1. 1.
  normal bir türk vatandaşının bile yapmayacağı bir olayı yapan akp'li milletvekili. ama suç onda değil onu türk milletine vekil olarak seçenlerdedir.
  (bkz: yazıklar olsun)
  9 -8 ... fowler
 2. 2.
  atatürk' e saygı duymayan ve bu yüzden saygı görmeyecek şahıstır.
  3 -5 ... legend of the stranger
 3. 3.
  Atatürk'ün öldüğü gün düğün yapmayı saygısızlık olarak görenler kurban bayramıyla çakışan yılbaşı gecesini evde ibadet ederek geçirmeyi planlıyorlar sanırım. Nede olsa bayramın manevi bir ağırlığı vardır. Maksat bayrama saygısızlık olmasın. herkes kendi hayatını düzenlesin.atatürk zaten onun için yapildiği söylenen bunca lüzumsuz ve şaşaali gösterileri görseydi aciyarak bakardi emanetine. Atatürk'ü ve dini siyaset malzemesinden çıkarın artık. *
  9 -10 ... beratulanberat
 4. 4.
  bizi bir daha seçin bide cumhurbaşkanı çıkaralım bakın daha neler yapcaz diye düşünen zihniyetin dışa yansıması sonucu ortaya çıkan hareket.
  5 -5 ... lazy
 5. 5.
  ilgili haber için;

  http://www.milliyet.com/2006/11/09/guncel/gun01.html
  1 -1 ... fowler
 6. 6.
  10 kasimlarda, saat dokuzu bes gece yapilan program haricinde gunluk hayattan cok fazla sapma olmadigi gercegi hatirlanirsa, hic te ilginc kacmayan programdir. 10 kasimlarda ben cok kere muzik dinledim, veya arkadaslarimla eglendim ama hic boyle bisey aklima gelmemisti.
  3 -1 ... curufinwe
 7. 7.
  nasıl ki babanızın ölüm gününde kendi düğününüzü yapmayı içinize sindiremezseniz, ayıpsa, saygısızlıksa; bu olay da benzerdir.

  ''Hayat devam ediyor, vay efendim neden olmasın?''diye çığıranlar, bu yönden bakmayı başarırlarsa anlayacaklardır !

  edit: Ata'nın yetim çocukları olarak bu 10 kasımda da, her 10 kasımda da yasımızı tutmaya devam edeceğiz ! *
  8 -9 ... estaditataglia
 8. 8.
  şimdi bir eleştiri nasıl olmalıdır sorusu aklıma geliyor. şimdi bu insan için saygısızdır öyledir böyledir, diyenlere sormak isterim hanginiz 10 kasım'da ağlıyorsunuz? hadi ağlamayı geçtim hanginiz arkadaşlarınızla muhabbet edip gülüp eğlenmiyorsunuz? hanginiz tüm hayatını durdurup 1 günü sadece yas tutmaya ayırıyor? siz hiç yorulmayın ben cevap vereyim, hiçbiriniz!!

  şimdi iş böyleyken, aynı şekilde bu milletvekili eleştirmek ya da tabiri caizse üzrine çullanmak ne kadar mantıklıdır? adam düğün yapıyomuş. bırakın yapsın efendim, hayat devam ediyor, annesi babası ölen insanlar bile bir yerden sonra hayatına devam ediyor, etmek zorunda...

  şimdi doğal olarak beni bilmeyenler, akp yalakası olarak belleyecek ama olsun bellesin, ama söyliyeceğim tek bir şey var; eleştirmek için, sağlam argümanlar gerekir, her şeyden önce mantıklı olmak gerekir, zira eğer bunlar yoksa o eleştiri olmaz saçmalamak olur. heee varsın basın saçmalasın siz yapmayın.

  edit : babasıyla annesiyle atatürk'ü bir tutanlara da tekrar sormak isterim hangi 10 kasım'da ağladınız?
  evet atatürk'e saygı duyarsın, seversin ama bunu annen ya da babanla karşılaştıramazsın, zira o insanlara duysuğun sevgi çok daha fazladır. öyle olmalıdır.
  4 -4 ... dopdop
 9. 9.
  hayır o değil de, röpörtajında neden böyle kılıflar uydurmaya çalıştığı gıcık eden! ya kardeşim istediğin zaman yap düğününü, ister 10 kasım'da ister 11 kasım'da ama yok atatürk'ü unutmasılar diyeymiş yok hz. mevlana'yı anma dönemiymiş gibi palavraları ne uyduryosun.
  3 ... kerameti kendinden menkul
 10. 10.
  (bkz: ottan bok çıkarmak)
  -2 ... maksat muhabbet