bugün

Trump çok uzulmus hemen tayyipi aramış bu makaleden sonra.
Dünya devletleriyle iyi geçinip bu sayede çıkarlarını korumaya "diplomasi " denir -ve akape tayfası ülkenin kurt diplomatlarını "Monşer "diyerek itibarsızlaştırdı.

Sonuç ortada.

Kendi ismiyle gazetede makale yayınlatması bile acizlik.

Bi tür dilencilik -hürriyet de Merkel kendi ismiyle makale yayınlatır mı? Merkel hürriyetten üstün olduğunu düşünür.

Bu makalenin kendisi bile bir hata. New York Times da neymiş -sen koskoca bir ülkenin devlet başkanısın. Bişey yazacaksan o ülkenin devlet başkanına yazacaksın -gazetesine diil. Senin muhatabın o ülkenin devlet başkanı.

Bu makale diplomatik bir hatadır ve Türkiye 'yi küçültmektedir.

Ulan bu adamın danışmanları var bi de -hepsinin kafasını zikiim ben !!
new yort times ın internet sitesinde yapılan yorumlardan şu ana kadar anladığı, biri cia destekli darbe keşke olsaydı demiş, bi mal kürtleri övmüş. daha yeni yorum yazmışlar gerçi ama amerikan halkının nasıl ilgisiz ve alakasız tipler olduğunu duymuşsunuzdur.

https://www.nytimes.com/2...omepage#commentsContainer
işte yani ... devlet başkanının muhatap olarak alacağı kişiler bellidir -ve bi ülkenin herhangi bir gazetesi o muhatapların arasında bulunmaz.

Söyleşi yapabilirdi. New York Times başkanın ayağına gelir ve söyleşi yapar. Uğur Dündar Bill Clinton 'la beyaz saray da söyleşi yapmıştı. Ama başkan 'ın ayağına gitmiş -onun mekanında onun seçtiği bi ortamda yapılmıştı söyleşi.

Ama tutup da o ülkenin bi gazetesine kendi ismiyle makale yazması -direkt acizliktir. Hiçbi devlet başkanı böyle büyük bir hata yapmaz -yapmak istese işbu yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı danışmanları ona engel olurlar.

Düşünsene senin ülkende cumhurbaşkanına hakaretten binlerce kişi hapis yatıyo -ama şimdi bile o makalenin altında Amerikalılar direkt yorumlarla cumhurbaşkanıyla dalga geçmeye başlamışlar bile ...

Cumhurbaşkanlığı vakur bir makamdır. Vakurlugunu her daim koruyacaksın.

Bu mudur yani?
Ses var görüntü yok. Herzamanki gibi.
bik bik bik... laf çok yaptırım yok.

malatya kürecik'teki radarın çalışmasını sadece bir ay durdur. israil doları 4.50 ye indirmezse gezegeni terk ederim.
Sözlüğün baş fetöcüsünün sucukçu muhasebecisi'ne yağ yakmak için vesile ettiği makaledir.

Maşallah tam zaman gazetesi (paçavrasi) yazarlarının (teröristlerinin) üslubuyla yazmış! Eh onca yıl zaman hifzettikten sonra normal tabi...

Yahu bu kadar korkmana gerek yok. Kodeslerde yer kalmadığı için senin gibi küçük balıklara dokunmuyorlar şimdilik.
ya lightsaber madem ingilizcen o kadar iyi rte'nin 2003'te çuval krizinin ardından wall street journal'da yayınlanan ve abd askerlerinin saglıgına duacı oldugunu anlatan makalesinden de alıntı yapsana.
hani çok antiamarıkancı ve vatanseversiniz ya hesapta. şunu bir ceviri ver bakalım. ne diyor?
https://www.wsj.com/articles/SB104907941058746300
Özel kalemi yazmıştır onu. Nyt de yazacak kalibre var mı acaba rtede?
''5 Temmuz 2016'da Türkiye, hükümetimin resmi olarak Fethullahçı Terör Örgütü diye tanımladığı ve Pensilvanya'dan yönetilen, Fethullah Gülen'in liderliğindeki karanlık bir örgütün üyelerince saldırıya uğradı. Gülenciler, hükümetime karşı kanlı bir darbe yapmaya çalıştı. O gece milyonlarca sıradan vatandaşımız vatanseverlik duygusuyla sokaklara akın etti. Hiç şüphesiz Amerikan halkının Pearl Harbor ve 11 Eylül saldırılarından sonra deneyimlediği bir duygudur bu.

içlerinde kadim dostum ve kampanya yöneticim Erol Olçok ile oğlu Abdullah Olçok'un da bulunduğu iki yüz elli bir masum insan, ulusumuzun özgürlüğünün bedelini canıyla ödedi. Benim ve ailemin peşine düşmüş ölüm mangası başarıya ulaşmış olsaydı, ben de onların arasına katılacaktım.''

bu adam kendi kafasındakilere fazla inanıyor. bu normal değil.

tereciye tere mi satıyon başgan? hadi biz neyin ne olduğunu bilmiyoruz* onlar da mı bilmiyor?