bugün

Akp 47
Chp 24
Mhp 16
Hdp 10
Diğer geri kalan puan.
sandık görevi alanlar dışında; somut bir başarı oluşmayacak olan, seçim sonucu.
Akp %50 ve diğerleri..
Akp' nin büyük ihtimalle tek başına iktidar çıkacağı seçim olacaktır.

Edit : Akpli değilim.

Edit2: Adamlar mağdur edebiyatını çok iyi yapıyorlar efendim.
Mhp tabanını akp ye kaydırırlarsa akp tek başına iktidar. CHP'den ve hdp'den akp ye oy çıkmaz. Geçen seçim neyse ufak tefek oylamalarla aynısı olur ama mhp'yi bilemem güven vermiyor o oktay vuralın arkaya dönüp AKP'li vekillerden onay beklemesini unutmayacağım.
akp:39
chp:28
MHP:18
hdp:8
diğer7

edit: akp li değilim nefret ederim. ancak makarnasever halk desteğini eksik etmeyecektir.
chp ve MHP oyunu yükseltir.
hdp baraj altı kalır.

belki çok dua edersek akp illetinden bile kurtula biliriz.
chp %30
akp %30
mhp %27
hdp %9
diğer %4

olursa, ülkenin akp ve hdp illetinden kurtulacağına ve bataklıktan çıkacağına göz kırpmasıdır.
hdp nin oy kaybedeceği kesin. bu olaylar akp ye ve mhp ye yarar. chp yerinde sayar.

chp çok değişik bir parti. asla üçüncü parti olmayacak ama asla 1. de olamayacak maalesef.
Ak parti'yi tek başına iktidar yapacak, mhp ve hdp'yi baraj altında bırakacak sonuç. Chp'nin milletvekili sayısı birkaç tane artar. Hakkımızda Hayırlısı diyelim.
Akpnin tek başına iktidar olacağını düşünüyorum
Eee deveye diken insana s.... yani.
Tatava yapma, bas geç.
yaşanan olaylar, oy kaymaları ve hareketlenmeler sonucu, sözlü beyanlardan ve halkın tutumundan tahmin edileceği üzere adalet ve kalkınma partisinin iktidar olması muhtemeldir. oy oranları tahminimce şöyle sıralanabilir;

akp: %48,5
chp: %27,5
mhp: %13,5
hdp: %8

bunlar elbette bugün itibari ile tahmindir. yaşananlara göre tahminler ve sonuç etkilenebilir.

en nıhayetinde sonuçları ve kimin kazandığını gözetmeksizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
akp'nin yandaşı anketler bile akp oyunu en fazla %43 gösterirken, akp'den %48 oy beklemek cehalet belirtisidir.

valhasıl kelam tek bir eylem hdp'nin oylarını sıçratabilir:

(bkz: bu sefer hdp nin hangi mitingi patlayacak)
şimdi kardeş her ne kadar 1 kasım başlıklarından sıkılsamda mhp ve chp güzel tahmin ama hdpyle akp öyle olmaz hdp gene barajı geçer ama ne kadar üstünde geçer akpninde tek başına iktidar olma ihtimali artsada kesin değildir gönül ister ki kim gelirse gelsin tek iktidar olsun aha gördük işte doların 3 tl olduğunu.
Akp % 39.5 Chp % 28 Hdp % 15.5 Mhp % 14.6
(bkz: yazarların 1 kasım 2015 seçim sonucu tahminleri)
yapılan araştırmalara göre türkiyede uzun yıllar iktidar gözükmüyor.
bu seçimlerde akp iktidar olamayacağının farkında o yüzden tutuştular.
zaman akp'nin aleyhine işliyor.
yeni nesil akp'yi sevmiyor.
yeni nesil akp'ye tepkili.
yeni nesil akp'den çok uzak.
bir 4 sene sonra daha seçim yapılırsa,
ak parti yüzde 30 alırsa sevinsin.
hele ki bir de akp'nin ikamesi bir parti çıkarsa,
yüzde 25'e dua etsin.
şu bir gerçek ki.
her parti
doğar
yaşar
ve
ölür.
ak parti artık sıkı bir inişte ve bunu kimse durduramaz.
Akape - % 44.
tam bu sonuç çıkarsa saşırmayın.

akp 40.1
chp 26.9
mhp 15.5
hdp 12.6
(bkz: koalisyon)
diğer seçim sonuçlarının benzeri bir tablo oluşacağını düşünüyorum.
tahminlerim buradadır, akp den millet partisi ne, chp den ldp sine hatta bağımsızına kadar ayrım yapmadan hepsinin analizini yaptım, buyrun:

(bkz: #29881736)
Valla bizim milletin sağı solu belli olmaz hdp yine barajı geçecek dolayısıyla yine tek başına iktidar çıkmayacak o yüzden boşa bir seçim çünkü bu 4 parti koalisyon kuramaz birbiriyle kursalar da uzun ömürlü olmaz. Tahminim akp oyunu birkaç puan artırsa da gerilemeye devam edecek bana kalsa hdpnin oyunun düşmesi lazım ama seçmen neyin kafasını yaşıyosa meclise girip hiçbir şey katmayan adamlara oy verecek gibi. Bana kalsa mhpnin oyunun artması lazım çünkü adamlar devlet Bahçeli sayesinde yollarından şaşmadilar ama seçmen nasıl kaypaksa Bahçeliye kin kusuyor. Bana kalsa chpnin oyunun artmaması lazım çünkü çıkarci ve herkesle koalisyona açık ilkesiz bir parti gibi davrandilar.
şimdi den artılayın gençler sonra popüler olduğumda dönüp yüzüne bakmam eksi verenlerin.
Açıklıyorum; akp 39,6
chp 27,4
hdp 13,9
mhp 15,2
11 farklı anket şirketinin seçimlere 3 gün kala açıkladıkları sonuçlar şöyle;

http://www.seçimanketleri...cim-anketi-sonuclari.html

beni en çok gezici araştırma ve A&g şaşırttı açıkçası. 1 ay önce akp'ye %39 diyen adamlar şimdi gelmiş %43 diyor.
güncel Önemli Başlıklar