bugün

bugün türk ulusu için farklı bir gün. ulu önder atatürk'ün yaşama veda ettiği gündür 10 kasım. içimi acıtan, canımı yakan, ve bu üniversitede okumamdan nefret ettiren bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. 10 kasımbizim için manevi bakımdan çok önemli bir gün ama insanlar bu güne artık iyice duyarsızlaşıyor. geçmişi unutuyor, her gün anılması gereken ulun önder'imize bir gün bile saygı duymayı çok görüyorlar. ilkokuldan beri alışmışızdır; 10 kasım saat 09:05'te hayat durur, saygı duruşuna geçilir, sirenler çalmaya başlar. ve ben her 10 kasım'da bu anı gözlerimde yaşlarla geçirir(d)im. Ta ki bugüne kadar*. 9 kasım gecesi yatağıma yatınca; yarın sabah kafeyi 09:30'da açarım, tüm gün boyunca insanlar üzüntülü olduğu için de şarkı çalmam diyordum. sabah kalktım, mp3 playerimi yurtta bıraktım. bugün üzüntülü bir gündü ve bugün şarkı dinlememem gerektiğini düşündüm. ben böyle alışmıştım, böyle yetiştirilmiştim. bugün benim için bir yas günüydü. ama ilk şoku otobüste yaşadım. 10 kasım törenine giden üniformalı öğrencilere yüksek sesle ve gülerek aralarında sohbet ediyorlardı. gençliklerine verdim, daha günün önemini kavrayamamışlardır dedim. sonra fakülteye geldim. ben bir yas havası beklerken gördüğüm manzara adeta içimi acıttı. kantinde son ses müzikler çalmakta, insanlar eğlenmekteydi. saate baktım henüz 08:40'tı. 20 dakika içinde kapatıcaklarını sanmıştım. ben şarkının kapanmasını beklerken, öğrenciler kalkıp müzik kutusuna şarkı atıyorlardı. dayanamadım, gittim kantin sahibine söyledim. müziği kapatmayacaklarını söyledi. saat 09:00 olmustu. benim hüznüm iyice artmıştı. herhalde üniversite siren seslerini duyunca müziği utanıp, kapatırlar ve saygı duruşuna geçerler dedim. fakat yine yanılmıştım. ortada siren sesi falan yoktu. sadece ankaralı namık'ın salakça bir şarkısı vardı. herkes için normal bir gün gibiydi 10 kasım. oysa ben herkesin az ya da çok bugün hassas olacağını düşünüyordum. ne saygı duruşu oldu, ne de sirenler çaldı. şehirde sadece göstermelik bir tören düzenlendi sanırım. gösteriş için bayraklar asılmıştı. bugün bu şehirden de, bu üniversiteden de bu insanlardan da soğudum. keşke içinizde birazcık saygı olsaydı geçmişe. tüm günü geçtim 1 dakikanızı bile ata'ya çok gördünüz ya size birşey diyemiyorum.

(bkz: erciyes üniversitesi)
(bkz: fen-edebiyat fakültesi kantini)
(bkz: 10 kasimda dugun yapan milletvekili)
erciyes üniversitesi yönetimi büyük yanlış yapmıştır.öğrenciler daha büyük yanlış yapmıştır.atatürk ün güvendiği gençlerin onlar olmadığı kesin.* *
(#839783)
içlerindeki nefreti kusacak yüreği olmayanların, tüm ulus için önemli bu günde yaptıkları saygısızlıktır. 10 kasım'da 09:05'te saygı duruşunda durmayanlar da, suni gündem yaratarak ata'yı karalamaya çalışanlar da * *, yaşamına sıradan bir günmüş gibi devam edenler de hep aynı saygısızlığın içindedirler.

unutmadan, son seçimlerde, kayseri'den %87 oy aldı bir parti. seçmen kitlesi de budur işte, belli. fazla söze ne hacet.

edit: oy oranı %72 imiş. düzeltme için eagle is free'ye teşekkürler.
secmenlikle siyasetle degil genclerin ata'ya karsi duyarsiz yetismesiyle, kenan dogulu'ya veya keremcem'e ata'mdan daha fazla alaka gostermeleriyle meydana gelmis saygisizliklar silsilesidir.
Geçmişlerini ve geleceklerini borçlu oldukları ulu önderimize saygı yerine nefret besleyen dar görüşlü kesimin düzenli olarak tekrarladığı tutarsız davranışlar bütünüdür.
unutulmaması gereken saygısızlıktır. neden mi , hala akp'nin politikasını savunan bazı arkadaşların okuması gereken saygısızlıktır. sayın gül'ün kayserili olduğunu ve politikaya başladığından beri en önemli parti başkent'i olarak bu şehrin yetiştirildiğini öğrenmeleri gerek. işte yıllardır yürüttükleri bu politikanın eseridir bu saygısızlık. işte bu saygısızlığın türkiye kapsamında olduğu gün en mutlu günleri olacak. ama bu düzeni göremeyecek kadar nasıl kör olabilir bir türk genci nasıl hala oy verebilir bu partiye. nasıl hala her platformda laf ebeliği çabasıyla çırpınabilir.* bu yavaş yavaş ilerleyen politikanın ne tür bir politaka olduğunu görmek için sağda , solda , ortada , aşşağıda olmaya gerek yok her pencereden bu politikanın özünü anlayabiliyorsunuz. ee peki neden savunuyorsunuz din temelli bir devlet mi istiyorsunuz hadi artık söyleyin sizde kurtulun bizde kurtulalım. iran mı istiyorsunuz rte yaşlı öğretmeninin elini öpünce ona aa dinimize aykırı mı demek istiyorsunuz. siz ne istiyorsunuz onuda bilmiyorsunuz inşallah bu seçimlerde gençlik silkelenirde kendine gelir. çünkü 20 ile 30 yaş arasında sandığa atılan her akp oyu bizi yavaş yavaş bitiriyor farkında değilsiniz uyanın gençlik saygısızlıkları hatırlayın..
edit