Koşulsuzca yerdik.
Yiyin efendiler.

görsel
Ona göre harcardım gene yetmezdi. Evet.
(bkz: trt de 100 bin tl maaş alan gazeteciler var)
2 ay daha çalışıp, kendi işimi kurardım.
evi kerhaneye çevirirdim.
avrupayı gezerdim. sonra çek altına bir bmw. güzel de bir ev al. tamamdır.
Eminim ki neden 110 bin değil diye üzülürümdüm. O değil de sağlam rakam lan bu!
yaptığım işi yapacak birine 20 bin tl maaş verir çalışmaz, deniz kıyısından 10 km uzaklaşmadan yaşardım.
Çevremde fakir, muhtaç insan kalmazdı. Yine aynı ekmeği yiyip, aynı sudan içerek günler günleri kovalardı. Geldik gidiyoruz nihayetinde, fazla hırsa gerek yok. Günümüz geçsin, mutluluğu ve huzuru tadalım bir ömür kafidir be üstadım.
(bkz: dünya turu)
paranın hepsini ayın 20 sine kadar yer kalan 10 gün fakirliğe devam ederdim. 100000 değil 10000 lira aldığımı hayal edeyim dedim de bildiğin yaban çakalına döndüm 10 saniyede. 100000 olsa neler olur kimbilir..
ilk maaşım bundan dört sene evvel 10 bin liraydı, onu bile nasıl harcayacağımı bilmemiştim. 100 bin lirayı üst üste koyar kale yapar içinde oynarım sanırım.
Kafayı yerdim.
Her ay 40 bin lirayı dolar olarak bankaya koyarım.

Kalan 60 bini yerim.
Çocuguma kimin bakacagı sorunsalından bıktıgım için kreş açar hem cocugumu sosyelleştiririm hem patron derdiyle uğraşmam uyan otobüse bin derdi yok hem kreş hem ev şeklinde tasarlardım offf çok güzel ya.
Aylık alınıyorsa başka ülkeye gayrimenkul yatırımı.
bir çok rektörün, dekanın, yüksek dereceli memurların aldığı maaş. misal hacettepe üni rektörü, aski genel müdürü...
şahsen hayallerin zirvelerinde gezerdim, öncelikle her ay 50 binini bankaya atar döviz alır ya da altına yatırırdım. kalan 50 bini ise yer içer hayır yapardım, 50 bin ayda birikim senede 600 bin yapar onada lüks öyle fazla değil orta derecede bir daire alırdım, ya da olmadı arsayaya yatırım yapardım, o da kendi haline pirim yapar servete servet katardı, vay be hayali bile güzel. neyse her şeyin başı sağlık, trilyonun olsa ağzının tadı olmasa neye yarar. aynen öyle değil mi ? evet öyle.
Kendim için ve sevdiklerim için harcardım. Nasılsa her ay geliyor neden istifleyeyim .
ne iş yapıyoruz?
100 bin tl maaşı kaybetmemek için daha fazla çalışırdım.
daha fazla kredi çekerdim. Bu işin hamurunda kredi varmış.
sosyal medya hesaplarımdaki profil resmimi, 100 usd'lik paralar ile değiştiririm.
1 sene çalışır tazminatımı da alır ülkeden siktirolur giderdim.
sananedir.