bugün

normalleşme sürecinin ilk günü olan tarihtir. hayatın yeniden başlayacağına, reset atıldığına dair bir inanış var. bu inanış 15 güne unutulur. inşallah yeniden patlamaz. yeniden patlamaz dediğimde 2020'nin sonbaharına bakılması lazım zaten. şimdi değil. hayırlısı.
Bir çok insanın işine gücüne döneceğı gündür. Umarım 2.dalganın başlangıcı olmaz.
Ben inanmıyorum 2. Dalgaya falan bu tedbirler sağlık sisteminin çökmemesi içindi. Eski hayatımıza kontrollü ve önlemli dönüş günü, insan deliriyor evde hep derdim hapis yatmakta ne var idam gelsin bazı suçlara öyle değilmiş dostlar karantina hapis hayatı gibiydi. Inşallah tedbirsiz davarlar yüzünden gerilmeyiz.
Milat olacak tarihtir, sonunda spor salonları açılıyor, halı sahalar açılıyor, ligler başlıyor. Kilo vereceğiz, maç izleyeceğiz. Oley be.
Ben bu son 5 aydır ne yaşadım ya psikolojisine girdiğim tarih. Daha da kötüsü, daha neler görecek bu gözler modunda haberleri izliyor olacağım.
Kişisel hayatımdaysa, şu önümüzdeki 2 hafta içinde gerçekleşti gerçekleşti.. Gerçekleşmedi işte o Zaman kişisel tarihimde çöküş yaşanacak. O yüzden hadi haziran, hazin bitme de güldür yüzümüzü.

19 haziranda gelen edit: valla şaşkınım ama önümde şu sıralar çöküş gözükmüyor, hatta yüzüm gülüyor ve daha da gülecek gibi. Şaşkınım cidden. Voah.
1 haziran 2013 de bir pazartesi gününe denk gelmişti. haftasonu gezi direnişi gündemi yoğunluğu, arkadaşlarla buluştuğumuzda gündemimiz, sonra penguen belgeselleri, aralıksız sosyal medya takibi geçmişti.

aradan 7 yıl geçmiş. 7 yıl önce, işyerim istiklal caddesinde olduğu için rahat gidilir mi, yolda başımıza birşey gelir mi, maske almak gerekir mi diye düşünürken, maske taksam gözaltına alınır mıyım diye endişe ederken, 7 yıl sonra maske giymeyene ceza yazıyor polis.

birşey olma ihtimaline hazırlık diye aylarca sokaklardan geri döndürülür müyüm, polis huylanıp birşey yapar mı tedirginliği ile işe giderken, şimdi aynı tedirginlik tüm ülkede artı etraftaki herkes potansiyel şüpheli. polislerin kalkanları çekmiş halde suratlarına kitap okuyan güzel çocuklardan korkup ortalığı o günden beri gere gere cehenneme çevirenler, şimdi her biri iron man zırhıyla donansa tek tükürükle alaşağı olacak haldeler. ve bu vaziyeti onlar yönlendiriyorlar.

değişik geldi, uzun uzun düşünmeli. 7 yıl önce nere, 7 yıl sonra nere?

en komiği de, kendi şirketimdeki vaziyeti anlatayım. bugüne kadar son derece profesyonel, kurumsal, komisyonlarla, tedbirler, ön duyurularla yürütülen süreçte ilk defa uzaktan çalışma devam edip etmeyeceği konusunda resmi duyuru yapılamadı. muhtemelen devlet 1 haziran da işbaşı verince farklı tarih anons etmek ters anlaşılır diye cesaret edilemedi. yani o politik doğrucu, başka kaynakları referans alıcıların karşısına bambaşka bir senaryo geldi ve o senaryoyu oynayamıyorlar şimdi. herkes kontrolü kaybetmiş şekilde gelecek yarın off! ve sanki evde kalınca neden evdesin diye, işe gitsek niye geldin diye fırça yeme hissi var ki, o apayrı bir vaka.
doğum günüm olduğu için hediye beklediğim gündür.
:) yarını sabırsızlıkla bekliyorum hediyeleri açmak için.
ya batacağız ya çıkacağız.
Simdi benim anlamadigim bisey var.ozel şahsi araçlarda yan yana oturabiliyor muyuz?

Ceza yemiyelim sonra aklimda deli sorular.
Hala normallesme diyen ve buna da inanan var. ilginc.

Kesin olan bir sey ise bu toplumun egitilemez olusu.
Bu nasıl hava lan su havayı gören haziranın 1 i demez asla şubat gibi hava var sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum.
2. Ve 1. Sinden beter olacağı aşikar olan Dalganın başlangıç tarihi.
kardeşimin doğum günü olan, benim de birazcık öldüğüm. normalleşmeye başlayamadığım gün.
Pimi çekik bir bomba elimizde, umarım her gün mandal biraz daha gevşemez de uzaklara fırlatıp yok ederiz şu illeti.
normalleşme sürecinin ilk saatleri her alanda kahve bardakları görebilirsiniz.
Developing countries ödevini bitireceğim gündür.