1. 1.
  Son derece doğru, kararlı ve vakur bir gerçek devlet duruşu sergilenen eli kanlı terör devletine karşı diplomatik bir pazarlık sergilenen makaledir. Dozu da tam olarak yerindedir ve hakikatler söylenmiştir.

  Rte özetle; 15 temmuz darbesinde bana suikast düzenleyen, arkadaşlarımı ve 251 vatandaşımı şehit eden fetö’ye ev sahipliği yaparsan, pyd’ye yapılan binlerce tırlık silah yardımı gönderirsen, bir de üzerine üstlük böyle aba altından sopa göstermek suretiyle türk milletini tehdit edersen bu başta abd’nin menfaat ve güvenliğine zarar verecek ve türkiye gibi bir müttefikin kaybına sebep olacaktır demiştir.

  ilk etapta Karşı hamleye göre derhal incirlik ve izmir üsleri kapatılmalı. Daha sonra kademe kademe diğer kozlar da kullanılmalı.

  Türkiyemiz ekonomisi, jeopolitik konumu, potansiyeli, iş hacmi ile büyük bir devlettir. Vietnam’da kesin olarak, ırak’ta kısmen kaybeden abd nato üyesi olan türkiye’yi boyunduruk altına alamaz.

  https://www.nytimes.com/2...inion&pgtype=Homepage

  http://birnevidipnot.blog...-nasil-goruyoruz.html?m=1
  10 -12 ... lightsaber
 2. 2.
  Trump çok uzulmus hemen tayyipi aramış bu makaleden sonra.
  2 -3 ... hercool
 3. 3.
  Nato dan cikabiliyor musun? Yok.

  Incirlik i kapatabiliyor musun? Yok.

  Herhangi bir ufacikta olsa yaptirim? O da yok.

  4O6959483312395533 sayfa makale de yazsan bir halt olmayacak. Herkese bas kaldirdina da efendine zor o is.

  'Tasmasindan kurtulan kopegi bahceden cikmadan vururlar.'
  14 -5 ... ruut altmis alti
 4. 4.
  Dünya devletleriyle iyi geçinip bu sayede çıkarlarını korumaya "diplomasi " denir -ve akape tayfası ülkenin kurt diplomatlarını "Monşer "diyerek itibarsızlaştırdı.

  Sonuç ortada.

  Kendi ismiyle gazetede makale yayınlatması bile acizlik.

  Bi tür dilencilik -hürriyet de Merkel kendi ismiyle makale yayınlatır mı? Merkel hürriyetten üstün olduğunu düşünür.

  Bu makalenin kendisi bile bir hata. New York Times da neymiş -sen koskoca bir ülkenin devlet başkanısın. Bişey yazacaksan o ülkenin devlet başkanına yazacaksın -gazetesine diil. Senin muhatabın o ülkenin devlet başkanı.

  Bu makale diplomatik bir hatadır ve Türkiye 'yi küçültmektedir.

  Ulan bu adamın danışmanları var bi de -hepsinin kafasını zikiim ben !!
  5 -7 ... paganviodio
 5. 5.
  Ağzıyla kuş tutsa şizofrenlere yaranamayacak adamın önemli diplomatik hamlesidir.

  Bu makaleyi cumhurbaşkanlığı sitesi’nde yayınlatsa kronikler muhtemelen “eğer adamsa New York times’a böyle bir yazı yazsaydı yemezdi tabi.” Gibi bir çamurla gelecekti. Ucubelere takılı kalmadan dik durması gerekiyor devlet başkanı’nın millet de devletinin her daim yanındadır.
  4 -8 ... lightsaber
 6. 6.
  new yort times ın internet sitesinde yapılan yorumlardan şu ana kadar anladığı, biri cia destekli darbe keşke olsaydı demiş, bi mal kürtleri övmüş. daha yeni yorum yazmışlar gerçi ama amerikan halkının nasıl ilgisiz ve alakasız tipler olduğunu duymuşsunuzdur.

  https://www.nytimes.com/2...omepage#commentsContainer
  ... lan senin de nickinin de amk
 7. 7.
  işte yani ... devlet başkanının muhatap olarak alacağı kişiler bellidir -ve bi ülkenin herhangi bir gazetesi o muhatapların arasında bulunmaz.

  Söyleşi yapabilirdi. New York Times başkanın ayağına gelir ve söyleşi yapar. Uğur Dündar Bill Clinton 'la beyaz saray da söyleşi yapmıştı. Ama başkan 'ın ayağına gitmiş -onun mekanında onun seçtiği bi ortamda yapılmıştı söyleşi.

  Ama tutup da o ülkenin bi gazetesine kendi ismiyle makale yazması -direkt acizliktir. Hiçbi devlet başkanı böyle büyük bir hata yapmaz -yapmak istese işbu yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı danışmanları ona engel olurlar.

  Düşünsene senin ülkende cumhurbaşkanına hakaretten binlerce kişi hapis yatıyo -ama şimdi bile o makalenin altında Amerikalılar direkt yorumlarla cumhurbaşkanıyla dalga geçmeye başlamışlar bile ...

  Cumhurbaşkanlığı vakur bir makamdır. Vakurlugunu her daim koruyacaksın.

  Bu mudur yani?
  5 -2 ... paganviodio
 8. 8.
  Altına her türlü imzamı atabileceğim makale.
  Yalnız incirlik üssü kapatılıp kararlı bir duruş sergilenmesi kaydıyla.
  Aksi takdirde bu makale bir çöptür.
  Havanda su dövmenin alemi yok.
  1975 te devlet nasıl bir dik duruş sergileyip abd üslerine el koyduysa aynısı yapılmalıdır.
  Sen bunu yapabiliyor musun?
  Hayır.
  O halde bu makale çöptür.
  10 -4 ... tengir budun
 9. 9.
  Ses var görüntü yok. Herzamanki gibi.
  3 -1 ... flat head
 10. 10.
  "yazdığı" değil "yazdırdığı" makale. adam prompter olmayınca konuşamıyor bile, nerede kaldı ny times'a makale yazsın...

  "ghost writing" denen bir teknik var. dışişlerinden birileri o yazıyı hem türkçe hem ingilizce olarak yazmıştır.. sevgili rizeli liderimizin bilgisi ve görgüsü yazının ingilizce olanını okumaya müsait olmadığı için ona türkçesi gösterilmiş, o da onaylamıştır. akabinde ingilizce kopya abd'ye yollanmıştır..

  kanaatimce iyi bir hamledir..
  5 -3 ... arbutus unedo