bugün

an itibariyle internet hızım.
1 ağustosta artcak deniyordu ama 2 gün erkenden hzılandırmışlar.hadi hayırlısı.
1 mbps (megabit per second) / saniyede 1 megabit.

teorik hız: 1,000,000/8=125,000 byte/s = 122 kilobyte/saniye
türkiye şartlarında hız 115~120 kb/s arasında seyreder. azami olarak;
dakikada: 7,15 mb (ortalama 7 mb)
saatte: 429 mb (ortalama 380~400 mb)
günde: 10299 mb / 10,05 gb (ortalama 9,50~10 gb)
ayda: 301 gb (ortalama 290~295 gb)veri indirilebilir.

1 mbps ile bir ayda çok rahat 100 gb veri indirilebildiğinden 8 mbps tarife ile verilen
15 gb (şimdi 8 gb) kota bu nedenle müthiş komik olmaktadır.
benim için ideal olan internet erişim hızıdır. 8 yapmak pek karlı değil.
artık kaldırılması gereken hızdır. downloaddan vazgeçtim, youtube'da bile video izlenemiyor artık. linke tıkla, videoyu durdur, yüklenmesini bekle, daha sonra izle. çok sıkıcı...
dosya indirirken, 110 kb yi görünce evdekileri halaya kaldırmama neden olan ttnet'in bahşettiği hız.*
kullandığım internet hızım. zaten diğer evde 8 mbps limitsiz internet vardı ama ben kendi evime de internet bağlatmak isteyince, neyse bari 1 mbit bağlatıyım, gündüz internette takılır gece de laptopu açık bırakır torrente abanırım dedim.

abandım da. 1 ayda 197 gb veri indirdiğim oldu. bunun 170 gb' ı torrentten dizi-film ve oyundu.

ama bu düşük hızlı internette torrentte şöyle bir sorun var. standart 700 mb' lık bir dvdrip filmi ortalama 95-100 kb hızla indirirken konu 10-20 gb' lık 1080p blu-ray filme gelince hız 20-30 kb' larda "sürünüyor". bunun nedenini anlamış değilim. konu torrent değil. zira torrenti 5.000 kişi seedliyorsa sadece 400 kişi leechliyor. ayrıca aynı torrenti durdurup laptopu diğer eve götürünce 8 mbps hızda, download hızım bi anda 700'lerde geziyor.

napıyor bu internet anlamadım ki? torrent büyükse yavaş indirip adamı kanser edeyim, küçükse hemen indirip aradan çıkarayım falan mı diyor kendi kendine?
olmasa daha iyi denilecek internet hızı.
480p videodan ötesini kesintisiz izlemenin imkansız olduğu dsl hızı. 29 liradır. uygundur. uydu net kullanıyorsanız (istanbul-asya) hızınızın 0.95 mbps den aşağı olmayacağını görürsünüz. tt net icin aynı şeyleri söylemek imkansız sanırım.
torrentin en baba indirme hızıdır.
cep telefonumdan bile 6-7 mbps i gördüğümüz şu günlerde gerçekten komik bir hız.
Çok sempatik ve şirin bir hız olmasına rağmen artık çağdışı kalmıştır.
speedtest.net'e göre sahip olduğum internet hızı. 350 kb/sn civarında bir indirme hızına olanak sağlamaktadır. aslınıza bakarsan bu sıçtımın internetinin hızı ilk aldığımız gün 1200 kb/sn civarıydı. şuan hayal kırıklığı yaşıyorum resmen.