bugün

iyi niyetli olduğunu düşünmek istiyorum ama adamları haklı çıkaran bir sürü şey var demişsin ne yani yarın birgün sözlükten birini alsalar oh mu çekeceksiniz? bana biraz ajanımsı gözüktün dostum sana yakıştıramadım.
Hala ciddi ciddi olayı basite alıp kaşınan yazarlar var.

Birbirinizi tanımadığınız insanlara karşı pirim kasma derdindesiniz.

Devlet büyüğüne hakaret edince ne geciyor elinize.

Yakında çok adam toplarlar burdan bu gidisle.
entry girmeme kararımı bozduran çağrıdır.

arkadaşlar bir duyumdur sadece;

sözlük incelenme altına alınacak yakında. ona göre.
çiğ süt emmedim ki karnım ağrısın bana göre bişey yok ama ipin ucu kaçtığı kesin. yazdıklarını kotrol edip silsin bu tipler.
burda fetö den değil ama cumhurbaşkanına hakaretten çükü kesilecek epey adam çıkar, her zaman diyoruz eleştirin hakaret etmeyin.
olum bırakın çağrıyı falan. insanları endişelendirmenin manası yok. burda fetö işine ne denli tepki verildiğini herkes bilir. onun için bundan bi bok çıkmayacağını da herkes bilir. boşa yormayın kendinizi. ha hakaret mevzuuna bir şey diyemem ama öbüründen bi yol olmaz. raad olun.
son pişmanlık fayda etmez dedirten başlıktır. sen kalk cumhurbaşkanına hakaret et, islamın kutsaldeğerleriyle dalga geç sonra göte gelme ihtimaline karşı bilmem nelerde neler. (bkn:geçti borun pazarı sür eşşeği niğdeye).
korku toplumu yaratma amacına hizmet eden çağrıdır.
Önce atatürk aleyhine yazılan yazıların silinmesi talep edilmelidir.

Edit: bir süre yazmama kararı aldıktan sonra fetö ile ilişkilendirilince noluyo lan diye tekrar geldik.
Yazdığımız her-bi-şeyi silmişler.
Korku cumhuriyetinin en sağlam temeli sözlüğü uludağ dır.

Kaypak kaypak bu ne müdürüm afedersin?
göte gelme ihtimalimize karşı başlatılan, yazarların selameti temalı çağrıdır. evet konuya geleyim...

bir çoğunuz bilgisizlik ya da ergenlikten sözlük hakkında yapılan haberleri ti'ye alıyor, dalga geçiyorsunuz. bir şey olmaz gibi düşünüyorsunuz. umarım, umarız bir şey olmaz. fakat arkadaşlar; bu ülkede bir gazete haberiyle koskoca orduya ergenekon kumpası yapıldı, bir gazete haberiyle bülent arınç suikasti palavrasıyla kozmik odaya girildi. bir haberle kozmik odaya giren alayımızın evine girer.

gazetelerdeki siyasi haberlerin hiç birisi laf olsun diye, boş yere yapılmaz arkadaşlar. 9 yıldır medya sektörünün içindeyim, güvenin bana. zall dahi farkında mı bilmem ama bize kabaran bir şeyler gözüküyor. bu olay yarın tirajı yüksek sabah, takvim, ensonhaber gibi mecralara taşar, oradan atv ana haber bülteni'ne konu oluruz. ondan sonra da memleketin 10 ayrı savcısı dava açar, olay 'ben yazmadım üyeler yazmış' olayından çıkar, ebemize atlamalarıyla son bulur. şahsen ben basın yolu ile işlenen suçların ne halt olduğunu bildiğimden hiçbir eleştirimde küfüre, hakarete kaçmıyorum kafam rahat. ama burada yüzlerce yazarın bunu yaptığını düşününce olabilecekleri seziyorum.

yanisi arkadaşlar; ortada suç içerikli entrylere müdahale eden, sözlüğü bunlardan temizlemeye çalışan bir moderasyon da yok. o halde otosansür yapmamız gerekiyor. Kimse sansür güzellemesi yapmasın, adamlar bir konuda haklı. çünkü küfür, hakaret gırla gidiyor. eleştiriye karşı böyle bir haber yapılsa eyvallah ama adamları haklı çıkartan bir sünü anektod var.

evet arkadaşlar; küfürler edildi, hakaretler edildi, hala günde 1239213 tane suç içerikli entry giriliyor. ama bir yerde durmak gerekiyor, yoksa sonuç çok net bir şekilde belli. bir yazar arkadaşınız olarak sizi yaklaşan tehlikeye karşı çok net uyarıyorum. zira sözlük arkanızda durmaz, zira bu haberler sonrası asıl başı ağrıyacak olan da sözlüğün ta kendisi. gençliğinize yazık olur, geleceğinize yazık olur. bir ortam kriminal hale geldiyse, elbet bir gün herkese dokunurlar. bilinçlenin, yapmayın.