bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  80 li yıllar ve 90 ların başında sofralarımızı şenlendiren, Zamanında ben gibi küçük çocuklara çok büyük gibi görünen içecek ve konduğu kaptır.

  Tadı damağımızdadır.
  3 ... baybars
 2. 2.
  2 litrelik tipleri de olan ve depozitosu bir servete eşit olan coca cola türevi..
  1 ... aby
 3. 3.
  çocukluğumuza dair anılardan biri daha.bence şimdiki 1 litre pet şişeden çok daha sevimli ve güzeldi aynısının pepsi olanıda vardı.depozitoluydu birde mutlaka geri verirdik bakkala kırınca bi ton azar işitirdik.
  3 ... africa
 4. 4.
  boş halini cocukluğumun uzun bir donemi kumbara olarak kullandıgım meta. Genelde mor binliklerle dolu oluyordu. Paraları içinden cıkarma işlemi düşünülenin aksine şişeyi kırarak deil 9 numara şiş yardımı ile olmaktadır.
  10 ... melankolik
 5. 5.
  bir dönem karakolların gözdesi olan işkence aleti.
  3 ... ucuncayir666
 6. 6.
  tekrar piyasaya cıksa cok tutulacak cola arz şekli.bunlar 80 li yıllarda vardı,sonra bir ara yok oldular.sonra tekrar ortaya cıkıp bir daha görünmediler.kapakları metaldi bu şişelerin..
  ... esteban
 7. 7.
  coca colanın efsanefi şişesi formatında teneke kapaklı şişedeki kola... depozitolu olması, bakkallık ta yapmış karganın, küçükken alternatif iş alanlarının keyfini çıkarmasına sebebiyet vermiştir.
  1 ... karga
 8. 8.
  5 tane sise saattıgınızda 3 günlük dondurma paranızı cıkarabileceginiz,makaraların maziye dogru sarmasına sebebiyet veren sise.
  ... karpuzkabugu
 9. 9.
  tadı gerçekten bir başka olan koladır..ya çocukluktaki tatlar bir farklıdır ya da cam tenekeden, plastikten daha saglıklı ve dolayısıyla daha leziz tatlar sunar...
  ... susamsokagi
 10. 10.
  hakkında bu kadar çok entry girildiğini görünce canlandı sandığım şey
  ... ozz le grand