1. 1.
  izmir’in Ödemiş ilçesinin ilkkurşun köyü yakınlarında yeni yol çalışması nedeniyle 1000 adet zeytin ağacının kesimine başlandı.
  ilkkurşun Köyü Kafkas Kültürü Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Rıfat Dirik, yolun 100 metre kısaltılması için kesilecek ağaçların en gencinin 50-60 yaşında olduğunu söyledi.

  ‘Zeytin ağaçlarımızın sonunu getirecekler’
  Mevcut yolun rahatça düzleştirilip genişletilebileceğini ifade eden Dirik, “Bölge tarihi ilkkurşun tepelerinin hemen yanında. Buradan dolgu alma uğruna yolun güzergâhının değiştirilmesi zeytin ağaçlarımızın sonunu getirecek” diye konuştu.

  Dirik şöyle devam etti: “Yüklenici firma 2015 tarihinden bu yana, bu arazi üzerinde dolgu ve kazı malzemesi alıyor. Bu çalışma önlenmemesi halinde köyümüzün merası, mera olmaktan çıkacak. Mevcut anayolun genişletilerek doğanın tarihin ve yeşilin korunmasını istiyoruz.”

  http://www.diken.com.tr/1...0-zeytin-agaci-kesiliyor/

  Biz biraz daha göz yumalım yakında taş toprak yedirecekler galiba bize. Beton mu yiyecegiz kardesim memleketin her köşesine karış karış asfalt döküyorlar.
  3 ... keyfinizinkahyasi
 2. 2.
  sessiz kalınmaması gereken ağaç katliamı. şu ana kadar kesilen ağaçlarınsa hesabı sorulmalı. tabi kime diyoruz.
  2 -1 ... kali ma shakti de
 3. 3.
  Eğitim sistemi paçavraya dönmüş, ilim, bilim ve sanattan uzaklaştırılarak, duyarlılığını kaybetmiş toplumlarda sorun teşkil etmeyen vahim bir durumdur.

  Doğa, Çiçek, böcek kimin umurunda?!
  6 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 4. 4.
  uçurulan eski bir hesabımda ağaç kesenin götü kesilsin gibi güzel bir kampanyam vardı. bulamadım lakin o zeytin ağaçlarının dalları buradaki katliamcıların götlerine girsin demekten alamıyorum kendimi. çoğu cumhuriyet ve menderes ile yaşıt bu ağaçların.
  1 ... kali ma shakti de