1. 1.
  Üstad.

  Amerikancı öyle mi?

  Cumhurbaşkanlığı makamı Akp'ye geçti.
  Şak… Kraliçe Türkiye'ye geldi.

  Yemin ederken bile smokin giymeyen dindar cumhurbaşkanımız, Kraliçe'ye hürmeten smokin giydi, papyon taktı.
  Kraliçe de dindar cumhurbaşkanımıza “şövalye nişanı” taktı.
  Dindar cumhurbaşkanımız şövalye oldu.
  Pek sevinen dindar cumhurbaşkanımız gençlik hatırasını anlattı… “Majesteleri, size ilk defa 1971 yılında Çemberlitaş'ta yol kenarından el sallamıştım, o zamanlar öğrenciydim, konvoyunuzun geçmesini beklemiş, size el sallamıştım, siz de karşılık vermiştiniz, yakınlarıma gidip Kraliçe'yi gördüğümü anlatmıştım” dedi.
  Kraliçe nazik kadın tabii…
  “Aferin” demedi.
  “Hımmm çok enteresan” dedi.
  Kraliçe, en önce Cumhuriyet'in başkentine gitmektense, Osmanlı'nın başkentine gitmeyi tercih etti, Bursa'ya gitti, vermeye çalıştığı mesaj gayet açıktı.
  Yeni Cami'de sandalyeye oturdu, Kuran dinledi.
  Ben bi ara “namaz da kılacak herhalde” diye düşündüm.
  Kılmadı.
  iskender döner yedirmeye kalktılar.
  istemedi.
  Zeytinyağlı enginar yedi.
  ingiliz uçak gemisi MHS Illustrious'u getirmişlerdi.
  işgal günlerinde olduğu gibi Boğaz'a demirlemişlerdi.
  ingiltere Kraliçesi, elçilik binası yerine, bu zırhlının güvertesinde davet verdi.
  Dindar cumhurbaşkanımız ve Akp şürekası, koşa koşa ingiliz zırhlısının güvertesindeki davete katıldı, sırıtarak poz verdi.

  Kraliçe gitti.

  Şak… ABD başkanı geldi.

  Anıtkabir'e uğrayacak diye Misak-ı Milli kulesine oda parfümü sıkıldı.
  Çankaya Köşkü'nde dip köşe temizlik yapıldı.
  Dindar cumhurbaşkanımız, vişneli yaprak sarması, peynirli suböreği, içliköfte, tava lagos, deniz börülcesi, enginarlı mantı, safran sosu gezdirilmiş limon kremalı fıstıklı baklava, nevzine ve kaymaklı ayva tatlısıyla, corvus teneira ve sarafin cabernet sauvignon şarapları ikram etti.
  Tbmm'ye geçen ABD başkanına bizzat Tbmm başkanımız tarafından gümüş tepside çifte kavrulmuş lokum tattırıldı, turkuaz çini tabak hediye edildi.
  Normalde meclise pek uğramayan mebuslarımız, iki saat önceden yerlerine oturdu, ABD başkanı girer girmez ayağa fırlayarak dakikalarca alkışladı, coşkuyla alkışlamaktan avuçları kızardı, çıkışta hatıra fotoğrafı çektirmek için kuyruğa girdiler.
  istanbul'a geçen ABD başkanına Dolmabahçe Sarayı Müsabihan Köşkü'nde sanat musikisi dinletisi sunuldu.
  ABD başkanıyla asrın liderimiz elele oturdu, duygulu anlar yaşandı.
  ABD başkanı nezaketen müziği dinliyormuş gibi yaptı, şu enstrümanın ismi ne diye sordu, kanun dediler, ağırlama heyetinden biri sırıtarak espri yaptı, kanun ama mecliste çıkardığımız kanunlardan değil dedi, ABD başkanı gülmedi.
  Havayı yumuşatmak için ud'la country parça çalmaya başladılar, ABD başkanı daha fazla dayanamadı, kalkalım artık dedi.
  Sultanahmet Camisi'ne geçen ABD başkanı, kapıda ayakkabılarını çıkardı, Müslüman aleminin gönlünü fethetti, sayın ahalimizden ağlayanlar oldu.
  ABD başkanının çoraplı ayakları akşam ana haber bültenlerinde azz sonra'yla duyuruldu, kapıda çıkardığı ayakkabılarının önden, yandan, yukardan, her açıdan görüntüleri yayınlandı, 45 numaraydı, ayakkabıları mobese kamerasından gösteren televizyon bile oldu.
  ABD başkanı Ayasofya'ya girerken, sütunun kenarında oturan sokak kedisinin kafasını okşadı, şırrak, kediyi canlı yayına çıkardılar!
  “Gli” isimli mübarek kedinin şaşı olduğu, daha önce Ayasofya'yı ziyaret eden Papa tarafından okşanarak kutsandığı anlaşıldı.
  Ntv'ye çıkarılan emekli bi diplomat, ABD başkanının hayvan sevgisini anlattı.
  Tophane-i Amire'ye geçerek, üniversite öğrencilerine konuşan ABD başkanı, sanki beş vakit namaz kılıyormuş gibi “ezandan önce bitirelim” dedi, duygu sağanağı yaşandı, ABD başkanının ezana hürmetinden ötürü gözyaşlarına boğulanlar oldu.
  Habertürk'e çıkarılan bi ilahiyatçı, Abd başkanlarının namaza olan saygısını anlattı.
  Adanalı kebapçılar beş koyun keserek yaptıkları beş metrelik kebabı ABD başkanına ithaf edip, Beyaz Saray'a gönderdi.
  Bartınlı ev kadınları, belediye binası önünde basın açıklaması yaparak, ABD başkanının eşi first leydiye tel kırma işlemeli şal postaladı.
  Ceyhanlı bir vatandaşımız, haber ajansları aracılığıyla duyurdu, ABD başkanının kızlarına cooker cinsi yavru köpek hediye edeceğini müjdeledi. Ama, Sivas esnafı daha atik davrandı, kangal yavrularının çoktan gönderildiği açıklandı.
  Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Çavuştepe köyünde 44'üncü ABD başkanı şerefine 44 kurban kesildi, alınlarına sürüldü, davul zurnayla halay çekildi, Çavuştepe sakinleri adına Cnntürk'e konuşan Abdülkerim Kulaz “her zaman arkasındayız, çocuklarına da bir gözü mavi, bir gözü sarı Van kedisi hediye edeceğiz” dedi.
  O zamanlar Star haber'deydim… Baktık ki, sayın ahalimiz ABD başkanına bayılıyor, ABD başkanının ninesinin Afrika'daki Kogelo köyünden hemşerileri olan ve Kayseri imam hatip lisesinde okuyan Kenyalı öğrencileri canlı yayına çıkardık. Sayın ahalimiz kameranın önüne doluştu, “Türkiye sizinle gurur duyuyor” diye omuzlara aldılar, pastırma yedirdiler, Kenyalı imam hatiplilere gesi bağlarında dolanıyorum'u söylettik, reyting rekoru kırıldı.
  Ertesi gün… Eşşek yükü uydu parası ödedik, harbi harbi Kenya'nın Kogelo köyünden canlı yayın yaptık. ABD başkanının uzaktan teyzesinin görümcesini, halasının bacanağını filan, kolundan yakaladığımızı yayına çıkardık. Dilleri dönmedi, selam diyemediler, salam Türkiye dediler. Yemek pişirdikleri kazanları ters çevirip darbuka yaptılar, bi konser kardeşim, yıkıldı ortalık… Değerli ağabeyim Uğur Dündar meslek hayatı tarihinde ilk defa gülmekten bülteni sunamadı, araya reklam girmek zorunda kaldık.
  Rakip kanallardaki Ali Kırca'yla Mehmet Ali Birand'ın kendi bültenlerini bırakıp, stüdyolarındaki televizyonlardan yan gözle bizim ekranı seyrettiklerini biliyorum.
  Samsunlu yerel sanatçı, üzerine “Mister Obama” kazıttığı kemençeyi Abd büyükelçiliği'ne gönderdi.
  Konyalı kunduracı ABD başkanına özel ayakkabı imal etti, seçimi kazanırsa bir çift göndereceğim diye kendi kendime söz vermiştim dedi.
  Vezirköprülü el sanatları öğretmeni, ABD başkanının ailesine seccade, yemeni ve Osmanlı yeleği tasarladı.
  Beyşehirli balıkçılar, buğulama yapsınlar diye, Air Force One uçağına 6.5 kilo sazan gönderdi. “iyi de bu balıklar yolda kokmaz mı?“ diye sorulunca, “bi şeycik olmaz, strafor kutularda buzladık” dediler.
  Zonguldaklı emekli işçi, Devrek bastonu kargoladı.
  Deri konfeksiyoncuları derneği, ABD başkanına siyah deri ceket yaptırdı, Susurluk kuzu derisinden yapılan ceketin astarı şile bezinden, düğmeleri buffalo boynuzundandı.
  Halı ihracatçıları birliği, ABD başkanına özel halı dokuttu, sekiz ayda hazırlandı, düğümleri Bursa ipeğinden yapıldı.
  Bir baklava firması, ABD başkanı için özel, kuş üzümlü, fıstıklı, çikolatalı baklava icat etti, “Obama Baklava” ismini Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirdi, ABD başkanının kaldığı otele gönderdi.
  Bir aydınlatma firması, ABD başkanına abajur hediye etti, abajarun ismi “umudun ışığı”ydı, ABD başkanının dünyayı aydınlatmasını sembolize ediyordu.
  Vakko, ABD başkanına kadife kumaştan, lale motifli kravat hediye etti, first leydi için de Kanuni Sultan Süleyman tuğralı, Haliç desenli eşarp tasarlandı.
  Uzaylı sanatçımız Mustafa Topaloğlu “Hello Obama, hoşgeldin başkanlığa, durdur bu savaşları, bitsin artık gözyaşları, geri getir umutları” şeklindeki klibini yayınladı, hit oldu.
  Siirt valisi, ABD başkanına ingilizce tweet attı, “ben Türkiye'de valiyim, sizi seviyorum, hayatınız ve başkanlığınız çok başarılı, sizin gibi olmayı umut ediyorum” diye yazdı.
  Henüz Akp'ye geçmemiş olan Saadet Partisi genel başkanı Numan Kurtulmuş, ABD başkanına tebrik telgrafı çekti.
  Kambersiz düğün olmaz, Akp şakşakçısı Tobb başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “ABD başkanına güvendiğini” açıkladı.
  Akp yağdanlığı yalaka gazetelerimiz “I love Obama” başlıklarıyla çıktı.

  Sonra?

  Mustafa Kemal'le birlikte emperyalizmin kafasını masaya vura vura Lozan'ı imzalatan, milli mücadele kahramanımız ismet inönü'ye “Amerikancı” diyorlar iyi mi.

  kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...erikanci-oyle-mi-2671464/
  13 -6 ... podo09
 2. 2.
  ben aslında kendisinden erdoğan'a hakaret etti diye 8 yıl yiyen amca vs atatürk'e hakaret etti diye çabucak geçen 2 yıl yiyen abla versusu bekliyordum.

  buraları okuyorsa yakında önerelim.
  1 -1 ... rootz
 3. 3.
  atatürk doğdu...
  Selanik'te...

  Babası Ali Rıza Efendi...
  Annesi Zübeyde Hanım...
  1915... Çanakkale...
  Yıl 1919...
  Aylardan mayıs...
  Mayıs'ın 19'u...
  Atatürk Samsun'a çıktı...
  Erzurum ve Sivas kongrelerini topladı.
  (Bunlar zaten toplanacaklardı ama Atatürk toplamış olsun, zarar yok, cumhuriyet kuşakları öyle bilsinler.) Ankara'ya geçti...
  Yıl 1920...
  23 Nisan...
  TBMM açıldı.
  Yıl 1921...
  Birinci inönü...
  6 Ocak...
  ikinci inönü...
  23 Mart...
  Derken Sakarya...
  23 Ağustos...
  Geldi 1922...
  Büyük taarruz...
  26 Ağustos...
  Büyük zafer...
  30 Ağustos...
  izmir'in kurtuluşu...
  9 Eylül...
  Sonra 1923...
  Lozan...
  24 Temmuz...
  Cumhuriyet kuruldu...
  29 Ekim...
  Devrimler...
  1938...
  Atatürk ölmedi...
  Dolmabahçe'de...
  Çok partili hayata geçiş...
  Ve de bir daha iktidara dönemeyiş...

  ***
  Bunları bu şekilde yazıyorlar, "köşe yazısı" oluyor.
  Biz eşek olduğumuz için bilemedik.

  engin ardıç - 2 eylül 2018
  5 -5 ... ozzy osbourne
 4. 4.
  10 ekim 2018 yılmaz özdil yazısı
  1 -3 ... frekans
 5. 5.
  tayyip nereye saldıracağını şaşırdı -bu ekonomik kriz adamı dumur ediyo demek ki.

  Bu amerikan başkanı muhabbetinde zurnanın zort dediği yer ise -obama tc cumhurbaşkanını bir amerikan onbaşısına karşılattırdı. Tayyip de uçaktan inip onbaşının elini sıktı !! Tutup " ulan beni nası böyle aşağılayabilirler - iki saat uçakta obama 'nın gelmesini bekleyeceğim -başkanınız gelip beni karşılayacak! " demedi.

  Abin için siz takım elbiselerinizi giyip kız istemeye gitseniz kapıyı istenecek kızın 8 yaşındaki küçük kardeşi üstünde pijamalarla açsa -baban çok bozulur -o kızı istemekten vazgeçerdi, öyle diil mi?

  Tayyip pijamalı küçük erkek kardeşten istedi kızı !!

  Akape ve akgötler bu kadar gerizekalı işte !!

  Özdil 'in yazısı bunun altını çiziyor !!
  2 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  bizlere melih gökçeksiz ankarayı nasip eden allahım, şimdi de yılmaz özdilsiz bir türkiye nasip et. amin.
  1 -3 ... esaret kabul edilemez