bugün

iş ve işçi hakları için, iş güvenliği için, ezilen emekçiler için soyunmuşlardır.
çünkü onlar da işçi ve emekçidir.
tebrikler...yanınızdayız...

işte o işçi ve emekçi kardeşlerimiz;

tornacı muhsin;
görsel

son ütücü necmiye;
görsel

reçmeci pınar;
görsel

elektrik teknisyeni cavit;
görsel

bakım ve mekanik operatörleri murtaza ve abbas;
görsel

kalite kontrolcü süheyla;
görsel

forkliftçi salim;
görsel

presçi erol;
görsel

güpürcü namık ve ayakçı nurullah;
görsel

evet işte işçi ve emekçi kardeşlerimiz.
hepsi alın teri ile, emekleri ile çalışan insanlar.

yanınızdayız.
o değilde şu olayı bile savunan kişiler var.

anlamıyorum size gün mü doğuyor, ondan mı koruma moduna geçiyorsunuz? şu olayın hangi açıdan açıklanabilir, savunulabilir bir yanı olabilir?

başlıcam, özgürlüğe. hocam, siz özgürlüğü çok yanlış anlamışsınız.

sapkın olmaya meyilli insan toplulukları sizi..

ve sabah bir muhabbet dönüyordu. neydi dur bir saniye. hıh. solcular ahlak timsaliydi. vay be. ne ahlak.
tamam sağcıların hepsi adam değil. aralarından bireysel olarak bozuk çıkıyor kabul ediyorum.
lakin hiçbir şekilde böyle toplumsal bir sapıklığa kalkışmamıştır hiçbir sağ organizasyon.
"soyulurlarken" hiç sesleri çıkmayan hırsız sevici yandaş ve yobaz tayfasının, "soyundukları" zaman "auvv.. çok ayıp" dediği emekçilerdir.
lgbt eyleminde sokak ortasında birbirinin afedersiniz amını yalayan lezbiyenlerden sonra yine bir ahlaksızlık vakasıdır. sonra git bunları izleyen Anadolu insanına solu anlatmaya çalış.
Evet itiraf ediyorum cahillik dönemimde bende solcuydum hakdî emekti derken kimlere hizmet ettiriliyorduk belli değildi. Tòvbe hiç bu kadar uçmadım aksi bir eylemede katılnadım sadece fikirdi bizimkisi. Şimdi utanıyorum. Allahada şükrediyorum bu kafalarda kalmadığım için. Bu nedir arkadaş. Kimse özgúr değilim demesin bu memlekette daha nasıl özgúr olacaklarsa.
Sürekli olarak bir olay olsada, soyunsak havasındaki fahişelerdir. Hayır ananızı babanızıda mı düşünmüyorsunuz?
soyunan işçi değil, tinerci gençlerdir. işçi olsalardı soyunamazlardı.
Bir tane düzgün fiziğe sahip komunist femen anarşist olsun kendimi kesicem arkadaş nükleer atıkla mı besleniyorsunuz bu nedir?

Mide bulandırıcı görüntülerdir.
1 mayıs bahane soyunmak şahane.

size ne abi? am onların dilletirler, bağ onların belletirler? namus mu? kirletmeden duramazlar. onlar devrimci insanlar hem. sizin gibi cahil mi sandınız onları? komunistler abi adamlar bir kere! kapitalist diktalardan bıkıp sosyalist diktaların tadına bakmak istiyorlar belki. anarşist adamlar sonuçta! dikta olsun da taştan olsun onlar için.

sözde özgürlükçü, adalet timsali piç kuruları!
bu eylemin bu kadar ses getirmesine şaşırmadım ve bu ülkede özellikle liberal sol denilen kesim ve marksist solun yarısı hemen hemen yobazların etkisinde kalmış.

bir sürü eylemlerde insanların soyunmuşluğu vardır. bunun bu denli tepki almasının altında yatan şey ne?

sadece cinsiyetçilik. bide tek taraflı kimse ama erkek neden baksırla kaldı da demiyor.

işte böyle bir şey, ekşiyi de okudum orası da aynı kafa.

en radikal solcuların uludağda olduğu gerçeği.
(bkz: saptırma)
Burada bir grup genç üstlerinin aranmasını protesto etmek için soyunmuş. işçi değiller; anarşistler. işçi sınıfını temsil etmeleri söz konusu değil. Ama bu tepkileri yıllardır kangren haline getirilen bir olaya karşı. Benim tarzım olmayabilir ama haksız bulmuyorum.
Bunu anlamak için olayların başına dönmek gerek.
1 mayıs 1977'deki taksim katliamına.
(bkz: 1 mayıs 1977 taksim katliamı).
O güne kadar oldukça bilinçli ve organize bir işçi sınıfı vardı. Hakkını aramayı bilen bir kesim. Bu sadece işçiler için değil gerçek bir demokrasi için de olmazsa olmaz bir durumdu.
Tam bağımsız türkiye potansiyelinden rahatsız olan kesim (kim olabilir; Sermaye, cia ortaklığı mesela) kutlama yapan insanların üzerine ateş açtırdı o gün. 34 kişi öldü. Olayın suçlusu sanki kurbanlarmış gibi bir hava yaratıldı.
bütün dünyada neşeyle, coşkuyla kutlanan bir bayram, devlet eliyle yasaklanarak marjinalleştirildi. bir anarşi ve terör olayına dönüştürüldü.
Bu gün hala onun yansımalarını yaşıyoruz. Soma örneğinde gördüğümüz gibi bu ülkede işçi yok. Köle var.
Bir takım ufak sermaye sahibi koca göbekli işverenler de bunun böyle devam etmesi için anarşist gençlerin kimseye bir zararı olmayan bu tarz tepkilerini işçi sınıfı ve solcuları bastırma ve sindirme malzemesi olarak buraya taşıyorlar işte.
iki yüzlü muhafazakarlığınız batsın.
nasıl dikkat çekeceğini şaşırmış bir kaç evde kalmış orospunun gerçekleştirdiği saçma haldir. bunlar zaten sosyal zamanlarında da otel odalarından çıkmayan tipler...
ilk hangi geri zekâlı işçi dediyse bunlara, kendisini meme capsim ile ödüllendiricegim.

bir kaç öfkeli genç, yok değil, bir kaç marjinal eylemci.

şahsi fikrim; üst aranmasına karşı koymak, ülkenin bu halinde bence saçmalık. protestolari gereksiz.
bunun sağ ve muhafazakar güruh için malzeme oluşturacağını söyleyip olayı kınamak saçmadır. anarşistler sokağa inmiyor diyorsunuz adamlar inince sonra konuşuyorsunuz.

30 kişinin yarattığı etkiyi tüm sol gruplar yaratamadı bide bu var.

işçinin, emekçinin hakkına gölge düşürüp amacı değersizleştirmiyor. sadece cinsiyetçi algı buna karşı öfke kusup bunu malzeme olarak kullanıyor ve sol grupların bazıları buna boyun eğmiş durumdalar.

hayır işçiyi savunacaksan böyle savunacaksın, işçi böyle olur, işçi şunu şunu yapmaz, bunlar baba parası yiyor gibi yaklaşımlar sikko ve getirisi olmayan yaklaşımlardır.

bide bizi karalayacaklar, izmirin adını lekeleyecekler diyen tipler de var. yav he he. kesin öyledir.

korku, bunun akp ve türevi partiler tarafından kullanılıp muhalefete darbe vurulacağı.

ulan zaten bu yobaz kafa, bu gerici, kinci, yamyam kafa bunu kullansa ne olur?

hiçbir sıkıntı olmaz efendim. toplumun yobaz kesminden korkmak gereksizdir. sanki anarşistler eylem yapmasa hepsi solcuların ahlaklı, saygın, değerli olduğuna inanacaktı. kesin böyle olacaktı.
soyunan kadınlar keşke hiç soyunmasaymış.
memeye bakış açımız değişti sayelerinde.

hani game of thrones'un önceki sezonlarında theon greyjoy demir adalara giderken gemide bir kızı sikiyordu ya, işte o kızın memelerine benziyor bu kızın memeleri.

hatırlayanlar hemen anlayacaktır.

şu kızın memeleri;
görsel

aynı şunun memelerine benzemiyor mu allah için;
görsel
arkadaşlara beyin takdim edelim.
Yazık aq. Suur seviyesi memesiyle doğru orantılıymis makine bakim operatoru ablanin.