1. 1.
    Son verilere göre işsizlik oranı düşmüş.
    Yerseniz.

https://m.sabah.com.tr/ap...issizlik-oranini-acikladi
    9 -2 ... atlant isten gelenadam
  2. 2.
    burada yerseniz diyen arkadaşlar neye göre bu yorumu yapıyor biri açıklasın da biz de bilelim ya. ekşide yazılan sikimsonik yorumları ciddiye alan bu kadar fazla insanın olması dehşet verici abi.

hayır neye göre. cia istatistik birimi başkanı mısın, mit iç araştırma bilmemne başkanı mısın nesin yani ki yerseniz diye bir yorum yapıyorsun? etrafında iki tane yalan sayacak şimdi, yalanlayamayız nasıl olsa yap algıyı geç. tüik amk tüik. devletin kendi istatistik birimi. bu ülke akpden ibaret değil.
    10 -44 ... uluyan bilge
  3. 3.
    yemeyenler için : pandemi döneminde o kadar restorant, avm, lokanta, cafe, kapatıldı. burda çalışanların zaten bir çoğu sigortasız çalışan kesim, tüik denen kurum bu istatistiği çıkarırken, işsizlik oranını iş arıyor musnuz diye sorarak belirlemektedir. 3 ay evde kalan adam iş arıyorum der mi?
    ya neyse ne anlatıyorum ki makarna beyinliye.
    sen yeme gargara yap koçum, tüik devletin kurumuymuş, çok bilmiş dalyarağa bak hele, o devletin kurumuna bürokrat atamasını kim yapıyor? AKP.
    hadi şimdi siktir git.
    13 -5 ... kendinedinsiz
  4. 4.
    bunlar önce tüik kadrosunu komple değiştirdi. yeni yandaşlar hükümet destekli veriler açıklıyor. tüik in açıkladığı verilere göre enflasyon belirlenip. o rakamlara göre zamlar yapılıyor. her ürüne 1 senede %20 zam geliyor. enflasyon yüzde 8-9 diyorlar.
    21 -3 ... herkesin hayatina karisan adam
  5. 5.
    normalleşme başladığından sonra herkes işe girdi ve çalışıyor rakamlar son derece doğrudur. ayrıca işsizlerin çoğu iş beğenmiyor adam 4 yıllık dandik bölüm okumuş 2.500 tl maaş verilen işi beğenmiyorlar.
    5 -12 ... ernesto doqukan guevara
  6. 6.
    Bu ülke akpden ibaret değil diyen kişi taraf olmayan bertaraf olur lafını iyi bellesin.
    Her yil enflasyonu %7 %8 gösterip gerçeklesenin %30 olduğu herkes biliyor ama yersen.yiyoruz mecbur.
    12 -1 ... atlant isten gelenadam
  7. 7.
    ilginçtir. tüm dünyada pandemi yüzünden işsizlik tavan yaptı bir bizde düşük çıktı (bkz: swh)
    4 ... abi50kuruslukgofretlernekadar
  8. 8.
    Tüik verdiği onlarca şüpheli raporla birlikte halkın kendisine olan güvenini sarsmış bir kurumdur. Ayrıca hükümetin tüik kadrolarında yaptığı oynamalar da gündemde sıkça yer bulmuştur. Bu sebeplerden ötürü artık tüik bir rapor sununca kuşku ile yaklaşıyoruz hatta inanmıyoruz.

Sanırım yeterince açıklayıcı oldu. Evet.
    4 -1 ... gothmog15
  9. 10.
    sadece neye göre yerseniz yorumu yapılıyor diye soruma küfürle karşılık verip üstüne de makarna beyinli diye hakaret eden vasıfsız yazarlar içeren başlık. o kurumun atamasını akp yapıyormuş. akp 90 yıldır bu ülkeyi yönetiyor herhalde. daha önce iktidara geçen partinin elindeydi o zaman tüik.

ben tüikin yalan bilgi verdiği iddialarını okuduğum yerleri söyleyim. sözcü. cumhuriyet. odatv. şimdi bunlara ben nasıl inanayım? bana kendi öz aklınız ile bir analiz getirin- varsa öyle bir kabiliyet- ben de inanayım.

beyin bedava. görgü de. ikisini de kullanın.
    3 -10 ... uluyan bilge
  10. 10.
    3 deyince yiyoruz arkadaşlar....

1,2,3...
    7 ... king shark