bugün

Yoktu tabi, miss gibi tarhana vardı.
Yoktu. Bunlar hep gavur icadı.

Dolaptaki zeytin peyniri çöpe atmaya gidiyorum çayın da allah belasını versin.
Anadolu’da insanların sabah kahvaltılarında çorba içerek güne merhaba dediğini,çoluk çömbelek tarlaya çalışmaya gittiğini bir araştırma yazısında okumuştum.kahvaltı diye birşey yok yani.bu,istanbul gibi büyük şehirlerde de böylemiydi?tabiki değildi ki bu detayların yer aldığı bir sürü hatıra kitabı bilirim.Mustafa Kemal ATATÜRK boşuna,Anadolu insanının bu cefakar halini onure etmek için “Köylü Milletin Efendisidir”dememiş.Çileyi,Derdi yokluğu en iyi köylü bilir.ayrıca kahvaltıdan konu nasıl Atatürk ile final yaptı o da başka hayret verici bir durum.
ııh yoktu. at kesiyorlardı.
Yüzyıl önce ben var miydim sorusunu getirir akla.
ekmek yapmayı bilmiyorlar deniyor bir yazıda.
ekmek yapmayı mısırlıların buldugunu, zeytin agaçlarının yuzyillarca topraga tutundugunu dusunursek neden olmasin?
ona kalırsan 1000 yıl önce osmanlı yoktu. değişiyor hayatlar çok takmayın.
nuh tufanından sonra keşfe gönderilen güvercinin ağzında zeytin dalı ile dönmesinin ardından, zeytin ağaçlarının, karanlık bir gecede paraşütlerle 101. hava indirme tümeninin dev nakliye uçaklarından atıldığı, yere inenlerin anında köklerini toprağa gömdüğüne dair şahitlik eden üzüm bağlarının ifadesine göre karar verilmesi gereken bir muammadır.
Bu soruyu yıllar önce rahmeti dedeme sormuştum. aldığım cevap ise aynen şuydu;

- sen sabah tarhana çorbasıyla birlikte yenen kavrulmuş turşunun tadını bilmezsin.
anadolu da ekmek yapmayı bilmiyorlar mıydı...ilk bulunan tarihi kalıntılardan biri buğday taneleri ve taneleri ezmek için kullandıkları havan/taşlar.
ülkemizdeki zeytin ağaçları kaç yüz yıllık ...anforalarda bulunan kalıntıların bir kısmı zeytinyağı. kaldı ki sadece 100 yıl öncesinden bahsediyorsunuz. sütü bilen, sütü olan peynir olmasa da kesik/lor buna ulaşır eninde sonunda. belki kahvaltıda değil de öğlen yiyorlardı veya tarlaya götürüyorlardı.
ekmek bile yoktuya evrilen sorunsal. beynini s.ktiklerime göre ekmek bile yok, hic bisey bilmiyorlar, ağaç kemiriyorlardı 100 sene önce..
Elbette vardı.
Tabi zeytin genelde batı anadolu'da olduğu için iç kesimlerde yoktu ama baya bildiğin kahvaltı kültürü elbet vardı.

Bakın bugün büyük kentlerde bile karşımıza "van kahvaltısı" tabelaları çıkıyor.

Zeytin yoktu belki ama, peynirin envayi çeşidi, pastırması, sucuğu, balı, kaymağı, domatesi, biberi, üzerine ekmek banmalı ev salçası ve kuymağı ile anadolumuzda kahvaltı kültürü yüzlerce yıldır vardı.

Ulen kendi milletinize bu kadar da düşman olmayın be.

Bizim her mahallemizde hamam varken, amerikada insanlar yılda iki defa yikaniyordu.
Bizim her evimizde tuvalet varken, fransa sarayında insanlar lazimlik kullanıyordu.
ingiliz zırhlısı istanbulda demirliydi..sultana ingiliz kahvaltısı yediriliyor,o da tüm tebaam yesin bunu diyordu.
Yoktu. 50 60 sene önce bile anadolu da öyle bir kahvaltı yoktu. Çorba veya bulgur pilavı yenirmiş kahvaltıda.
Büyüklerimiz hayattayken derlerdi; zamanımızda zeytinle peyniri çayı Kahvaltıda yiyenlere kızılırdı, hele bal yağ da varsa ayıplanırdı. Çünkü tek çeşit katıkla yetinmemek demekmiş, müsriflikmiş, pis boğazlıkmış onlar için.
vardı.

bin yıl önce de vardı.
yoktu. büyük ihtimal anadoluda sabahları sadece çorba içiliyordu. zeytin-reçel gibi şeyler yunan adeti.
güncel Önemli Başlıklar