1. 1.
  2017 yılı içişleri bakanlığı faaliyet raporuna göre 100 bin üzerinde silah kayıp! devletin envanterindeki resmi silahlar kayıp! akp sivil silahlı gücünü mü oluşturuyor yoksa sadat gibi militar örgütlere el altından mı dağıtıldı? yoksa suriyeli teröristlere mi satıldı veya hibe edildi? işin ne olduğunu bilen yok! hesap veremeyenler hala koltuklarında!
  3 -2 ... crossd
 2. 2.
  geri zekalı devletin envanterindeki resmi silahlar değil onlar. vatandaş'ın kayıp olarak bildirdiği ihbarlarının sayısı. allah'ım bu gençlik niye bu kadar mal ya. hadi eyv.
  3 -2 ... aklakara
 3. 3.
  akp medyasından okuyunca anlaşılmıyor tabii! kayıp ihbarı yapılıyorsa o silahlar ruhsatlı! ruhsatsız silahı kimse kaybettim diye devlete bildirmez, cezası var! ruhsatlı silahlar devletin resmi envanterindeki silahlardır. seferberlik ve savaş halinde gerekirse devlete teslim edilir! bu kadar silahın kaybolması el altından toplanmasına işarettir!
  malak veletler a haber dışında bir şeyler izlesin lütfen!
  1 ... crossd
 4. 4.
  o işin aslı şöyle. ruhsatla alınan silahı kaybettim diye devlete bildiriyorsun dolayısı ile hukuki-bürokratik işlemlerin ardından silah sizin zimmetinizden düşüyor ama hala elinizde bulundurmaya devam ediyorsunuz. ruhsat parası, vergi harç vs gibi şeylerden kurtulmak için yapıyor millet daha çok.
  3 ... ecinni