1. 1.
  sizce 100 yıl sonra türkiye nasıl bir ülke olur?

  işte benim kafamdaki türkiye. *
  okuma-yazma oranı %100 olan türkiye... malum eğitim her şeyin başlangıcıdır. üniversitelerden mezun olan herkes sıkıntı çekmeden iş bulabiliyor artık. kişi başına düşen gelir 50.000 euro artık. ülkemizde eskiden yaşanılan sıkıntılar yok şimdi. kardeşçe bir yaşam sürüyoruz. türkiye dünyanın en güçlü ülkelerinden biri şu an. başbakanımız dünya lideri. dünya çapında saygı görüyor. afrikalı insanların sorunlarını çözmek için bile çabalıyoruz artık. kültür seviyemiz çok yüksek bir toplum olduk. 150 milyonluk ülkede artık filmler 40-50 milyon gişe yapıyor. artık ithalat yapmıyoruz neredeyse. özkaynaklarımız bize yetiyor, hatta ihracatımız çok yüksek seviyede. eskiden biz amerikadan pirinç alırken şimdi onlar bizden alıyor. artık ülkemizde insan hakları çok üst düzeyde. eskiden fikirlerinden dolayı suçlanan insanları şimdi hayretle dinliyoruz. çiftçisinden, işçisine, öğretmeninden, doktoruna, milletvekiline, başbakanına, askerine herkes mutlu, mesut, kavgasız... zorunlu askerlik yok artık, eskiden varmış. herkes sağlıklı koşullarda yaşıyor artık. kışın sokakta yatanlar yok, sokak çocukları yok. gazetelerimiz artık gerçek haberler yazıyor ve herkes tarafından okunuyor. ortalama yaşam süresi kadınlarda 94, erkeklerde 92 yaş. dünyanın en iyisi.

  biliyorum belki biraz fazla ütopik oldu ama hayal işte.

  bakalım sizin hayalleriniz nasıl, ya da belki gerçekçisinizdir.
  1 ... sakat sinek
 2. 2.
  'olur umarım' diye devam edebilecek bir endişe cümlesi ilk dört kelimesi.
  3 ... taffy2g
 3. 3.
  büyük ihtimalle yükseliş devrini tamamlamış olacaktır.eğer 100 yıl sonra bu yazdıklarım yüzaltıncı nesil tarafından okunacaksa bir de tavsiye vereyim; benim dediğimi yap yaptığımı yapma.
  2 ... tuykalem
 4. 4.
  Türkiyenin 100 yıl sonraki durumunu bir göz önünden geçirelim.
  türkiye dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olacağını ve teknoloji bakımından çok iyi bir yükseliş göstereceğine inanıyorum.Türkiye üç tarafı denizlerle cevrili olduğu için ekonomiide ele geçireceğine inanmaktayım.100 yıl sonra torunlarımız türkiyeyi daha da ileriye taşıyacaklarından hiç kuşkum yoktur.
  ... system
 5. 5.
  bu ahlak anlayışıyla artık türkiye türkiye olmaktan çıkmış bi ülke olur heralde teknolojide zaten gözü yok al kopyala yöntemiyle teknolojisini ilerletmeye çalışan bir ülke umarım bu tek düzelikten ve kültür yozlaşmasından kurtulur.
  ... fzerol
 6. 6.
  siyah cam filmli uçan doğan görünümlü şahin arabalar, kaset bant püsküllü uçan jawa motorlar...
  ... artie sem
 7. 7.
  medeniyetin paranın hakim olduğu ülkelerin tam ortasında pazar türkiye.hala kendini bulamamış türkiye.hala kürtlere hakim olamayan türkiye.belki de 100 yıl sonra bir türkiye olmaz.iç savaşlarla uğraşan hala din ne bilim ne atatürk ne demek istemiş bunlrı algılayamayan insanlar topluluğunun olduğu ülke.ölsekde görmesek!
  ... renkliruhlar
 8. 8.
  100 yıl sonra türkiye daha mı çağdaş bır ulke yada 1923 oncesıne donen serıyatcı bı ulkemı olur bılınmez ama su bı gercek pek bısı degısmez

  ama en buyuk temennımız ınsallah 100 yıl sonranın ınsanı bu devletın nerden nerelere geldıgını unutmayan bı mıllet olur ...
  ... available
 9. 9.
  *2109.
  1 ... shorbenick
 10. 10.
  =
  100 yıl önce iran.
  1 ... ezelhazan