1. 1.
  sigara şirketleri arasında konuşulup karara bağlanan zam. biliyorsunuz ki tütün mamüllerine 1 ocak ve 1 temmuzda zam gelirdi. fakat geçen sene temmuz ayında ve bu sene ocak ayında sigaraya zam gelmedi. pm, jti, bat gibi pazarın büyük çoğunluğunu ellerinde bulunduran bu şirketler aslında ötv ile birlikte yılbaşında zam yapacaklardı. fakat piyasaya sanal fiyatlar gelince zam yapmama kararı aldılar. bu kadar geç kalmasının sebebi de piyasada liste oluşmaması idi.

  karar alındı 1 nisan 2018 tarihinde pm yani marlboro grubu fiyatlarını 50 kuruş ila 1 tl arası güncelleyecek. şimdiden demesi...

  (50 kuruş ila 1 lira arası zam gelecek)

  9.5 lira olan sigara 10 tl
  13.5 lira olan sigara 14.5 tl
  10 lira olan sigara 11 lira olacak

  inanmayanlar için;

  (bkz: 1 nisan günü görüşürüz)
  3 ... omrum tribunlerde gecti
 2. 2.
  Daha zam gelmeden içinde 20 adet olan sigara paketinin 16 tanesi vergi artık vergi gelince nasıl olur düşüncesi bile kötü.
  ... ffverenhoca
 3. 3.
  18 gün kalan zamdır. Yanılma payı en fazla 5 gündür.
  -2 ... omrum tribunlerde gecti
 4. 4.
  hissetmediğim zam.
  tekel 2000 i 9 tl ye aldım.
  ... yarbay podolski
 5. 5.
  iyiki Sigarayı bıraktım.
  ... fotosentezadam
 6. 6.
  Enflasyonu en çok zıplatan kalemlerden biri sigara zammı. Geçen sene iki kez ertelediler. Nisan ayında da geçen seneye dayalı baz etkisinden dolayı enflasyonun tek haneye inmesi bekleniyor (sonra zıplayacak tabi yine).

  O yüzden akıllarınca şark kurnazlığıyla nisanda zam yapabilirler ki baz etkisi nispeten tampon görevi görsün.

  Ne kadar sahte rakam uydursanız da, rakamları ne kadar makyajlasanız da ne kadar ihracat patladı derken asıl patlayanın ithalat olduğunu gizleseniz de bu ekonomi bi gün hepimizin götüne girecek.
  ... asuregibisurat