bugün

içtiği alkolü ve alkole olan direncini anlatmak isteyen bireydir.
2 kasa biranın üzerine bir de 70'lik absolut devireni* gördükten sonra övünmesi boşunadır.
başka övünecek bir şeyi olmayan ve bunuda maharet sanan tiptir.
başka bir yaşam formundadır. sünger
içkiyle hava atılmaz. mesela 12. biradan sonra içemiyorum. kendimden biliyorum.
Aslında içemeyeceği belirtmiştir tiptir. Bunun gibileri 3-4 biradan sonra matiz olurlar.
arkadaşlar arasında hava atmak isteyen tiptir. içebilir mi? hayır, getirin bir kasa birayı en geç 6 dan sonra kusmaya başlar ve sızar.
içmeyipte içen insanlar gibi davranan insandır.
boş yere övünen biri olabilir. Eğer sadece hava atmak için söylüyorsa içtikten sonra hastanede soluğu alacak olan tiptir o ayrıca. bir de ergenlik çağında olması da muhtemeldir.
biradan keyif alma gibi bir amacı yoktur. daha doğrusu alkollü içecekleri diğer normal içecekler gibi tüketebilme ve tadlarına varabilme kültüründen yoksun olduğunu gösteren insandır.
en yakın arkadaşı önündeki göbeği olan insandır.
efes pilsen 'den üstün hizmet madalyası alması gereken tiptir .

- ben bir kasa bira içerim abi
+ o bişey mi lan , ben kasayıda yiyorum * .
ertesi gün litre litre su içmek zorunda kalacak tiptir.
yalan söyleyen bir tip´tir. benim tanıdığım tek bir adam vardır bi kasa bira içebilen, ama o bira 0.33 ´lük bira. 0.5 lik kasayı tek başına kimse içemez.

hesaplayalım...bi 0.5 bira da yüzde 5 alkol olur. bu bi 0.5´lik şişede 25 mg alkol demektir. bi kasada 20 şişe bira olur. 25 x 20 = resmen 500 mg alkol yapar !!! bi şişe 70´lik scotch viski de yüzde 40 alkol varsa, 280 mg alkol demektir bu. demek ki burada hemen hemen iki şişe 70´lik viskiden bahsediyoruz. belki kıçını yırtsan bi şişe viski içersin, gerçi sonunu hatırlamazsın, yüzde doksan ihtimalle yarısından sonra film kopar, ama 2 şişe scotch...ben içebilenini görmedim. acayip içen ruslar bile içsin içsin bi şişe votka içebiliyor, zooom oluyo adam, ama içiyo. öyle ondan bi ikinci şişeyi içmek...olmaz yani.
4 şişe birayla zom olan ayyaş görünümlü, sünepedir.
1 birada pert olan tiptir.
hayvanın önde gidenidir, oturup efendi efendi sohbeti olmaz, içer kusar sızar.
"biz orospu çocuğuyduk!" karikatürünü hatırlatan insan modelidir.
ikinci şişede yamulur, başlar götündeki kılları anlatmaya. *
1 kasa bira içmeyi mağrifet sanan ezik cümlesi.
büyk bok yediğini sanan, ama aslında maalesef bir sikim olmayan tiptir.
kendisini sadece 1 bira ile sarhoş edebileceğimi bilmeyen kişidir.
+ geçen yine bir kasa bira içiyorum...

- vayyyy canına.

+ daha dur bilader bu ne ki.
bir boka yaramayan bir özellikle övünen tiptir, bir kutu birayı da bir dikişte içebilir bunlar. sonra gelsin tabi karaciğer yağlanması, büyümesi vs. maldır efenim, kendimden biliyorum. gençlik işte.