bugün

1 nisan günü geldi mi bütün öğrenciler adeta hocalarından intikam almak isterler.akla gelmedik davranışlarda bulunarak, hocaları nasıl küçük düşürürüz diye plan yaptıkları gündür.
hababam sınıfından esinlenerek yapılmış bir şaka.yatılı okulda yemekhaneye girilir.yemeklerin içine çok az da olsa müsil ilacı atılır.sonuç facia.bütün okul cırcır olur.tabi cezasız olmaz.15 gün okuldan uzaklaştırma alınır.
bursada bir fabrikanın projesini, cücük kadar bir konteyner'da * çizerken ve o günün akşamında fabrika yetkilileri ile yemeğe çıkılma durumu varken annemin beni arayarak
-ben terminaldeyim hadi gel beni al * * * , hafta sonu beni gezdir diye geldim diyerek * yüreğimin orta yerinden yarılmasına sebep olan şakadır.
ve de annemin 1 nisan yerine 31 mayısta yaparak beni daha bi sinir ettiği onun açısından güzel benim açımdan facia şakadır
(bkz: sinir krizi)
okuLun içine 3 tane sis bombası atmak...sonra bütün okuL'un bahçede topLanması...sonrada tucimania'nın ve arkadaşLarının disipLine gitmesi * *
öncelikli olarak öğretmen masansının üstüne streç film yayılır daha sonra evde yapılmış menemen buraya dökülür daha sonra hocanın gelmesi beklenir. hoca geldiğinde arkadaşlardan biri gösterilerek kustu hocam denir. hocanın birini çağırın temizlesin demesiyle gerek yok hocam biz hallederizdenilerek çantaki ekmekler çıkarılıp menemene bir güzel dalınır. hoca şoktan kurtulduğunda bir nisan olduğu söylenir fakat yinede müdür yardımcısı bi ziyaret edilir ve utanmuyonuz dimi eşşek kadar adamlarsınız nutku dinlenir.
1 gün önceden rondolar ikiye ayrılır kremaları bozuk parayla sıyrılır her birinin* içine krema miktarı kadar diş macunu sıkılır 1 gün boyunca oda sıcaklığında bekletilir...

ertesi gün 1 nisandır...
elinizde o ayırdığınız tek normal rondo elinizde* sınıfa girersiniz* tahmin edildiği üzere üstünüze atlarlar 5 saniye içerisinde sadece kabı kalmıştır rondonun ha bu arada kapıyı açık bırakın mümkünse zira birazdan kaçmanız gerekecek...
tam olarak kaçma zamanını şöyle belirleyin: efendim tüm rondolar bittikten sonra 3 saniye kadar dikilin ki o yüz ifadelerini iyice hazmedin zevkini çıkarın sonra açık kapıdan fıyın...
kurşun kalemle boş bir dosya kağıdı güzelce karalanır, sonra o karalanmış kağıt göze sürülür ve dayak yemiş imajı yaratılır. akabinde sınıfa giren din dersi hocasına "hocam bunlar kavga ettiler, birbirlerine girdiler" gibi sözler söylenir. hoca tarafından sorgu suale çekildikten sonra, şaka olduğu açıklanır, temiz bir dayak yenilir, her 1 nisanda, sevgili din dersi hocamız ve muhterem annesi sevgiyle** anılır.
ayrıca başlığı "bir nişanda yapılmış en güzel şakalar" olarak ele aldığımızda, nişan sırasında müstakbel gelin adayı yerine, damadı bir başkasıyla nişanlandırmak ya da kızı vermekten son anda vazgeçmekte bu şakalardan sayılabilir.
arkadaş tam sandalyesine oturacakken arkadan sessizce sandalyesini çekip çanağı kırmasını sağlamak. sonra hep beraber gülmek. mutlu olmak.
bu sene dibine kadar yediğim şakalar da bu kategoriye girer sanırım.

efendim dün gece; işte 1 nisan olduktan sonra dedim ki duşa gireyim belki bugün bir hatun atarız eve (öyle de gündelik yaşıyorum sözlük, sokakta hoşuma giden bi hatun oluyorsa tutuyorum kolundan atıyorum eve) deyyu duşa girdim... şimdi sözlük biraz ek bilgi vermem gerekiyor; duşa girmeden önce boxerımı ve atletimi direkt yatağımın üstüne koyarım, havluyla gelip kurulandıktan sonra giyerim...
neyse duştan çıktım; odaya bi girdim; 110 kiloluk ev arkadaşım perdenin arkasına saklanmış. tabi belli oluyor ipne! dalga geçe geçe 'ulan o cüsseyle mi korkutacaksın beni. biraz daha orijinal şeyler düşün yahu' diye diye yolladım çocuğu odadan... tam boxerımı ve atletimi giydim, gardroptan eşofmanımı alacağım ki gardrop kendiliğinden açıldı '1 nisaaaaaaaaaaaan' diye... diğer ev arkadaşım saklanmış... gecenin yarısında 2 saat konuşamadım sözlük. bildiğin dilim tutuldu. ipnelerdeki orijinalliğe bak! saygıyla domaldım karşılarında sözlük, yapacak başka bir şey yoktu...

quizim vardı sözlük bu sabah. dersi 1. öğretimlerle alıyorum ama hep 2. öğretimlerle giriyorum. hoca da hiçbir şey demiyor. ders 10'da... 10'a 5 kala arkadaş aradı kalkamadım mı acaba diye ki ben de kahvaltı hazırlıyorum kendime, güzel bi kahvaltıdan sonra ders çalışayım da quizden yüksek alayım diye. dedim böyle böyle, o da hııı tamam o zaman dedi. 15-20 dakka sonra tam çayımı bardağıma koymuşken mesaj geldi; 2. öğretimle almıyormuş quize, 11'de yapacak. çabuk çık yetişirsin...
Sözlük, özene bezene sarılarını dağıtmadığım yumurtalı sucuğu, annemin itinayla tatlandırdığı yeşil zeytini (zeytinyağı+pulbiber+kekik karışımıyla) tam yağlı beyaz peyniri, yemyeşil domatesi, vişne reçelini masada bırakıp gittim sözlük. pipim şişmesin diye de yumurtanın sarısına ekmek bandım, bi parça da sucuk aldım... çayıma da dokunamdım, bastım çıktım okula... ara verdi kadın 11'e 10 kala... girdim içeri, gülüyor bizim tayfa bana... kadın quiz yapmayacağım demiş, vizede ek bir sorunuz olacak demiş... bunu da yedim sözlük... ağlayasım geldi valla... sizin gelmişinizi geçmişinizi skeyim dedim, ne götsünüz lan dedim, gülmeye devam ettiler... dışarı çıktım, sigara yaktım... indim eve sözlük tekrar... bizim ev tayfası, çarşambaları 1'e kadar yatan ev tayfası sucuğun kokusunu alınca kalkıp hazır masaya oturmuşlar sözlük... yemişler yumurtamı da...

şimdi odamın kapısını kilitledim, telefonlarımı kapattım sözlük... hatun da atamadım zaten eve...
herkesin senden şaka beklediği özel bir günde şaka yapmayarak onlara güzel bir hediye verebilirsin. amageriye kalan 364 günde bunun acısıda çıkartılmalıdır.
gomlegin uzerine domates suyu dokup, ambulansi arayin lan diye bagirmak.
şaka mürekkebini hocaya doğru sıkmak.
Menemenli nisan 1 şakası;
Nisan 1 in gelip çatmasıyla birlikte bizde 3 arkadaş ile hem şaka hemde para kazanmak amaçlı bir şaka girişiminde bulunduk...
şaka aynen şöyledir:
efendim gecenin bir yarısı anamı güzel yatağından kaldırıp yumurtalı soğanlı menemen yaptırdım, anam benim o menemeni yiyeceğimi sanarak tekrar uyumaya gitti... menemeni siyah bir poşetin içine koyup poşetin ağzınıda sıkıca kapatıp, okul çantamın içine attım...
sabah gelip çatmıştı okula vardığımda herkese bilerek hasta numarası yaptım ''neyin var ne oldu?''diye soranlara ''karnım ağrıyor hastayım'' diye bir yalan söyledim ve derslere girdim öğle arası sınıftaki o yemek yeme hengamesinde ''yemeyin ulan midem bulanıyor'' diyerek poşetin çantamı açıp içine kusar gibi yaptım, sonrada kafamı çantanın içerisinden çıkartarak ağzımı filan sildim ve lavaboya gidiyorum dedim bu sırada sınıfta bulunan herkes -erkeklerde dahil- ''ayy iğrençsin, mide değil işkembe, git tuvalete kus...'' böyle cümleleri arkamda duydum... ben lavaboya gittikten sonra anlaştığım iki arkadaş birbirlerine ''ben acıktım ulan şu kustuğunu yerim'' diyerek girişir diğeride ''yiyemezsin ulan ye hadi 5 lira para vercem'' der sınıftaki kazlarında hemen bu olaya atlaması ile hemen bir iddia ortamı oluşur ve arkadaş kantinden kaptığı gramajı artırılmış somun ekmeği alıp masanın üstünde, sınıftakilerin gerçekten kustuğumu sandığı poşetteki menemeni yemeye başlar bütün herkes gözlerini kapatır ve bende lavabodan geldikten sonra somon ekmek ile menemene girişirim bunun ardından kısa günün karı olarak elimize 3 paket winston parası geçer...
şaka yapmamak. bütün hocalar şaka bekler, sen de şaka yapmazsın. tam olur.
1 gün önceden çiçekçiden araba süsleme eşyaları alınır *. * * v.b zımbırtılar da dahil. 1 Nisan sabahı, sabah namazını müteakip hocanın evinin yolu tutulur. Güneş doğmak üzereyken* hocanın arabası bir güzel süslenir.
Sabah hoca okula gitmek için evden çıkmadan önce bir yere saklanılır ve elinde kamera ile hoca beklenir. hoca arabayı görür, şaşırır afallar. hatta arabasının fotoğrafını bile çeker. sizde bunların hepsini videoya kaydedersiniz ve okulda hoca tam derse girerken açarsınız. 1 nisaaaan ! *
(bkz: ölmek)
http://www.peteranswers.com
(bkz: yaran peteranswers muhabbetleri)
ben kız olsam erkek arkadaşıma, ben hamileyim, diye mesaj atardım.
edit: anlaşılamamış entrylerimden bir tanesi. düzeltecek pek bir şey bulamadım.
bir arkadaşa güzel bir program sayesinde inandırıcı bir mail adresinden "çalışmalarınızı takip ediyoruz. mit." gibisinden, tabi uzunca bir mail atmıştık, kimseye söylememesi konusunda da uyarmıştık, tabi çılgınlar gibi sevinip bize söylemişti. bize söylediğini mit'in haber alamayacağını düşünmüştü, e tabi doğru da düşünmüştü. sonra aynı adresten birilerine söylediği gerekçesiyle artık mit'e alınamayacağını bildiren bir mail atmıştık. sonrasında da kimse şaka olduğunu söylemeye cesaret edemedi, çünkü çok üzülmüştü.
bir kızın anneye hamileyim demesi. sonra annenin ağlamaya başlaması.
tamam itiraf ediyorum. geçmişimde böyle bir şakaya dahil olduğum için kendimden utanıyorum ama maalesef yaptım.

iki adet kalın bir kiloğramlık kese kağıdı iç içe geçirilir ve içine hacet defnedilir. üzerine ise çekirdek serpiştirilir. sonra koridordaki tüm arkadaşlara ikram edilir. çekirdek almak için kese kağıdına uzanan ele pislik bulaşınca yüzde oluşan ifadeye bakılıp yarılıncaya kadar gülünür.
şu an bu cümleleri kuruyor olmaktan gerçekten utanıyorum ama o zaman acaip eğlenmiştik.
bir nisanda yapılmış en güzel şakadır.
avına sessizce yaklaşıp en boşluk zamanını yakalaypıp aulaauelaaelaealeaaaaa diye bağırmak.