bugün

20 milyar dolar sahibi olmak için çalışmalar yapmaktır. insanız biz doyamayız hep daha fazlası hep daha fazlası olacak.
her şeyi bırakıp tibette bir tapınağa yerleşmek.
tuborg gold'dan guinness'e geçerim.
afrikaya koşmak .

bencil yaratıklar hakikaten mide bulandırıyor .
belli etmem. eğer söylersem mafya peşime düşer. hiç belli etmeden eski hayatıma devam ederim. lüks arabada almam yoksa hayırdır loto mu çıktı derler. hatta akrabadan eş dosttan sürekli borç ister onları bunaltırım. dahada fakir olmuş taklidi yapar yeni kıyafetler almam. gömleğimi de yırtarım. desinler bunda da hiç para yokmuş.
gün geçmiyor ki aynı sorular lok diye karşıma çıkmasın.

Götüme sokardım.
mutsuz olmak istiyorum. parayla saadetin olmadığını parayla test etmek istiyorum. bir müsibet bin nasihattan iyi ya ben o bir müsibeti istiyorum.
(bkz: buzlu badem)
hele bi olalım bakarız.
memlekete yerleşmek.
dip not: yaptığım bu hareket vizyonsuzluktan değil tamamen sıla hasretinden kaynaklanıyor.
doğduğum yerin 4 mevsimini yaşamak ukdesi var içimde.
Ben o kadar istemiyorum bana 20 bin olsun ev taksidimi odeyeyim yeter.
Olmayacağım için düşünmeyeceğim bir detaydır.
harcamak konusunda çok zorlanacağımı sanmıyorum. bir kısımı ile yatırım yapar. diğer kısımlarını bir güzel harcarım. zaten bu vizyonla o para bana uğramaz da olsun.
-ebesinin örekesi kadar sanat eseri almak. temel yatırımı buna yapmak.

-ülkenin en pahalı restoranlarından, en pahalı etleri alıp sokak hayvanlarına dağıtırken video çekmek ve youtube' a koymak. (anlayan anlar.)

-her yere 3 araba ile gitmek. önde bir range rover vogue, arkada doblo ile ben, arkamda bir range rover vogue daha.

-vertu alıp iphone x vs vs alanlarla, ''ankesörlüyle konuşun daha iyi amk.'' diye billur geçmek. ya da ''aklını fikfiklediğim, maaşından fazlasını telefona mı verdin la sen, maluda!'' demek.

-kolpacı müteahhitlere 100 tl ile ortaklık teklif etmek. dalga mı geçiyorsun lan sen benle derlerse, evet deyip, o parselleri komple satın almak, üzerine de hayvan barınağı açmak.

ve daha bir sürü sikko şey...
1-2 apartman alır kirasını yerim . düz mantık . kafa bundan öteye basmıyor bu ülkede.
tüm para ile iddaa oynamak.
10 milyar dolar senin sahibin olur.evet.
Amerika'da, norveç'de ve türkiye'de ev,araba almak. Türkiye'de evsizler için bir site yaptıracağım. Onlara kuracağım fabrika'da iş sahibi edeceğim. Sonra ise paramı gelecek nesiller için düzenli olarak kullanacağım. Çocuklarımın geleceği ve torunlarımın geleceği için.
Önce akrabaları ihya ederim sonrA fakir fukara garip guraba,sonra sonrA perde kapanıyor zaten.
Şehir değişikliği, yardımlar, yeni bir düzen yeni bir ev.
Heeeeç kusura bakmayin cevabım şu;

Kendi yerime pompa yaptırmak.

10 milyat dolarim var hatunun ustunde ben mi calisicam babako.
tamda böyle bir başlığa uygun bir düşüncem vardı, dün. nası bi başlık açsam diye düşünürken bunu buldum.aferin lan keratalar. o kadar da tepeden bakarım millete ha.

şunu yapardım. miasl bakırköy, bahçelievler gibi bi semtte, 1 km ye 1 km ebatlarında bir arsa alırdım. tabi öyle arsa yok artık ta. apartmanları alıp yıkardım. arsa haline getirirdim.
sonra içine tren rayı gibi yol döşeyip, evimi bu arsanın istediğim bir yerine götürebilecek bi sistem kurardım. neden?
ıssız köye, yeşillik ortamları seviyorum ama gece olunca o şehrin araba seslerini ve insan kalabalığını özlüyor ve sıkılıyorum.
gündüzse sessiz, yeşillikli ortamlar istiyorum.
bu kadar büyük arsam olunca. gündüz, evi arsanın ortasına çekerim. oh sessiz, ağaçların arasında mis gibi. gece ise arsanın kenarına çekerim. sesten gürültüden canımın sıkılmasına fırsatım olmaz.

hayallerimizi sınırlamayalım, di mi?
yatırım yaparım diyeni şöyle bir tutup silkmek lazım. lan daha ne yatırımı, otur paranı ye, diye.
Kalan ömrümde gece gündüz çalışarak yemez içmez yirmi milyar dolar yapardım.
Bir sırt çantası ile yılın 8 ayı dünyayı gezerim. Geri kalan 4 ayda da memlekette inzivaya çekilir. Öğrencilere burs verir fakir fukara ile ilgilenirim.