bugün

salgınla hiçbir alakası olmayan fotoğraf. fotoğrafın tek anlattığı ya da bizim anlamamız gereken tek şey sınıf çatışmasıdır ve akla gelen tek şarkı da ölüler dirilerden çalacaktır.
Bana sınıf farkının fotoğrafını çekebilir misin ara Güler ?
hangi niyetle hazırlandığı üzerinde çok durulan, ama gerçeklerle ne kadar bağlantılı diye sorulmasının daha gerekli olduğu fotoğraftır.

yurt dışından birileri sizi çok farklı göstermek isteyebilir, bbc olmayabilir ama yabancı bir medya şirketi istanbul'da ağırlıklı çarşaflı kadınlar geziniyormuş gibi gösterdiğinde gerçeği yansıtmadı diye tepki verdik. peki ya bu resme kim gerçek değil diyebilir?

gelsin, desin ki hayır sen turistten daha kıymetlisin. gelsin desin ki temizlikçi ablamızın maske takmaması kötü bir tesadüf biz soruşturduk. gelsin desin ki olur mu öyle, bak şöyle bir salgın eylem planı var x tarihinde azaldığında sen de paşalar gibi istediğin ülkeye gidip gezebilirsin.

vatandaşı olduğum, vergi verdiğim ülkemde benden daha yüksek statüde insanlar var, bana farklı kanun olarak farklı kanun işliyor. turistik ziyarete gelen, ülkeyle ilgili olmayan her türlü yabancı ülke vatandaşı da aynı zümreden muamelesi görüyor. lafa gelince salgını sönümlüyoruz ama pratikte vergisi nasıl affedilmeyen bensem de kendimi 1,5 yıldır sakınırken yine ben cezalandırılıyorum. al bu da benim fotoğrafım, hadi deyin ki şu kısmını çarpıtmışsın?
Ne diyor siz turklerin diikitis? "Ben öğretti her şey bu millete ama öğretmedi ûşaklik." Hahahaha!!!

Boş yapmak bir yana benim bile kanıma dokundu ancak bu millet bu sürece gelene kadar çok şeyi değiştirebilirdi. Oy verenler Hak ettiklerini buluyorlar ama maalesef kurunun yanına yaş da yanıyor.
Normalde de tatil yapamıyoruz zaten, siktir et.
Çok dışarı bak, kaç kişi yüzme biliyor? Kaç kişi her sene tatil beldelerine gidebiliyor?
He konu turiste gezmek serbest, vatandaşa yasaksa, ona da çoğunluk uymuyor zaten. Her gün vaka sayısı düşüyor(!) ama caddede parkta gördüğüm kalabalık aynı. Yasak kağıt üstünde.
Çalışmak aşağılanmaksa o zaman tüm dünya aşağılık.
Saçmalamayın.
at gözlüklüler kulübü olsa en cok uye uludan çıkar sanıyorum. cahiller ya
mesele birinin çalışması değil, birinin çalışırken bazı yabancıların kafelerde keyif çatması. bu yabancılar için de halkın mağdur olması. hani biri var sözlükte, kafeye gidemeyen ergenler diye laf atıp duruyor. ama kafeye giden yabancı olunca "çalışmakta ne var ki yaniee, algı yapmayın." diye hedef şaşırtıyor. biz kafeye gidince halk sağlığı tehlikeye giriyordu hani?
Çalışmak me zaman ayıp oldu sorusunu akla getiren fotoğraftır. Algınız batsın. Evet.
Hayaller sağlık bakanı harika türkiye süper güç herkesin cebinde 5 bin liralık telefon var. Gerçekler bu foto.
Turistin gördüğü o kadın aşılanmış mıdır merak uyandıran fotoğraf.
ekşi sözlük'te de gündem olmuş fotoğraftır. ama asıl burada paylaşmak lazım, pandemit yoğunluğu burada daha fazla.

görsel

esnafların dükkanı kapalı. sokağa çıkarken bile karşımıza polis çıkar mı acaba diye düşünüyoruz. peki neden? bu turistler, itilaf devletleri işgalcisi edasıyla gününü gün edecek ve benim vatandaşım onlara hizmet edecek diye. he yüzyılın salgını he aynen amk.

ben kendime milliyetçi değilim derdim ama şu benim bile kanıma dokunduysa ülkenin ağlaması lazım!
güncel Önemli Başlıklar