bugün

bazı kişilerin, dünün erken yapılmış bir şaka olması umuduyla sabahın erken saatlerine uyanacağı, dünya şaka günü.
Kimse şaka yapmadı 1 nisan gecesi aklıma geldi 1 nisan olduğu niye kimse şaka yapmıyor aw küçükken ortalığı kaldırırdık biz.
milletin yaşama sevincini bile elinden alırsan şaka yapmayı unutur elbet !..
https://www.uludagsozluk.com/e/46277068/
burada şaka yapmıştım.
Toplumun ruh sağlığı ve asabiyeti büyük oranda sıkıntılı. Hele şu son dönemler 1 Nisan şakası yapılmasına hiç gelemezler.
eskisi gibi şaka yapan yok, zaten her gün yeni şaka gibi olaylarla karşılaşıyoruz.
ya da biz büyüdük kirlendi dünya.
1 Nisan şakası bile görmedik neler oldu.
Bitiyor.
ülkece 1 nisan şakasını kaldıracak durumda olduğumuzu düşünmüyorum.
seni gidi.
Bize şakaların en sahicilerini yapan hayat! Mahsuscuktan da olsa gülmemizi mi bekliyorsun? Öyleyse 1 Nisan'ın kutlu olsun!
görsel
Bazı şakalar kötü sonuçlar doğurabilir.

Kahpeler kapatılsın.
görsel

nihayet geldi.
Kılıçdaraoğlu adaylıktan çekilmiş.
Küçükken abidik gubidik şakalar yaptığımız o değişik gün şimdiyse oha ne ara nisana girdik günü yaa.
Ne ara nisan geldi lan hakikaten şaka gibi.
Şaka kaldıracak psikolojide değilim. Kimsenin yapacağını da sanmıyorum çünkü yapmasa iyi olur.
Okulda sınıf değiştirme şakası yapardık .hazırlık sınıfı ile lise son sınıf yer değiştirirdi.
Yüz yıllardır kutlanan, Çeşitli inanç ve medeniyetlere dayandırılan bir tarihtir bir nisan.
Önemli kaynaklar, Endülis'te haçlılar tarafından gerçekleştirilen müslüman katliamlarında yapılan bir hileye dayandırılarak, Bu tarihe "hile günü" notunu düşmektedir.
Acı hadise tarihin karanlık sayfalarında şu şekilde yer almaktadır;

1 Nisan için bilinen en eski 1 Nisan hikayesi, 1 Nisan şakalarınının çıkış tarihini şu şekilde anlatır. 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu ispanya'daki Endülüs Müslümanlarının son kalesini (Gırnata) kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.
Durumun zorluğunun bilincinde olan Haçlı ordusunun komutanı kaleyi düşürmek için değişik taktikler düşünmektedir. En sonunda aklına bir fikir gelir. 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde incil, kaledekilere seslenir;
"Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der. Bunun üzerine gerekli görüşmeler sonrasında Müslümanlar canlarının kurtarılması karşılığında kaleyi teslim ederler. Ertesi gün sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar,  "bizi öldürmeyeceğinize dair yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" derler.
Bu söz üzerine Haçlı ordusunun komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve Bütün Müslümanlar orada şehit edilirler. Hikaye'ye göre o gün bugündür. 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır. Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Not: isteyen inanır isteyen inanmaz, isteyen "Böyle bir şüphe dahi olsa ben bir daha bulaşmam bu zevzekliklere" der; Burada size bir şey empoze ediyor değilim ve sadece inananları bağlar bu yazdıklarım.
görsel
Absürt ve hiç komik olmayan şakalara maruz kalmamak için, insan arasına karışmadığım gün.
Hâlâ kar yağdığını görünce sövülen tarih / gündür.

Hakikaten şaka gibi, artık hava ısınsın yav.
sinir bozucu şakaların yapıldığı gün.

nasıl ortaya çıkmış haberim yok bi ara araştırıcam.
Az kaldı inşaAllah.
Şaka günü.
Yakınlarınızdan Koronaya yakalandım şeklinde şakalara maruz kalabilirsiniz bugün. Evet.