bugün

çok enteresan bir durum gerçekten.
maaşı 10 bin lira olan kişi bile avrupalılara göre fakir durumda.
aldığı para 950 dolar yapıyor.
geçen günlüğümü hesapladım yalan olmasın 35 dolar çıktı.

adamların 35 lirası şaka gibi.
10 bin tl bile türkiye standartlarında rahat bir yaşam için yeterli değildir.
çocuğun olsa devlet okuluna gönderip anca geçinirsin.

Özel okullar yıllık 40.000 liradan başlıyor.
kitap + servis toplamda 5.000
çocuğun harici masrafları aylık bin liradan 12.000 lira.

40+5+12 = 57.000 tl iki çocuk dediğinde. yıllık 114 bin tl. o da adamın anca maaşı ediyor. e hani kira, hani fatura. ne yiyecek ?
10000 lira hepi topu 1000 dolar para. abartmayın.
valla emin ol asgari ücretle geçinen insandan daha iyi yaşıyor hayatını. ben kazandığım üç kuruş parayla ay sonuna kadar ittir kaktır gidiyorum.
en sonunda kenarda var olan, bugün harcasam yarın bitecek olan paradan bahsediyorum altın hesabına çevirdim. damlaya damlaya göl oluyor sonuçta. altın yükseldikçe ziraat bankasının mobil uygulamasına giriş işlemlerini yapıyorum. insan bir heyecanlanıyor. işte bizim de zengin olma hayallerimiz var.
6 yıldır çalıştığım otelde, geçen ay ön büro müdürlüğüne terfi ederek, 4500 lira maaş almaya hak kazandım.

sene başında 3600 lira maaş ile başlayan serüvenimiz aslında; mayıs ayında 8,38 kuruyla 430 dolar eden maaşım, şu anda gelen artışla 425 dolar ediyor.

Sene başından sonuna kadar maaşımda 900 lira artış olurken, 5 dolar azalma gerçekleşti ve yanısıra sorumluluklarım arttı.

Baş koymuşum türkiyemin yoluna.
Ekonomist kişinin yönettiği ülkede olur böyle şeyler.
Ocak zammı aldığım tarihteki dolar kuru ile bugün arasında %44 oynuyor. Yılın başından beri yaklaşık 400 doları iç edilen kişidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.