bugün

türkiye'de çalışanların yol masraflarının fazlalığını gösteren durum.

çalışanlar için rahat bir ulaşım yolu yoktur. işe gidiş gelişte hem yorulmakta hem de çok para vermekteler.
300 lirasini sigaraya vermekten daha iyidir.
şüphesiz çok gelişmiş ülke ekonomisini ve refahını görmüş kişidir. bunun 800 lira alıp 150 lira yol parası vereni de vardır.
maasin %15 yollarda harcanıyordur.
Yol sigara yemek zaten minimum 800 tl karın tokluğuna Çalışılır evlendiğini düşünmek bile kötü.
2000 lira alıp, istanbul'da yaşayıp, 250 lira yola harcayanlarda mevcut. hayır 1750 lira neye yetecek istanbul'da?

adım atsan para olan bir şehirde ne bok yiyeceğim ben bilmiyorum hala.
evlenip yuva kurma işini hayal olarak bırakan bir durumdur, bu maaşla evlenilmez, toplumun temel yapı taşı olan aileyi çürüten bir durumdur.
5000 euro maaş alan birinin yakıt masrafının 400 dolar olan birine kimse asgari ücretten söz etmesin.
Borcu olmayan insandır. Başka türlü olamaz yani, kimse zarar edeceği mesleğin altına girmez.
otobüs biletlerine yapılan zamma ses çıkarmayan insanların vermek zorunda olduğu ücret. istanbul'da son yapılan zamdan sonra öğrencilerin protesto etmesiyle zammın geri alındığını görmüştük. evet.
yazık günah.
işin diğer bir ilginç yanı 2500 lira ve üstü maaş alan polislerin bedava ulaşım hakkı olması nedenini çözmüş değilim.
istanbulda ulaşım gerçekten sıkıntı..herhangi bişehirde bütün gün gezdiğinde yaptığın harcamayı istanbulda sadece yola verebiliyosun..mecbur kalmadıkça yaşanmaz o şehirde(ekonomik olarak diyorum tabii ki) en temizi 4 5 günlüğüne gezip dönceksin özledikce bidaha gitceksin.