1. 1.
  Ulan anladık amerika süper güç bunu biliyoruz da kuveyt in ne esprisi var?
  1 -1 ... the rus
 2. 2.
  Eline kazma al yarım metre kaz petrol çıkıyor.
  2 ... mbappe for president
 3. 3.
  işin daha ilginç yanı kuveyt'te çalışan türk işçilerinin dolar üzerinden maaş alması. Bu durumda hangi parada değerlendirseler daha kazançlı olurlar o da bir muamma.
  1 ... asuregibisurat
 4. 4.
  Arap milletinin hayatında yaptığı en iyi ekonomik işin meyvesidir. Kuveyt dinarının bu kadar değerli olmasının sebebine gelecek olursak petrol ve dolar kabul etmemeyle ilgili rivayetler vardır."Şöyle ki: Bildiğiniz gibi Kuveyt, dünyanın en büyük petrol üreticilerinden birisi. Bütün dünyaya petrol satıyor. Ancak bir şartı var Kuveyt'in, 'benim petrolümün ödemesini, yalnızca benim paramla yapabilirsin' diyor. Peki bu durumda, alıcı ne yapıyor? Çaresiz; milyonlarca, milyarlarca Kuveyt Dinarı satın alıyor ve ardından, ödemesini tekrar aldığı bu paralarla yapıyor. Ve bu sayede... 1. Parası, kendi ülkesinde kalıyor. 2. Sattığı para üzerinden, döviz karı elde ediyor. 3. Satılan paralara karşılık ağırlıklı olarak Euro veya Dolar aldıkları için, olağanüstü bir döviz rezervine sahip oluyorlar."
  https://www.google.com.tr...tekno.com/haber/amp/46935
  3 ... hercaiihtiras
 5. 5.
  Para denen şey bir nevi hisse senedidir.
  Hazinede bulunan altının karşılığıdır.
  Ne kadar para basılmışsa değeri de ona göre belirlenmiş olur.
  Kuveyt altın bakımından zengin bir ülke ve bizim gibi her lazım olduğunda para basmıyor, bu nedenle Kuveyt dinarının TL karşısında bu kadar değerli olması normaldir.
  Yıllar evvel Amerika merkez bankasından 20 dolarlık banknotların kalıbı çalınmış ve iran'da bolca basılmıştı, bundaki amaç kolay yoldan dolar sahibi olmak değil, Amerikan dolarının değerini düşürmekti, ortaya çıkınca 20 dolarlık banknotlar revize edilmişti.
  1 ... dalya rock yazar