırtımızı oraya dayarsak kötü olur Amerika'nın elinin değdiği ve sırtı yerden kalkan ülke yok diye defalarca belirtmişimdir.

  iran iyidir kötüdür kendi içlerinde yaşadıkları gram umrumda değil. Politika anlamında Amerika'ya karşı birlik olmamız gereken ülkelerden birisidir iran.

  Sadece iran değil bu Amerika belası ile uğraşan tüm ülkelerle birlik olmak artık şart hale gelmiş durumda.
  10 -2 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  biz yıllar önce çok iyi dosttuk iranla. atatürk bunun temellerini atmıştı. ama biz geliştiremedik. zaten atatürk bile biliyordu bu amerika'nın bir şeyler yapacağını. bu emperyalistlere karşı birlik olmamız gereken bir ülke. ilişkileri geliştirmeli, ticaretimizi arttırmalıyız iran'la. sonuçta komşu komşunun külüne muhtaçtır. şu anda iki ülke için de aynı durum geçerli. birkaç sağlam ülke ile de dost olursak şu amerika'nın altından biraz da olsa kalkabiliriz.
  4 ... the blade man
 4. 4.
  iranı bırakın da rusyayla samimiyeti ve ekonomik ilişkileri artırırsak bizim açımızdan daha yararlı olacaktır. ekonomimizi abd den ve dolardan uzak tutmalıyız.
  2 -1 ... yoksul genc
 5. 5.
  iran 'a bunu dedirten mutlaka putin 'dir .
  3 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  iran Azerbaycan çin rusya yörüngesine doğru kayıyoruz.
  Ruble alın
  Not: ytd
  3 ... sozleriyle alkis alan yazar
 7. 7.
  yüreklere su serpen açıklamadır.
  ... bir idealistin ta kendisi
 8. 8.
  iran veya Türkiye düşerse çok geçmeden diğeri düşer.
  Aşktan yapılmayan açıklamadır.
  1 ... gravedigger
 9. 9.
  Amerikan'ın hedefinde iran var. Onlara ambargo uyguluyor. Bize ambargo uyguluyor ve sizi hedefe koydum koyacağım diyor.

  Arap baharı döneminde yapılan açıklamalar hep anti demokratik yönetimler eliyle halkı ezen despot yöneticiler ( Kaddafi Saddam Esad ..) hakkında oldu.

  Büyük oyun olduğu doğru. Ambargolardan etkilenmeyen bir ekonomik yapımız olsaydı abd belki de doğrudan asker sokmaya kalkacaktı. Bu şaka değil arkadaşlar Suriye'nin kuzeyinde kürt devleti kurup iran ve türkiyeden toprak vermeyi planlıyor adamlar.
  ... sassanach
 10. 10.
  Ülkeler arasında dostluk olmaz. Çıkar ilişkisi olur. Amerika Türkiye'ye iran'a yaptırımda bulunun diye direttiği için iran böyle konuşuyor. Yoksa Siklemez bile bizim problemlerimizi.
  ... dinsiz kitapsiz kafir