1. 1.
  10 kasım 2010 saat 00:00 itibariyle başlayıp, 11 kasım 2010 saat 00:00'a kadar sürecek olan törendir.

  tören, ülke genelinde, kuzey kıbrıs'da ve azerbeycan'da, gece 00:00 itibariyle, atatürk'e ait bir fotoğrafın profile atanmasıyla başlar.

  daha önceden gelen "10 kasım için profilinde atatürk resmi olsun" grup daveti kabul edilir ki, mevzuya sahiplendiğimiz bilinsin. grup duvarına alengirli bir de yazı çaktık mı tam olur.

  bir de grup, profil resmini değil de fotoğrafı değiştirmemizi isteseydi daha güzel olurdu. gazi, yoğun çalışma hayatı ve memleket meselelerinden başını kaldırıp pek resmini yaptıramamıştır. genelde fotoğrafı vardır.

  atatürk'ün daha önceden pek yayınlanmamış bir fotoğrafı kullanılır ki konuya olan ilgimiz ve sahiplenme seviyemiz kendimizce ölçeklendirilir.

  ne düşünüyorsun ? kısmına "atam izindeyiz" yazısı da iliştirildi mi tören için her şey uygun hale getirilmiştir. bol miktarda atatürk içerikli videolar paylaşılmaya başlanır. sarı zeybek belgeseli temcit pilavı gibi döner dolaşır facebook'da.

  arkadaş listemizdekilerin tek tek profil fotoğrafları ve profil yazıları kontrol edilir. hala şahsına ait bir fotoğrafı olan var ise özel mesaj vasıtasıyla uyarılır. bari bir günlüğüne sahip çıksın atasına pezevenk.

  saatler kederli zaman dilimine yaklaştığında, atatürk fotoğrafı kaldırılır, yerine siyah bir fon iner profile.

  "herkes saygıya davet edilir"

  dışarılardan gelen siren ve onca korna sesine eşlik mahiyetinde facebook'da saygı duruşu borusu ve ardından istiklal marşı paylaşılır. günün en kederli dakikaları bu şekilde geride bırakıldıktan sonra yeniden profile atamızın şık bir fotoğrafı iliştirilir.

  "siz ve profilinizdeki 78 kişi profil fotoğrafını değiştirdi"

  "hüseyin şevki topuz, kederli günde 1.ooo.ooo olalım grubuna katıldı"

  "sadri memiş, profil fotoğrafınızı beğendi"

  "emine tombak, duvar yazını beğendi"

  şeklinde birbirini kovalayan onlarca yeni ileti eşliğinde kederli gün saygı çerçevesinde sona erdikten sonra, gece saat 00:00 dan sonra geçen yaz tatilde tanışılan rus hatunla çekinilmiş fotoğraf yeniden profile atanır.
  27 -18 ... cokacayipsey
 2. 2.
  19 mayısta da okey turnuvaları falan düzenlenecektir.
  3 ... thebalkanboy
 3. 3.
  (bkz: facebookta saygı durusunda bulunmak)
  1 -4 ... aagresifbayan
 4. 4.
  balkona da bi tane en şanlısından Türk bayrağı asıldı mı tamamdır.
  (bkz: varım diyor)
  1 ... tsukiyomi
 5. 5.
  birçok kullanıcının katılması bekleniyor.
  ... kutsalkedi
 6. 6.
  31 aralık'ta da kırmızı don giyeceklerin düzenleyeceği törenlerdir.

  +davet etmeyeceksen hiç gelme-bilinçli bi ulus bekçisi olduğunu düşünüyor-
  -ybsg!
  3 -1 ... nerium oleander
 7. 7.
  (bkz: genç şeriatçılar rahatsız)
  6 -4 ... cemaat adami
 8. 8.
  (bkz: şu harekete bak yaa)
  (bkz: al gırdın gırdın)
  1 ... entel fare
 9. 9.
  (bkz: boku yemiş la bu ülke)
  -1 ... sylvanas
 10. 10.
  dikkat dikkat! tören esnasında herhangi bir şey paylaşmaya kalkarsanız, kutsal kemalist teyze ya da muadilleri tarafından çemkirik yağmuruna tutulmanız an meselesi olacaktır, uyarılmadık demeyin. zira, elzem yetişme şartları içerisinde, saygıda duramayıp* kemalist elçilere mistik kusur eden ve en nihayetinde kemalizm dinine kurban gitmiş, nice işçi, öğrenci, çoluk, torba, çocuk, torun.. bladan blaya; insan! örneğimiz var bizim, sizin kutsal topraklarınız civarında!! halbuse be insan! sireni duyamadığın kulakta, teyemmüm ya kemal! diyip devam edeceksin imanına! ya ya..

  velhasılı kelam; müritler siren sesini duyup da kemal'in kudreti karşısında kaskatı kesilip imana geldiğinde, yürümeye cüret eden o günahkar bacaklar; "cık cık cık, ayıp ayıp! hiç edep kalmamış püüü!" gibi bıdılarla taşlanır ve kovalanmak üzereyken, aynı müritlerin feyslibuk'ta da size canhıraş saldırabileceği ihtimalini gözden kaçırmayın derim.

  yalnız, anıtkabir'e internet bağlantısı yapılmamışsa, arkadaşların emekleri hep boşa gidecek, ona bi önlem alsınlar bak..
  2 -8 ... ledzeppelin