bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1 nisan günü geldi mi bütün öğrenciler adeta hocalarından intikam almak isterler.akla gelmedik davranışlarda bulunarak, hocaları nasıl küçük düşürürüz diye plan yaptıkları gündür.
    -1 ... worldlike
  2. 2.
    hababam sınıfından esinlenerek yapılmış bir şaka.yatılı okulda yemekhaneye girilir.yemeklerin içine çok az da olsa müsil ilacı atılır.sonuç facia.bütün okul cırcır olur.tabi cezasız olmaz.15 gün okuldan uzaklaştırma alınır.
    4 ... worldlike
  3. 3.
    bursada bir fabrikanın projesini, cücük kadar bir konteyner'da * çizerken ve o günün akşamında fabrika yetkilileri ile yemeğe çıkılma durumu varken annemin beni arayarak
    -ben terminaldeyim hadi gel beni al * * * , hafta sonu beni gezdir diye geldim diyerek * yüreğimin orta yerinden yarılmasına sebep olan şakadır.
    ve de annemin 1 nisan yerine 31 mayısta yaparak beni daha bi sinir ettiği onun açısından güzel benim açımdan facia şakadır
    (bkz: sinir krizi)
    10 ... azre
  4. 4.
    okuLun içine 3 tane sis bombası atmak...sonra bütün okuL'un bahçede topLanması...sonrada tucimania'nın ve arkadaşLarının disipLine gitmesi * *
    4 -1 ... tucimania
  5. 5.
    öncelikli olarak öğretmen masansının üstüne streç film yayılır daha sonra evde yapılmış menemen buraya dökülür daha sonra hocanın gelmesi beklenir. hoca geldiğinde arkadaşlardan biri gösterilerek kustu hocam denir. hocanın birini çağırın temizlesin demesiyle gerek yok hocam biz hallederizdenilerek çantaki ekmekler çıkarılıp menemene bir güzel dalınır. hoca şoktan kurtulduğunda bir nisan olduğu söylenir fakat yinede müdür yardımcısı bi ziyaret edilir ve utanmuyonuz dimi eşşek kadar adamlarsınız nutku dinlenir.
    18 -1 ... cormorant
  6. 6.
    universitede okuyan altlı,üstlü oturan şahsiyetlerin yapmış olduğu bir şakadır. şakaya arkaşlar bir hafta öncesinden hazırlanmıştır ve olay şöyledir:
    1 nisan'dan bir hafta önce:

-ya aslı ben sürekli lock ile kavga ediyorum anlaşamıyoruz artık evde
    -hayırdır neden?
    -lock hiç bulaşık yıkamıyor hep kaçıyor hadi yıkayalım diyorum gidip duş alıyor falan önceden böyle değildi ama ne yapıcam bilmiyorum... Birde durup,durup ben ölücem diyor intahar edicem diyor ne yapcaz anlamadım o yüzden pekde üzerine gidemiyorum.
    -yaaa armyy ciddimisin ya lock kafayı yemiş desene.
    -öyle aslı...

bu olayı anlatır ve aslı lock'u daha çok aramaya başlar ama lock hep aptal,aptal hareketler yaparak kıllandırır....

1 nisan'a iki gün kala.... armyy koşa,koşa aslı'nın evine gider ve...

-aslı,aslı... lock kafayı yedi bıçakla beni kovalanı ne yapıcam ya...
    -ciddimisin armyy
    -gerçekten asli ne yapcam allahım allahım...
    .ve aslı lock'un yanına gelir... lock deli gibi etrafa küfürler saçar...aslı hiç birşey demeden tekrar evine döner ve armyy'ye şöyle der.
    -o evden ayrıl...

artık tezgah iyice kurulmuş ve aslı her görüşünde armyy'ye çık der...

lock ve armyy kurdukları tezgah sonucunu merakla beklemekte günlerden o gün yanı 1 nisan gelir... saat 23:00'dür... ve olan olur...

army koşarak gider asli'nin evine...asli lock yine kafayı yedi kafasını duvarlara vuruyor bana bıçakla saldırdı kendimi öldürcem deyip duruyor asli ne yapıcam yardım et polisemi haber verelim der.... ve o anda bir ses kopar........
    -aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diye....
    asli penceren bakar ki lock kendisini 6.kattan aşağıya atmıştır...asli saçını başını yolar armyy aglamaklıdır....
    asli'ya bir su verirler ve 1 nisan denilir...
    asli bunun üzerine tam 6 ay lock ve armyy ile konuşmaz.

not; Radyoda duyulmuştur...
    63 -14 ... lock
  7. 7.
    1 gün önceden rondolar ikiye ayrılır kremaları bozuk parayla sıyrılır her birinin* içine krema miktarı kadar diş macunu sıkılır 1 gün boyunca oda sıcaklığında bekletilir...

ertesi gün 1 nisandır...
    elinizde o ayırdığınız tek normal rondo elinizde* sınıfa girersiniz* tahmin edildiği üzere üstünüze atlarlar 5 saniye içerisinde sadece kabı kalmıştır rondonun ha bu arada kapıyı açık bırakın mümkünse zira birazdan kaçmanız gerekecek...
    tam olarak kaçma zamanını şöyle belirleyin: efendim tüm rondolar bittikten sonra 3 saniye kadar dikilin ki o yüz ifadelerini iyice hazmedin zevkini çıkarın sonra açık kapıdan fıyın...
    69 ... tazefasulle
  8. 8.
    kurşun kalemle boş bir dosya kağıdı güzelce karalanır, sonra o karalanmış kağıt göze sürülür ve dayak yemiş imajı yaratılır. akabinde sınıfa giren din dersi hocasına "hocam bunlar kavga ettiler, birbirlerine girdiler" gibi sözler söylenir. hoca tarafından sorgu suale çekildikten sonra, şaka olduğu açıklanır, temiz bir dayak yenilir, her 1 nisanda, sevgili din dersi hocamız ve muhterem annesi sevgiyle** anılır.
    2 -4 ... tabuttamenemenyapanimam
  9. 9.
    ayrıca başlığı "bir nişanda yapılmış en güzel şakalar" olarak ele aldığımızda, nişan sırasında müstakbel gelin adayı yerine, damadı bir başkasıyla nişanlandırmak ya da kızı vermekten son anda vazgeçmekte bu şakalardan sayılabilir.
    9 ... tabuttamenemenyapanimam
  10. 10.
    arkadaş tam sandalyesine oturacakken arkadan sessizce sandalyesini çekip çanağı kırmasını sağlamak. sonra hep beraber gülmek. mutlu olmak.
    6 -9 ... arabaciarabayatasget