bugün

görsel
Bitmesini dilediğim gereksizliktir.

Ortalarda salak salak şaka yapan ve bu yaptığı şakanın süper olduğunu düşünen bir sürü geri zekalı dolaşmasına sebep oluyor.

Hayır birde her yaş grubundan çıkabiliyor bu 1 nisan şakacıları.
bu sene yapılmaması gereken şaka. biliyorum ülkemizde salak çok. korona virüsü kapmış gibi şaka yapabilirler.

ayrıca google'da karar almış şaka yapmama konusunda.
YSK öyle bir bok yerse yarın sabah dolar 10 lira olur.
ysk 1 nisan şakası yaptık diyip istanbul u geçersiz saymasın ya? :D
Umarım bana yapılmaz dediğim şaka.
bugün yediğim şaka.
görsel
üniversitede hazırlık sınıfındayken biraz muzip bir sınıftık. hocalarla aramız gayet iyiydi aslında. bir gün hizmetli abi dersin ortasında kapıyı çalıp, "hocam bölüyorum kusura bakmayın ama müdür sınıf temsilcisini çağırıyor arada" dedi. sınıf temsilcimiz ara olunca gitti. tabi hiç oralı değiliz. 3-5 dakika sonra elinde sarı bir zarfı havada sallaya sallaya, bir yandan da "yapraa yedik beyler" diye diye geldi. zarfı açtık. içinde kağıt. baya baya resmi bir yazı; "altta ismi yazılı öğrenciler okul düzenine aykırı davranış, siyasi bilmem ne cart curt diye bir sayfa dolusu yazı hemde, sonunda da okuldan uzaklaştırılmaları bilmem ne kurulunun oy birliğiyle karar verilmiştir diyor. Bizim sınıf listesi alfabetik giderdi. 1. sırada sınıfın ineği, ikinci sırada bir tane kız, 3. sırada ben vardım. Listeyi ona göre yapmışlar 1- mar taylor diye başlayan listeye 21 kişinin 9 unu yazmışlar. ulan bir kişinin aklına da şakadır bu diye gelmedi ki. ama n'apalım okul müdürü, yardımcılar dahil 8 tane ıslak imza var altında. hepsinin kendi imzası.hepimizin götü yusuf yusuf tabi...

kaptık kağıdı doğru bizim ve okulun en sevdiğimiz hocasına. "hocam bu ne??", "allah allah!! olur mu öyle saçma şey. durun ben hallederim siz gidin sınıfa" dedi. mecbur gittik. bi ölüm sessizliği var. bu hoca dediğim gibi okulun en iyi insanı. tam bir arkadaş hoca tabirinin vücut bulmuş hali. ama adama bütün bir sene çok çektirdik. iyi niyetini suistimal ettik hep. ders bile işletmedik doğru dürüst. " hocam bahçeye çıkam, hocam yorgunuz, hocam..." tam bir ergenliğe yeni veda etmiş, üniversiteye girdim diye götü kalkmış gerizekalı topluluğu işte. neyse biz sınıfta beklerken hoca damladı sınıfa hani şu elini yumruk yapar, işaret ve baş parmağının oluşturduğu boşluklu halkaya diğer elinle şlak şlak vurursun ya, onu yapıyor koca adam bize. suratında da bir daha hayatımda göremeyeceğim zevk dolu sırıtış. "lan gerizekalı mısınız, böyle adam mı atılır okuldan. ben de sizi bir bok sanırdım salakmışsınız siz" diyor. imzalar dahil bütün şakayı komple kendisi organize etmiş. rezil etti bütün okula bizi. ama intikamımızı okuduğumuz şehrin en elit mahallesinde 2+1 kiralık daire diye komik bir kira bedeli ile ilan açıp telefon numarasına bu hocanın numarasını yazarak aldık. adam yalvarıyordu en son, kaldırın şu ilanı n'olur sabah 6 da arıyorlar diye.

sarı zarfı eve götürdüm. önce evdekilere sonra babaanne,anneanne, dedelere falan yaptım okuldan atıldım şakasını. bir kaç gün sonra dedemin kalp ritmi bozulup hastanelik olunca bir daha ağır şakalar yapmamayı öğrendim.
şimdiden hatırlatayım, sonra vay beni qandırdılar, yok beni işlettiler, yok başımdan konfetiler fışkırdı, yok patron zam yapmış, yok okullar tatil olmuş deyip hüzünlere gark ya da gurk olmayın. temkinli olun. gözünüzü dört açın. serengeti düzlüklerinde işler karışıyor! dikkat edin.*
nasil oluyorda herkes 1 nisanin uluslar arasi saka gunu oldugunu bile bile sakalaniyor? Bilemedim ben onu
yoldayız, çıktık, seni istemeye geliyoruz şeklinde yapılan şakadır. temizliğe giriştim. amına kodugum bir saat sonra 1 nisannnn demez mi !
günün şakasını uzun yapmış. 'Hak ve özgürlükler bakımından Türkiye'den daha ileri bir ülke yoktur'
Günaydın işe geldim inşallah şakadır.
hiçbir olayı ciddiye alamayıp " ulan kesin şakadır siktir et " dediğim gün.
arkadas 1 nisan sakasi ne gozunuzun yagini yiyeyim ya. ne şakası lan saka yapılacak devirde miyiz. sonra ortalikta otobusun icine sahte bomba atan yakalaninca da saka yaptim diyenler ürüyo.
Yapılmaması gereken şakalardn birisidir. Ne gerek var ki şakaya dedirtmiyor değil.
ahanda yarın bir nisan.
hep neşeyle coşuyor insan.

tavsiyeniz varsa alırım.
Takvimlerin 1 Nisanı gösterdiğinde herkesin aynı anda şaka yapasının geldiği bu tarih, dünyaya şaka günü olarak geçmiş tek gündür.Eşek şakası dahil olmak üzere bütün şakaların mübah sayıldığı bugünün doğuşu hakkında çeşitli rivayetler mevcuttur.
ilk olarak Romalıların Hilarya ve Hintlilerin Huli festivalinde görülen şakaların, daha sonra 1564 yılında Fransa'da yapılan takvim düzenlemesi ile yılbaşının 1 Nisandan 1 Ocağa alınması , şaka günün gelenek haline gelmesine yol açmıştır. Bu düzenlemeye rağmen yılbaşını hala 1 Nisan olarak kabul edenler dalgaya alınmış ve kutlayanlara "nisan balığı" lakabı takılmıştır. Bu dalga on sekizinci yüzyılda ingiltere ve iskoçya'ya, oradan da Amerika'ya yayılmış ve söz konusu gün, bugün dünya şaka günü kabul edilmiştir.

Bir rivayete göre de; on beşinci yüzyılda Haçlı orduları Endülüs Müslümanlarının son kalesini çok uzun bir süre kuşattıkları halde bir türlü düşüremezler. Bu duruma canı sıkılan Haçı ordusu komutanının aklına bir hinlik gelir ve 31 Mart gecesi bir elinde Kuran diğer elinde incil olduğu halde kalenin kapısına dikilir ve başlar yemin etmeye; "Şu kitaplar üzerine yemin ederim ki, bu akşam teslim olursanız size hiçbir zarar vermeyeceğim." Kutsal kitaplar üzerine edilen yemine inanan Müslümanlar bir süre devam eden görüşmeler sonucunda kaleyi Haçlılara teslim ederler. Fakat Haçlı ordusu komutanı ertesi sabah "Benim sözüm dün akşam içindi. Bugün bugündür. Ben size şaka yaptım şaka!" diyerek bir yamuk yapar ve kalede teslim olan bütün insanların öldürülmesi için emir verir. O gün bugündür de 1 Nisan şaka günü olarak kutlanır.
ekşi sözlükte tüm çaylakların onaylanması konusu hakkında bazı arkadaşların genel görüşüdür. hoş neticede şakadır, sulusu, kurusu, olmaz.
(img:#806626)
şaka nedir bilmeyen orospu çocuklarının yapmaması önemle rica olunur.

şaka dediğin komik olur amk.
bisküvi arasında ki kremayı alıp yerine diş macunu sürüp ikramda bulunmak.
yine yapılacak bu sözlükte galiba.
Her yıl Nisanın ilk günü yapılan eşek şakalarının genel adıdır.