bugün

aşırı "tikky"ler için alınması gereken bir ders olmaktadır.

(bkz: başlık başıma kalmış)
(bkz: kıro olunmaz kıro doğulur)
ihtiyacımız olan sanattır. zira mala onlar vuruyor.
edit: mal derken, zenginler yani!
sloganı da "oha falan oldumdan düzgün konuş lana dönüşüm" olabilecek kurs.
ders 1: nasıl tükürülür?
ders 2: kıro dili ve edebiyatı.
ders 3: kıro müziği.
ders 4: kıro sanatçılarımız.
ders 5: kıro giyim ve kuşamı.
ders 6: kıroluk tarihi ve ünlü kırolar.
ders 7: bayanlarla kıroca tanışma taktikleri.
ders 8: kıro şakaları
ders 9: kıro yürüyüşü
ders 10: konu tekrarı ve sınav.
10 a kadar saymayi bliyosan kiro olamazsin, hic ugrasma.
10 derse ne gerek var, çık şöyle bakırköy meydanına, taksim meydanına falan. tipitipçoğunluğun yaptıklarını yap, biraz da varoş takıl ondan sonrasınacuğma... ya bırak bunları, içinden geleni yap sen yeter. kıro olma ihtimalin kuvvetle muhtemeldir zaten.
bazılarının hep sınıfta kalacağı sanat dersleridir. içten gelmeli vesselam. sen yüz defa anlat, nato kafa nato mermer.

- nasıl tükürülecekmiş, la bebe göster arkadaşlarına?
* ıyyy!! yapamiycem.
- bakın bu adama ve ders çıkarın arkadaşlar. neymiş? ben de olcam, ben de yapcam diye her gördüğüne göt atmıycakmışsın. çıh dışarı!
dersler alındıktan sonra bazı deneme sınavları yapılır. alttaki sorular örnek teşkil etmektedir.

+ büyük bir alışveriş merkezine dedektorden öte öte girdiniz. güvenlik görevlisi size afedersiniz dediğinde heahea diyerek karşılık verdiniz ve cebinizdeki metalleri ve o eşek kuyruğu gibi kemeri çıkarıp içeri girdiniz. markete girdiniz. alışverişinizi yapıp kasaya geldiniz. kasiyer aldığınız bir ürünün barkodunun olmadığını söyledi. aklınızdan geçenler neledir?

a - kasiyerin ına koyim.
b - kasiyerin götü süper.
c - kasiyerin memeler taş.
d - kasiyerin anasına küfretmek.
e - kasiyerin kasa taş taş

+ dar bi kaldırımda yavaş yavaş yürüyorsunuz. biri özür dilerim, geçebilir miyim, diyerek sizden yol istedi. uygun davranış hangisidir?

a - anan da özür diliyordu di mi lan yavşak geçemezsin ibne diyerek elemana dalmak.
b - hiç bakmamak, o yokmuş gibi davranmak, balgamlı tükürmek.
c - yol benim tapulu malım lan ne olacak şimdi demek.
d - cebinden bıçağı çıkartıp şerefsizin karnına sokmak.
e - ibneye kafa atıp kaşını yarmak. geber lan piç demek.

+ bir büfedesiniz, sosisli kuyruğu var. yanınızda zayıf biri var. onun önüne geçiyorsunuz. zayıf kişi çaktırmadan sizin önünze geçmeye çalışıyor. müsade etmiyorsunuz. sonunda sıra size geliyor. ancak asıl sıra o zayıf bireyin. birey size, efendim, sıra benimdi, diyor. sizse ---.

boş bırakılan yere getirilmesi en uygun davranış hangisidir?

a - biraz kibar olup elemanı itmek. üzerine gelmiyorsa kendi kendine söyleniyorsa ziktir lan demek.
b - hğehaega geag gea gageğ ageagahnaega; gepakfgagiae demek.
c - sıranğnea mıbnea daşdımımın mıca!
d - sırayı senin töea sokarım lan ibne ne sırası sıra benim lan işte geçtim önüne gel alsana lan göt demek.
e - direkt kafayı gömüp o şerefsizi komaya sokmak. *
1- kafayı kare şekline sokmak
2- at gözlüğü takmak
3- türkçe'yi argoca yapmak
4- var olan herşeye küfretmek
5- taşakları beyne yerleştirmek

--spoiler--
ara sınav
vize %40'ı alınır..
--spoiler--

6- karşı cinsi potansiyel malzeme olarak görmek
7- alenen geğirmek (an itibariyle biri bunu yaptı. pencereyi açık tutmanın zararları işte..)
8- müziği (!) son ses dinlemek
9- cahilliğini örtbas etmeye çalışmak
10- yılışık ve karaktersiz olmak

--spoiler--
final %60'ı alınır.
--spoiler--

geçme notu 10. her soru 10 puandır.
ilk dersin önemli bir konusu, bir kadınla nasıl sohbet başlatılacağı olabilir.

Kadının memelerini yiyecek gibi süzen bir eda eşliğinde "Nasılsınuz bağğyaann" demek, kıro olmanın en temel adımlarındadır.