bugün

hayatta dair yürek burkan babadır. alt tarafı günde 10 liraya starbucks içiyorum ona da laf ediyor. geri kafalılık işte starbucks modernliktir açık ve net.
Haklı olan baba isyanıdır. Maliyeti tahminen 2 lira olan kahveye evladının 10 lira vermesini istemiyodur. Kapitalizmin kölesi değildir. Eğer içmek isterse evde içer. Dışarıda içecek ise çay ocağına gider.
10 liraya 3 paket kuru kahveci mehmet efendi çekilmiş türk kahvesi alınacağının farkında olan tutumlu yurdum babasıdır.
edit: aslında zorlasanız 4 paket abdullah efendi de alırsınız bimden asfjsk.
kendisine bu parayla şey bile çekilmez hatırlatması yapılabilir.
başlık sike taşşağa açılmış farkındayım ama "kahveye 10 lira mı verilir len mq" geyiğine katılmıyorum. Sen o 10 lirayı kahveye değil, sana o kahveyle beraber sunulan konsepte veriyorsun. yani konseptten kasıt, sevgilinle-kız arkadaşınla-eltinle vs nezih bir ortamda sohbet edebiliyor olman. Sürekli tepende bir şey ister misiniz? diye garson gezmemesi. ortamın ihtişamıyla kendini cool hissetmen. evet yapay bir duygu ama adam sana bunu satıyor. Yoksa evinde yap iç ne manası var götü boklu kahveye 10 lira vermenin.
babanın gençliği zamanında Starbucks mu vardı.
hazır yiyici olucağına kendin öde babana da ısmarla moruk, biride övmüş elit melit ayağına tamam katıldığım yerler var ama biraz hava atmak içinde gidilmiyor değil mi?. bir psikolog ve ya psiyikatr diyor ki marka takıntısı aşağılık kompleksinden gelir. ha bence girişte 100 tl alsinlar çıkışta 90 iade etsinler o zaman daha elit olur herkes giremez.
Üff daddy. içkim yok sigaram yok kumarım yok bi Starbucksım var ona da karışma yahu! Alttarafı kahveci köşelerinden topluyorsun beni napayım evden kaçıp kumarbaz mı olayım istiyorsun?!

Ayrıca başlık kaç yılında açıldı pardon? 10 liralık kahve mi kaldı orda? En uyduruğundan latte bile zamlandı, keşke 10 liralık masrafla sınırlı kalsaydı...
baba asgari ücretle çalışıyorsa etmesi normaldir. baba ucu ucuna ay sonunu getirip, insani ihtiyaçlarından bile vazgeçmişken sturbucks' tan çıkmamak düşüncesizliktir. gençlerin çoğu bunu yapıyor. ailelerine hiç acımıyorlar. yardımcı olacakları yerde hiç bir zevklerinden feragat etmiyorlar.

bugünde çok sıkıcıyım çok şükür .*