bugün

(bkz: serdar ortaç)
hiç bir şey için geç değildir.ama zihniyetin değişmemesi daha üzücüdür,ahmet kaya yada veli kaya olay kendinle yüzleşmendir.

(bkz: sike sürülmeyecek zekaların zeka teorisi üretmesi)
(bkz: like this)
şimdi de herkes vicdan yapmış anıyorlar birde..zamanında bu saygıyı gösterseydiniz belki şimdi herbir şey böyle olmazdı.sen hapisten pkk lıyı al meclise sok (ileri demokrasi) ama adamın biri ben başka dilde kaset çıkaracam,klip çekecem diyince dünyayı yerinden oynat. bu ne değişiklik devrim olmuşta haberimiz olmamış.
14 yıl önce bu adamı çok tanımazdım. ondan dolayı 14 yıl sonra ahmet kaya'cı oldum.
10 yılda gelişen insanımız algısına örnektir. kürtçe şarkı yapacam diye taşa tutulmuştu şimdi ise taşa tutanlar taşa tutuluyor. güzel gelişme.
ağır dönek insanlar topluluğudur. menfaatçidirler aynı zamanda.
göt kılı kıvamındaki kervana katılmaya heveslilerin oluşturduğu güruhtur.
on yıl önce ahmet kayacı olup şimdi de ahmet kayacı olanlarla beraber sikme terapisi uygulanarak akıllandırılması gereken güruh.
(bkz: ahmet kaya ya boykot)
ya korkak ya özenti koyundurlar , baska ihtimal yok . ya önceden korkup sevdiklerini söyleyemiyorlardı ya da simdi herkes sevdiği için özenip sürüye katılıp sevdiler .
ne popilerse onun pesinde olan insan modelidir.
30 yıl önce darbeciler etrafı biçerken darbe şakşakçılığı yapan, ama şimdi darbe karşıtı aslan demokrat kesilenlerle aynı olandır.
öldükten sonra değerinin anlaşılması durumudur.
marduktan farkları yoktur.
ya her devrin adamı olan döneklerdendir ya da yapılan hatayı geç anlamıştır.