bugün

Lafonten'den masallar. Reform paketi değil yeni haraç listesi. Anlaşılan yandaşa dağıtılan para bitmiş. Para istiyorlar. Kamunun yapılanması ile ilgili tek satır yok. Kamu bu kadar savurgan olduktan sonra bu kriz bitmez.
hukukta reform yapılmadığı ve yargıyı yasama ve yürütmeden bağımsız hale getirilmediği sürece hiç bir işe yaramayacak pakettir.
e hani eknomi zaten süperdi, neden ekonomik paket açıklanıyo ki?....herşey güllük gülistanlıkken neden paket açıklansın ki?
Kıdem tazminatı fonu. Yıllardır erteleniyordu bu. Nihayet sıra buna da geldi sonunda demek ki.
Burası çok önemliden öteye geçememiş reform paketi. Şartlar böyleyken vatandaşı ve piyasaları ürkütmeden başka bir açıklama yapılabileceğini de pek sanmıyorum.
yine geri zekalı eyliyorlar..

slayt’a bak baştan yanlış zaten..
enflasyonla ilgili bir açıklama göremediğim paket.

damat yine güldürmüştür.
Daha çok paket açarlar, oysaki aklın yolu bir, ev ekonomisinde veya ülke ekonomisinde ilke aynı, üreteceksin ve az tüketeceksin biz bunu yapmak yerine nasıl daha fazla vergi yada örtülü vergi alırım onun peşindeyiz. işin sırrını atalarımız seneler öncesi ortaya koymuş, ayağını yorganına göre uzatacaksın, gelirinden fazla harcarsan ister aile ister devlet iflas kaçınılmazdır.
99 öncesi sigorta girişliler (3600 gün şartını yerine getiriyor ise) sgk dan alacakları yazı ile mevcut kıdem tazminatlarını alabilir. eğer şirketiniz tazminatı verip işten çıkartma yapmayacaksa tazminatınızı alın. sonra çok üzülürsünüz.
bes ve kıdem tazminatına konuyoruz dedi. başka da bir şey yok.
herşey havada, elle tutulan hiç birşey yok malesef.

hayır, planda anlatıklarının çoğunluğunu diğer bakanlıklar sonradan açıklayacak. sen niye çıktın oraya o zaman?
Sana bana yarayacak bir şey yok, boş boş dinlemeyin öyle. Patronlara ve devlete hazırlanmış bir plan.

senin için kıdem tazminatı fonu geliyor, sayın akpli asgari ücretlim.
bir de yıl sonunda bütün bordrolarını topla, verdiğin vergi kesintilerine iyi bak.
kağıttan oku geç, sözlerin içi hep boş, hep bize yabancı.
kemer sıkmaktan halkın beli kırıldı.
Devrim niteliğinde bı reform paketi ben çok beğendim.
Çöp diyenlere bakmayin onlar ya şuan izlemiyolardir yada iktisatin i sinden anlamıyolardir.
paketler karin doyurmuyor maalesef. 17 senenin sonunda milletin alim gücü maalesef yerlerde. tarim ülkesi olan türkiye de tarim ürünleri karaborsada.
Power point i bir tık ileri götürmüş.

Tebrikler.
Beklenen paket. Evet.
Paket deyince benim aklıma dolaylı yoldan kazik geliyor.
(bkz: bakın burası çokomelli).
(bkz: bakın burası çok önemli)
Reform paketi akaryakıt zamları ile açıldı.
Gün içinde daha neler girecek bize acaba?
Benzin 7 TL’yi geçmiş elektrik yüzde 37 zamlanmış patates soğan özelinde Pazarın hali ortada inşallah artık dişe dokunur bir şeyler açıklanır. Yoksa iyi olacağız öyle olacağızlar artık karın doyurmuyor. Evet.
Bakin burasi cok onemli sovuna hosgeldiniz.
Bir faydası olmayacak.

Batık gemi kurtulmayacak.
Ağzıyla kuş tutsa boş. Kimse demokrasinin olmadığı ülkelere yatırım yapmaz. Dış dünyayı şu anda istanbul büyük şehir belediye şeçimleri ilgilendiriyor damat değil.
Vaziyet alın dolar yine fırlayacak.
Evet bu bir yatırım tavsiyesidir.