bugün

şu an 4,57-4,58 etrafında dolanmakta. eğer Bist düşüşe devam ederse 4,60 ı geçip 4,65 bandına doğru yürümeye devam eder. Bist aynı kalır veya toparlarsa 4,50-4,55 bandında seyradecek. kısa vadeli al satlarda durum sıkıntılı. ancak uzun dönemde karlı olacağı kesin. 7 haziranda faiz artımı olup olmayacağını bugün anlayabiliriz.

yatırım tavsiyesi değil ama 4,50-4,53 arasında alım yapıp 7 haziran öncesi ufak bir kar kazanılabilir.
Yine ateşi yükselmiş.
Çomar öttürerek devam eden kur.
Karanlık saltanat yıkılıyor.
Katar'dan gelen Kara paralar nerede kaldı? Gelsin de yine kurtarsın sizi kurtarabiliyorsa.
Sadece kur değil faiz de çılgın atıyor dün 0.47 puan birden yükseldi yine.

Borsa da %3'ün üstünde düştü. Neremizden becerileceğiz şaşırdık valla.
4.40 ları görünce herkes dolara abandı 4.70 leri bile görür bugün.
bunun 4,40 ları görmekle alakası yok. borsa tepetaklak olmuş durumda iken yükselmesi doğal.. dediğim gibi artık yeni seviyesi 4,57-4,60 civarı. önümüzdeki hafta içi yeniden 4,80 leri zorlayacağını düşünüyorum.

bu nedenle 7 haziranda 1 baz puanlık bir faiz artışı bekliyorum. 7 haziran günü bozdurup 8 haziranda tekrar alım yapılabilir.

edit: eksileyen çomarlara ithafen. bakın saat 9 22 de ilk entriyi girmişim aynen dediklerim olmuş. ekstra bilgi veriyorum eksiliyorsun.. başka bir düşüncen varsa belirtirsin ama gerçekleri eksilemek ne oluyor onu anlamadım..
Durduramıyoruz efendim durmuyor, Yükselmeye devam ediyor !. Ekonomi'den anlamayan insanları başa getirirseniz 16 yıl'da ülkenin ırzına geçerler böyle.
hiç şüphesiz ki ekonomist bir cumhurbaşkanına sahip olmamızın sonucudur.

https://youtu.be/ZSjzcQsPTxM?t=9m29s
ben hep gelirim demiştim, değil mi ?

imza ; yılanoğlu.
haftayı yükselişte kapatarak iki günlük tatile yatırımcısını güldürerek girmiştir.

yükselişe güvenip parayı basanlar ile "bi piçlik olabilir lan" diye düşünüp parasını çekinler arasında versus oluşacak.

sonuçlar pazartesi belli olur. pusudayız yılanoğlu.
Tahmin ettiğim gibi Fitch'in not indireceği söylentileriyle yeni bir atak yapmıştır.

Sen de vur Fitch sen de vur...
ingiltereli faiz lobisi akabeye para vermedi demek ki.
4.64 oldu yine.

Eğleniyor muyuz akabeliler?
4,61dir. alım fırsatıdır. faize yatırmak haramdır.herkes dolar alıp enflasyona yenilmemelidir.