bugün

izmir de bornova dan üçyol a giden metro stadyum durağında durmuş ve metroda bulunan herkes bir dakikalık saygı duruşu na kalkmıştır.
eğer türkiye'nin en kalabalık yolu olan boğaz köprüsü yolundan bir dakika boyunca bir adet araba bile geçmiyor ise*, herkes otoyolda kenara çekip saygı duruşunda durabilecek cesarete, yüreğe ve inanca, ruha sahipse, bu millet, bu topraklar hala sahipsiz değil demektir. ben bugün bunu gördüm. dost ve düşman da görsün..
saat 9:05 itibari ile işyerlerimizde, evlerimizde bir dakika ayakta durup, başımız önümüzde saygı duruşunda bulunurken, biraz da düşünmemiz gereken, hüzünlü tarih.
ayrıca Atatürk tabiki dindarların da kurtarıcısıydı. Çanakkale de iman gücüyle yendik düşmanı topla ytüfekle değil. Yobaz ile dindar aynı şey değil. Ağzımızdan çıkana biraz daha ikkat ettiğimiz de bazı sorun gibi gözüken şeylerin daha kolay düzelebileceğini de görebiliriz.
ilave olarak 9:05 te bir dakika boyunca beyan girilmemesini teklif ediyorum.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçekleştirdiği inkılapların kime bırakılmış ve nerede olduğunu tekrar tekrar acı bir şekilde gösterecek gün.
ey türk gençliği denilecek, ve hala izinde* olduğumuzu hatırlayacağımız gün olacak.

kimileri saygı rica edecek,
kimileri biat emredicek!

ama biz, atatürk gençliği olarak, bugün belki et ve kemiğin toprak oluşunun yasını tutucağız tekrardan,
umarım bir gün eserininkini de tutmak zorunda olmayız diyerekten!

---spoiler---
ey türk gençliği,
muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
---spoiler---
akp li bir milletvekilinin çocuğu için 365 gün içinden, itinayla düğün günü olarak seçtiği gündür. şaşırmamak lazımdır. sanırım kendince en sevinçli günü seçmiştir çifte kutlama için. nedeni sorulduğunda "niye 10 kasımda evlendirme daireleri çalışmıyor mu" diyerek olayı pişkinliğe vurmuştur. "sizin için hiç bir önemi yok mu bu günün?" sorusuna; " tabi ki vardır 365 günden bir tanesidir" diyerek görüşünü belli etmiştir zaten.

Atam! iyi ki kendini Türk hekimlerine emanet etmişsin. Türk vekillerine değil!!!

bütün bunların dışında, biz seni unutmadık...

haberin kaynağı için (bkz: show tv ana haber bülteni)
her kesim tarafından birbirine mal edilen her bir taraftan kötülenen,eleştirilen, yok içki içmiş yok mevlevi tarıkatına bağlıymış derken yaptıklarını unutuğumuz atamızın öldüğü gündür. önemli olan yaptıklarını hatırlamak onu da sevabı ve günahıyla kabullenmektir. oda bir insandır sonuçta önemli olan liderlik vasfıdır. onun gibi aydın ve ileri görüşlü kişilerin yetişmesi dileğiyle....
kendisini anarken...

beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız;
laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil.
bilim ağartsın saçlarınızı...kitaplar...
ancak, böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar...
mustafa kemal'i anlamak ağlamak değil,
mustafa kemal ülküsü, sadece sözdeğil. *
yokluğunun başlangıç süresinin uzaklaşması ile varlığına duyulan ihtiyacın daha da arttığı büyük ve ölümsüz önderimiz atatürk'ün ölümünün 68inci yıldönümü.
Daha da sevgiyle, daha da rahmetle daha da özlemle anacağımız gündür.
67 senedir hüzünlenen, ağlayan, insanlarımızın bir kez daha 10 kasım'da saat 09:05 de ağlayacağı, atamızı sayğıyla anacağımız gün.
atatürk ün eksikliğinin hissedildiği 68. yıl.
mustafa kemal ataturk'un fiziksel olarak aramizdan ayrilisinin 68. yili.

(#815024)
atamızı büyük bir sevgi ve saygıyla anacağımız gün.
(bkz: 10 kasim)
(bkz: 10 kasim 1938)
günlerden cumaya geldiği için bazı şeriyatçı çevrelerce camiye gitmeyen insanlar için işte efendim 1 dakika saygı duruşu yapıyorlar da bir camiye gidip namaz kılmıyorlar gibi insanı çileden çıkaran yorumların yapılabileceği gün.