bugün

Sikmeseler bari.
Bulduğumuz anda zamanda kayma yaşadık.

Şu an 2018'e kadar gittik, arkadaşlar. Seneye bir daha buluruz inş.
Arkadaşlar mesaj çözülmüş. Eve gelirken iki ekmek bir de yoğurt al. baban.diyormuş
Az daha zorlasa evren dışı olacakmış amk.

ilginç bir gelişmedir.
imam hatipler kapatılsın!!!! Diyorlarmış...
görsel
bir sene önce bulunan bir şeyin başlığı niye şimdi açılıyor?

adamlar dünya dışında yaşam buluyor bizimkiler 1 sene sonra öğreniyor olacak iş değil (!)
tarih hatası ile atılan başlığa takılmazsak..

heyecan verici gelişmedir.
nasa'nın artık sıkan stabil açıklamalarından daha önemlidir.

belirli aralıklarla 6 kez tekrar eden bir sinyal.

ancak şu da var.
malum bir hayat olsa bile oraya gitme olanağımız yok.

peki ya adamların varsa?
bilimdi, meraktı derken bu kadarına gerek yok diyorum. sonu iyi değil bak mazallah.

en iyisi sıkıcı ama mars'ta su aramak. *
Belki de yok olmuştur. 1.5 milyar ışık yılı uzaklıktan bir radyo sinyali ne kadar zamanda gelir onu da açıklasınlar da boşa mevzu yapmayalım.
Lan elin uzaylisi ne edecek radyo sinyalini kim bilir nerden ses çıktı ve nasa neresinden uyduruyo bu olayı diye yorum yaptırmaya neden olan gelişme.
çok zaman geçmiş. ihtiyarlamıştır onlar be. Kuşları ötmez.
bu gelen radyo sinyalleri, bize ait sinyaller çıkarsa hiç şaşırmam. belki de yüz milyonlarca yıl sonramızdan, şimdimize yollanmış sinyaller.

uzayın her zaman ; kuantum dolanıklık, karadelik bilgi paradoksu yahut fizik kanunlarının işlemez halde olduğu singularity'den ibaret olmadığını, daha akıl almaz, çılgınca ve ürküten olayların olduğu bir yer olarak düşünüyorum.
alışıcaz alışıcaz, 2019'a el birliğiyle alışıcaz.
1,5 milyar yıl önce uzay boşluğuna radyo sinyali gönderebilecek teknolojiyi keşfetmiş uygarlıktan atılan mesaj, tırsmadım değil.
1.5 milyar ışık yılı uzakta olan bir galaksi henüz çok genç olacağı için dünya dışı zeki yaşam olma ihtimali düşük. Bu tekrar eden radyo sinyalleri pulsarlardan kaynaklanmış olabilirler.
az evvel verilen linkte sinyali dinledim. bence trt fm o. trt fm i arabanın radyosunda ararken önce öyle bi ses geliyor. sonra trt fm çıkıyor.
(bkz: Aman Ağzımızın tadı kaçmasın ali Rıza bey)