bugün

henuz 1 yasini yeni doldurmus bebege dogumgunu partisi yapan ebeveyn.

o vocuk dogumgununden ne anlıyor? zaten yoruldu uykusu geldi aglamaya basladi.

hediye alirsin agxindan salyasi akarak bakar hediyeye.

oyuncak alsan kullanamaz giysi alsan mutlu olmaz.

dogumgunu partisini kendi icin yapan gorgusuz ebeveyndir.
bokunu çıkardılar bu tarz etkinliklerin. daha bebe doğmadan baby showerlar falan.
görmemisin çocuğu olmuş tutmuş pipisini koparmis dedirtir..
bebeğe parti hazırlamaktır.

kız babası olarak şunu söyleyeyim. sosyal medya diye bir şey var hayatımızda. ben etkilenmiyorum, beni ilgilendirmiyor diyenin bile sosyal medya ile bağlantılı rutininde bir çok aktivitesi oluyor. o yüzden bu kadar rahat konuşmak o kadar kolay değil. konuşanın da zaten ya evli değildir. evliyse de muhtemelen çocuğu yoktur. erken konuşmamak lazım onu demek istiyorum. biz bile parti, doğum günü vs. kasmayan-kovalamayan bir aileyiz ki benim hiçbir sosyal hesabım yok ama yinede ister istemez bir şeyler oluyor. bence bu noktada yapılacak hareket abartmamak. adam cinsiyet partisi yapıyor. cinsiyet partisi yapılıyorsa bir yaş doğum günü partisi bence yanında gayet masum kalıyor.
Annesi sosyal medyaya fotograf yetistirsin diyedir.
Çocuk eğlensin diye değil, aile içinde kutlamavari bir toplanma olsun diye yapılandır.

Ben yaptım. iyi de yaptım.

Her zaman bir araya gelemeyen eş dost güldük, eğlendik, sohbet ettik.

O saçma, bu görgüsüzlük, şu bilmem ne... Azıcık salın gitsin, rahat olun.
Öperim gözlerinizden.
Evde kalmışları üzen parti.
Manyaklıktır sanki hatırlayacak sevinecek aksine burda noluyor mk. Diye ağlayabilir.
Ben yaptım bu fotoğraf güzel kızımın 1.yaş gününden bir hatıra.

O kadar mutlu oldu o kadar sevindi ki birlikte dans edip eğlendik ve oyun oynadık. iyi ki yapmışım dedim. Çok masrafta etmedim zaten hiçbir bedel onun mutluluğundan daha değerli olmuyor gerçek olan bu. Gülümsemesi yetiyor insana.

Gayette farkındaydı onun için birşeyler yaptığımızın.

görsel
1. Yaş günü özeldir. Bende oğlumunkini çok özenerek yaptım 1 yaşına girdiğinde. Çokta kalabalıktı. 2. Yaş gününü öylesine kutladık. Pek anlamıyordu hâlâ. 3.yaş gününde yine bir organizasyon yaparım. Neticede mutlu olur, ne kadar özel olduğunu anlar. Artık doğum günü ne demek biliyor. Nerede pasta görse üflüyor. Sırf üflemek bile onu mutlu ediyor.

Ayrıca 1.yaş gününü çocuğun hatırlamasına gerek yok ki? O videolar, fotoğraflar önemli. Düşünsenize herkes hayatta? Herkes yanında. Görecek bunları. Ne kadar özendiğimi. Tepsi tepsi cup cake yaptim mesela , tepsi tepsi börekler, ceşit çeşit salatalar.
Mavi marşmelovları şişlere geçirdim çok harikabsüsledim masayı o gün. Ileride görecek. Hepsi bir harddiskte oğlumu bekliyor .
bence en anlamlı doğum günü partisidir.
Doğum günlerinden nefret ederim. Eski bir hikaye..

O yüzden çocuklarıma hatunun ısrarı ile pasta alıp sessizce keser . 2 foto tamam..

Ama o zaman bile bitsede gitsem diye terlerim..
Hayatın ve çocuğun verdiği yorgunluktan kaynaklı stresi biraz azaltmak ve monotonlaşan hayatı biraz hareketlendirmek isteyen kadının, kocasına yaptığı baskı sonucu yapılan partidir, muhtemelen. Doğum günü kutlamak 1,3,20,50 farketmez, kaç yaşında olursanız olun, saçma ve gereksizdir.
1 yaşındaki bebeğe doğum günü partisi yapmak normal.

beybişavır yapmanın, dişi çıktı diye leş gibi tadı olan buğdaylı şeyi yapıp insanlara yedirmenin, cinsiyet öğrenme partileri yapmanın yanında doğum günü normal kalıyor.

büyüdüğünde çocuğunuza gösterirsiniz falan duygusal anlar.
gecen benzer bir partide bulunduk davetlilerin hepsi cok sikildi bebek zaten artik kamera gorunce aglamaya basliyordu uykusu geldi oda sikildi. bende birinci yasimi hatirlamiyorum sikindirik fotograflarinda suan benim icin hicbir anlami yok.

yeryuzunde bukadar ac ve kimsesiz canli turu varken benim cocuguma gereksiz bi aktivite icin bukadar para dokmem oldukca bencilce olurdu.

yapmadim yapmam sosyalmedyada sidiklerinizi yaristiradurun.
artik cocuk sahibi olmak eskisi kadar kolay degil dogurganlik orani dustu insanlar bir bebek sahibi olabilmek icin turlu tedaviler ve masraflardan geciyor,

hal boyleyken zor bulunan kiymetli oluyor heralde.

eskiden patirkutur cocuk oluyodu 3-5 tane. kimsenin aklina boyle seyler gelmiyordu. simdi cocugum olsun yeterki neleryaparim diyor insanlar. and iciyorlar resmen. ılginc.
1. Doğum günü anne için yapılır, ikincisi eş dost biraraya gelsin bahane olsun diye, ama 3’ten sonra tamamen çocuğun her şeyi kendi istediği ve seçtiği şeylerle, arkadaşlarıyla eğlendiği gerçek bir partiye dönüşür.
"çocuk eğlensin diye değil, aile içinde kutlamavari bir toplanma olsun diye yapılandır." diye savunulduğunu gördüğüm doğum günü partisi. sen hiçbir bahane olmadan (doğum günü,cenaze vs.) eşini, dostunu, akrabalarını, arkadaşlarını davet ettin de onlar mı gelmedi? gelmediler de, çocuğunun birinci yaş günü partisine mi geldiler? normal davete icabet etmeyip, bu doğum gününe gelmenin mecburiyetten olduğunu düşünenler senin gerçekten eşin dostun mu şimdi?
güncel Önemli Başlıklar