1. 1.
    Kafa karıştıran açıklamalardır.

ilk açıklama şu şekil:

10 gün arayla iki erdoğan açıklaması

ikincisi de şu şekil:

ayasofya cami olursa türkiye ab ye giremez

Arada sadece 10.gün ve anketlerde geride olan adaylar var.

Yorum yok.
    9 ... serdarsl06
  2. 2.
    10 günde satarım diyor yani.
    3 ... deniz kusu
  3. 3.
    (bkz: olur öyle)
    2 ... flat head
  4. 4.
    ilk haber asparagas. Kaynak yok . Kafanızın için'de yer alan organı biraz kullanalım ve sosyal medyadaki bilgileri eleştirel bir süzgeçten geçirelim bence ,yoksa sosyal medya papağanı olursunuz

Edit : bu entryi silmiyorum şüpheci yqklaşmanın önemini vurgulamak için

Şimdi teyit ettim evet böyle bir beyanı olmuş reisin muhtemelen bir yerlere ayağınızı denk alın mesajı veriyor ya da

Ayasofyayı açmaya yönelik konunun tartışılması için kamuoyu oluşturmayı amaçlıyor ya da kamuoyunun nabzını ölçmeye yönelik

Bu siyasi bir metodoloji bilen bilir.
    -10 ... isminiunutanadam
  5. 5.
    "dün dündür, bugün bugün". merhum süleyman demirel'den alıntıdır.
    1 ... monk of monkmountain
  6. 6.
    asparagas evet. hıhı. kafamızın içindeki saman yığıntısını kullanmıyoruz ya biz muhalefet olarak. o yüzden. aynen pampa.

https://www.yeniakit.com....l-cami-olacak-674392.html

kaynak da yandaştan seçtim özellikle.
    2 ... serdarsl06
  7. 7.
    cumhurbaşkanımızın ilk kez bir söylediğinin tam tersini bir süre sonra söylediğini görüyorum. şaşkınlık içerisindeyim.
    3 ... anotheeer
  8. 8.
    Değişen Koşullara ayak uydurmayı bilmeyen ve geçmişi aynen tekrar etmekten öteye geçemeyen betonlaşmış zihniyet bu söylemi anlayamaz.

Dediğim durum.
    -3 ... isminiunutanadam
  9. 9.
    Rakıyı fazla kaçırmış delikanlı.
    1 ... portatif
  10. 10.
    Bu olay aynen ilk entrydeki gibi gerçekleşmiş dediğim durum .

Düz mantıkla düşünenler yanılıyor.

Bu siyasette kullanılan bir metodoloji herhangi bir çelişkili durumu söz konusu değil.

Muhtemelen reis ilk açıklamayı bir şekilde durumdan haberdar olan ve Ayasofya'nın cami olarak açılmasına karşıt olan içerde ve dışarda ki bazı kesimleri yatıştırmak için yapmış olabilir

Keza bugün çiprasın türk jetleri bizi taciz etti iddiası Ayasofya'nın açılması durumuyla bağlantılı olabilir gerginlik çıkarmaya yönelik olabilir.

ikinci açıklama ise artık niyetini gizleme gereği duymadığı için olabilir.

Ya da konuyu kamuoyunun gündemine taşımak meselenin kamuoyunca da ele alınmasını istediği için yani meseleyi kamuoyunun gündemine taşımak için böyle bir yok izlemiş olabilir.

Bunun bir getirisi de düşman için tahmin edilemezlik, öngörülemezlik sağlamasıdır... Reis süprizleri sever Osmanlı ordusu taktiği . Reisin en güçlü yönlerinden biri.
    -1 ... isminiunutanadam