1. 1.
    yunanistanda belki ama anadoluda kesin yoktu cevabini alacak soru.

sabahlari corba icen koylulerin torunlari bugun cay demleme torenleri yapiyorlar.
    ulan yozgatta zeytinin ne isi var, hele beyaz peynir yapmayi kim becerir amk?
    cay zaten o zamanlar karadenizde yetismiyor.
    5 -12 ... gedikpasa
  2. 2.
    (bkz: kahvaltı çocukları).
    1 ... gedikpasa
  3. 3.
    Yoktu tabi, miss gibi tarhana vardı.
    7 ... power of humanity
  4. 5.
    tüketim toplumu dediğimiz şey daha yeni. 40 bilemedin 50 yıllık. bırak bim i, a101 i. bakkal yoktu bakkal.
    1 ... timarli necati
  5. 5.
    Yoktu. Bunlar hep gavur icadı.

Dolaptaki zeytin peyniri çöpe atmaya gidiyorum çayın da allah belasını versin.
    12 -1 ... susturulamayan avrat ll
  6. 6.
    Anadolu’da insanların sabah kahvaltılarında çorba içerek güne merhaba dediğini,çoluk çömbelek tarlaya çalışmaya gittiğini bir araştırma yazısında okumuştum.kahvaltı diye birşey yok yani.bu,istanbul gibi büyük şehirlerde de böylemiydi?tabiki değildi ki bu detayların yer aldığı bir sürü hatıra kitabı bilirim.Mustafa Kemal ATATÜRK boşuna,Anadolu insanının bu cefakar halini onure etmek için “Köylü Milletin Efendisidir”dememiş.Çileyi,Derdi yokluğu en iyi köylü bilir.ayrıca kahvaltıdan konu nasıl Atatürk ile final yaptı o da başka hayret verici bir durum.
    8 -1 ... hacileflef
  7. 7.
    ııh yoktu. at kesiyorlardı.
    3 ... kendi kendine kendini arayan
  8. 8.
    Yüzyıl önce ben var miydim sorusunu getirir akla.
    1 -1 ... kim bu doctor
  9. 9.
    ekmek yapmayı bilmiyorlar deniyor bir yazıda.
    1 -1 ... cenkiss
  10. 10.
    ekmek yapmayı mısırlıların buldugunu, zeytin agaçlarının yuzyillarca topraga tutundugunu dusunursek neden olmasin?
    2 ... anomalisa