bugün

17.45 te istanbul Abdi ipekçi Spor Salonu' nda yapılacak olan maçtır. Türkiye, Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri' nde oynadığı 2 karşılaşmayı da kazanmıştır. Fransa' nın ise 1 galibiyet ve 1 malubiyeti bulunmaktadır.
fransa'nın bizim de kaybedeceğimizi düşündüğüm ukrayna'ya karşı deplasmanda kaybetmiş olmasıyla ekstra önem kazanmış maçtır. açıkçası ilk iki maç itibariyle hiç ümit vermeyen bir milli takım var karşımızda, ve bu takım için ilk ciddi sınav olacak bu. guard savunması konusunda sorun yaşamamız muhtemel, parker'a çok dikkat etmek gerekecek.
hidayet nba-vari oyununu umarım bu maça saklamıştır, yoksa işimiz zor.
milli takımın sadece tony parker ile ayakta durmaya çalışan fransa milli takımını çok rahat yenmesi gereken karşılaşma.
neden bu kadar erken saate koyulduğunu anlayamadığım maç. oldu olacak öğlen oynatsalarmış. ha tabi boş tribünler önünde oynanmasıysa amaç, bu amaca ulaşılır sanırım.

neyse; maça taktik, teknik ve psikolojik açıdan yaklaşmak gerekirse, fransa'nın, grupta daha önce oynadığı 2 maçta da yükün büyük kısmını tony parker'ın omuzlarına yüklediğini, ayrıca antrenör michael gomez ile tony parker arasındaki tartışmanın ciddi boyutlara dönüştüğünü hesaba katarsak, öte yandan, a milli takımımız hazırlık maçlarında bizleri tatmin edecek oyunlar ortaya koymasa da bu maçı kazanacak taraf olur diye düşünmekteyim. hele ender arslan son maçtaki gibi oynasın kesin kazanırız. *
''hay elime sıçayım!'' diye isyan ettiğim maçtır.. açtım 38-35 bitti ilk yarı.. ben de mi bi uğusruzluk var çözemedim.. 12 sayıdan 3 sayıya düşer mi len?? neyse alıcaz ama biz bu maçı..
daha çok ilk devresi türkiye - tony parker şeklinde geçen maç. bi ara iyi gaza geldiydik. toni geldi yine herşeyi mahvetti. ayrıca seyirci fevkinde. helal olsun.
son çeyreğine 57-45 önde girdiğimiz maç.. çekebilseydik o son ribaundu.. olsun.. gayet iyi gidiyoruz.. ersan gene mükemmel.. yürüyün koçlar bee!
fransız milli takımında will solomon'un çakmasının oynadığını öğrendiğimiz maç.
(bkz: william soliman)
69 - 53. fransızların imanı gevredi vallahi.. mükemmel oynadığımız maç..
fransa'dan kat ve kat üstün olduğumuzu gösteren maç.
77 - 65 kazandığımız maç.. resmen dağıttık fransızları.. o son üçlüğü yemeseydik şahane olcaktı valla.. atan adam da turiaf; yanarım yanarım ona yanarım.. ama hatice değil netice önemli tabi ki.. 3 te 3 yaptık.. helal olsun 12 dev adama..

son sözüm tavjevic'e; hacı sen daha alma bu kerem tunçeri'yi oldu mu?? adam neler yapıyo 3 maçtır be.. iyi gene geldi oynuyo adam.. ben olsa gelmezdim.. helal olsun çocuğa valla..
tony parker'ın 32 sayı attığı maç.. adam nasıl bi oyuncuysa arkadaş.. hakikaten çok kaliteli.. ama bizim guardlarımıza karşı pek bişey yapamadı.. [ nasıl yapamadıysa 32 sayı attı herif.. o kadar kaliteli yani.. ]
türkiye'nin avrupa'nın en önemli takımlarından biri olduğunu göstermiş maçtır.

inşallah bundan sonra ayaklar yere basarak devamlılık olur başarılarda.
çok güzel bir galibiyet alıp, fransa yı grubun derinliklerine gönderdiğimiz karşılaşma. daha da önemlisi maçın önemi itibari ile avrupa da daha büyük ses getireceğimiz gerçeğidir.
millilerimiz, hakettiği bir galibiyet alldıkları, çok zevkli gecen bir karşılaşmadır.
grubu lider bitirmemizi sağlayacak maç olmuştur. ayrıca sadece parker'dan da takım olmuyormuş.
keremlerin elele çılgın attığı maç olmuştur.. süperdi hem tunçeri hem gönlüm..
grubun favorisi olarak gösterilen fransa ezdiğimiz, gayet hızlı tempoda oynana maç.
fransa milli takımı na karşı değil de tony parker a karşı oynadığımız maç.
tony parker i 12 sayı farkla yendiğimiz maç.
fransa'nın grup ikinciliği konusunda tehlikeli duruma geldiği maçtır.