bugün

mantar gibi 2 ay sonra kapanacak tütüncü dükkanı açılmasına sebep olarak hadise.
kötülüklerin anasıyla olan iyi ilişkimden dolayı, tütüncülere nispeten bana daha fazla girecek olan zamdır.
ikisindende nefret ettiğim için zikimde olmayan zamdır,içen düşünsün amk...
Yıllık olağan zammın üstüne sgk zammı da eklenecekmiş. SGK zammının eklenmesinin sebebi kanımca sağlık ocağında verilen "sözde ücretsiz sigara bıraktırma ilaçları"dır. lanet olsun dostum ilacı kullanandan alsanıza bu parayı. %82,5 vergi doyurmuyor herhalde dedirtip kartonla sigara almama sebep olacak durumdur.
zerre üzülmediğim olaydır. içmeyin.
Kötüü birr zammdır.maaleseff.
Sigarayı yasaklamayi totosu yemeyen bir yönetimin bezdirici icraatlerinden biri.
kaçak sigaraya yönelten zam olacaktır. bırakmayı düşünmeyenler alternatif yollar arayacaktır.
Zam degil fiyat güncellemesidir.
Zaten 1 senedir, ölü sikici devlete para vermektense kaçak tütün tüketen bünyemi zerre ırgalamayan zam. Alkol için de benzer bir çözüm geliştirmek üzereyim.

Boktan fabrika sigaralarının paketlerine (paket başına 10 lira) 2 günde bir (bazen her gün) fahiş vergiler domalmaktansa alırım kaçak golden virginia tütünümü, kağıdımı, filtrelerimi (hepsi toplam 11 tl ediyor) babalar gibi 6 gün götürür beni. içimi de fabrika sigarasına 5 basar.

görsel
iktidardaki hukümet asgari ücretin 1300 tl yapıcaz diyerek seçim kampanyası yürüttü ve halkı kandırdı.

Sonra işverenlere doğacak maliyeti paylaşacaklarını söyleyerek kandırdı.

Daha sonra işverenlere "siz zaten yılbaşında zam yapacaktınız" diyerek o zammı dikkate almayıp, bu zamdan sonrasının farkını işverenle paylaşacağını bununda yüzde 25 ini karşılayacağını söyledi.

Daha daha sonra bu aradaki farkı yılbaşında alkol ve sigaraya zam yaparak finanse etti.

Son olara işverene bu desteği sadece 1 sene vereceğini söylerek önümüzdeki yıl başınızın çaresine bakın dedi.

Şaka gibi lan.

En şaka gibi olanıysa biz bu olanları koyun gibi izliyoruz.

işverenler biraz sesini çıkarıp maliyeti 1 senede olsa paylaştı.

Ya biz?

Ya halk?

Hep mi biz enayi koltuğunda oturacağız?

Hep mi biz enayi stadında loca da oturacağız?