bugün

Bugün 1 litrelik pınar süt aldım, buraya kadar herşey normal ama süt 4 liraymış, ben bu sütü zamanında 2 liraya alıyodum, öyle alıyorum ara sıra canım istediği için, ama çocuğu olan, hele de küçük çocuğu olan birisi için çok vahim bir durum. Sadece 1 paket süt için belki 2 günde bir 4 lira verip çocuğuna süt alan asgari ücretli bir baba için çok rezalet bir durum. Ama rezalet olan babanın asgari ücretli olması değil hükümetin 16 senedir iktidarda olup ülkeyi buraya taşıması.
Biri şuna savşta olduğumuzu anlatsın. Kaçtır yazıyorum bir türlü frekansı tutturamadılar.

S a v a ş t a y ı z!
sütün litre fiyatını bile mehmetçiğin omzuna yükleyip, efendilerini koruyan yalakalar var yuh.

ne alaka amk. milletin manevi değerlerini üç kuruşluk çıkarınıza alet etmeyin.

arsız rezil sürüsü yalamalar, efendinizi yalamayı bırakın. kul olmayın, insan olun...
Ypg yi düşman statüsünde mi sandın diyen malın evladı. Askerimle savaşan her örgüt düşmandır.

Ypg kendi kendine mi üredi lan o topraklarda? O silahı teçhizat bizzat abd karşılıyor.

Ulan bu kadar cahil olmayın.
ülke savaşta değil, ülke sınır ötesi operasyon yapıyor sadece.

80 milyonluk, civarın en güçlü ordusuna sahip, bölgenin lider ülkesi konumundaki vatanımız; bir temizlik operasyonuna başladı diye her şeyin zamlanmasını mübah sayıyorsa , paragrafın başında belirttiğim vasıflara sahip değiliz demektir.

bu sınır ötesi operasyon, bölgedeki durumumuz nedeniyle ne ilk ne de son. zamları buna bağlamak sadece insanlara muhalefet yapma imkanı vermemektir.

her ne kadar o yazar troll amaçlı yazmış olsa da gerçekleri belirtme amacıyla herkesin bildiği gerçeği söyledim.

süt zamlandı, benzin zamlandı, yağ zamlandı, şeker zamlandı, dolar ve bilimum döviz uçtu gitti. ekmek alırken hesap yapacak duruma geldik.

bunları ufak bir operasyona bağlamak kötü niyettir. -operasyon bölge adına büyüktür ama türkiye cumhuriyeti bu çapta bir organizasyonu zorlanmadan yapar, bu açıdan küçük dedim-

kısaca zam sebebi konusunu cevaplarsak, ü-r-e-t-m-e-m-e-k.

edit: yine troll bir arkadaş köye taşının demiş, benzin için de yallah arabistan'a yapacağız heralde asdfg.
Kaliteli bir süt ise fiyatı normaldir. Yarım yağlı diye millete itelediklerinden ise kesinlikle almayın değil 4 tl 1 kuruş bile vermem.
köye taşınılarak fiyatı 2 liraya indiremeyenlerin zırıltısı.
Vur joker vur.
Kıçı kırık terör örgütü ile mücadele ediyoruz diye süt 4 lira oluyorsa gerçek bir savaşa girsek millet açlıktan taş yiyecek herhalde.

Asıl sebep ise 1 kg pirzolanın 80 tl olması ile aynı sebeptendir. Akp'nin tarım ve hayvancılığın anasını sikmesinden dolayı.
sütün lafımı olur benim bolcana var.
a101'den 2,25'e alınacak yarım yağlı bir litre süte, bir litre su karıştırılıp tüketilerek, fiyatı 1,12 tl'ye düşürülmek suretiyle üstesinden gelinebilecek problem. 8 kuruş da su maliyetini eklediğimizde 1,20 liraya gelir. aynı taktiği, coca cola ile le Cola'yı karıştırarak da yapabilirsiniz. hatta bu karışımda su maliyetiniz de olmaz. favori karışımım ise, tanıdığınız bir kasaptan alınacak dana eti ile, Adana'da bugünlerde bolca bulunabilen at etinin bileşimiyle oluşturulan ve kilosu sadece 25 tl'ye tekabül eden kıyma(msı).
1 $ a tekabül eder.
Arkadaşlar almıyoruz olabildiğince protesto ediyoruz ve ucuz kampanyalı ürünleri alıyoruz. Toptan satıcılara ucuz marketlere gidiyoruz mahalle bakkallarında pazarlık yapıyoruz. Pazarlık baya yüzde indiriyor. Biraz deneyelim. Tepkimizi sözlükten de eksik etmeyelim doğru yapıyoruz.

Arkadaşlar zincirleme enflasyon düşüşü olacak böyle olacak paramızın da değeri artacak bunu bir şekilde yapmalıyız.

Edit: zamanı gelince anlayacaksınız 6bin tl lik telefon almamayı benzin pahalı olunca almamayı. Biraz düşünün eksilemeden önce.
Mis süt bunun için var bebek.
abd'nin pkk'yı desteklediğini öğrendiğimiz gelişme fakat bu beyinsiz güruh bilmez ki akp, aynı abd'nin ipi ile birkaç sene önce türkiye'yi suriye bataklığına soktu, suriye politikası en başından beri yanlış, esad'ı devirme bahanesi ile oradaki devlet zayıflasın diye türkiye elinden geleni yaptı hatta asker kaçağı suriyeliler ve aileleri sivil bahanesi ile ülkeye dolduruldu. şimdi tüm hataları ordu ödüyor ayrıca terör ile mücadele 40 senedir var, ekonominin kötü olmasının sebepleri ile savaşın hiçbir alakası yok, akp'nin 16 senedir izlediği iktisat politikalarının hepsi bilinçli yanlış ve hala yangına körükle gidiliyor, ekonomi tam kendini gösterdiğinde internette bir tane ak troll kalmayacaktır.
2019'da yine akp iktidarda kalırsa daha rte ekonomiyi şu anda siklemiyor, o zaman hiç umrunda olmaz. seçimler var diye daraltıcı maliye ve para politikalarını şimdilik dayayamıyor.
o zaman açlıktan bokunuzda boğulacaksınız, inşallah akp kazanır.
edit: suriye'deki terör örgütlerinin sebebi de oradaki devletin zayıflamasıdır.
Sütçü-hayvancı dan 1,5 liraya resmi olarak alınıyor.

Sut pazarinin 10 da 2 si (%20) soguk zincire tabi değil. Bu da demek oluyor ki 1 lira ve daha asagi edere alinar yuzbinlerce litre sut var.

Ulan biz de kapitalistiz be!

Bunun adı neoliberalizdir.