1. .
  supermarketler karsisinda ezilen bakkalara destek olmak icin hazirlanan kredi paketi soylemi. *.

  --spoiler--
  Birleşen her 10 küçük esnafa, arazi ve 4 yıl geri ödemesiz kredi verilecek. 2 yıl vergi alınmayacak.

  Süpermarketlerin ezdiği bakkallara süper destek... AK Partili bir vekil paket hazırladı. Birleşen her 10 bakkala, 4 yıl geri ödemesiz banka kredisi ve market için arazi verilecek. 2 yıl vergi alınmayacak.

  Ferhan Şensoy'un ünlü "Kahraman Bakkal, Süpermarkete Karşı" oyunu, devletin yeni teşvik paketi sayesinde hayata geçiyor. AK Parti Milletvekili Kadir Akgül, rekabet edemedikleri için kepenk kapatan bakkal, terzi ve tamirci gibi küçük mahalle esnafı için teşvik paketi hazırladı.

  10'U GÜÇBiRLiĞi YAPACAK
  Tasarıya göre, en az 10 bakkal bir araya gelerek güçbirliği yapacak. Bakkallar Birliği'ne 4 yıl geri ödemesiz kredi ve market kurmak için arazi verilecek. 2 yıl süreyle de tek kuruş vergi alınmayacak. Tasarı hayata geçerse, kapanmanın eşiğine gelen bakkallar açık kalmanın yolunu bulacak.

  MARKETLER ŞEHiR DIŞINA
  Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, "Bakkal esnafını koruyacak her türlü çalışmayı destekliyoruz. Ancak bizim federasyon olarak asıl beklentimiz, hipermarketlerin şehir dışına gitmesine yönelik yasanın çıkartılması. Hükümetten bu konuda da adım atmasını bekliyoruz" diye konuştu.

  http://www.haberturk.com
  --spoiler--

  mantikli, iyi dusunulmus, fakat riskli bir is. 10 bakkal 1 supermarketi nasil idare edicek? nasil paylasacak? 10 bakkal toplamadan ve kredi almadan once dusunmek gerekli bunlari tabi..
  4 ... revolter00
 2. .
  (bkz: yedi kisi birlesip danaya girmek)
  1 ... leblebi tozunun hastasiydim
 3. .
  buna benzer olarak bizim orada 60 kişi ortak olarak bir market açmışlardı.
  tanım:çüş.
  ... tanimadinmiben