1. 1.
  sağlık hizmetleri çok iyi olduğundandır o.

  eski türkiye olsa ayvayı yemiştik.
  7 -1 ... flat head
 2. 2.
  içki sigara iç kanser olunca devlet ödesin. yok öyle.
  2 -15 ... keepx
 3. 3.
  saglikta devrim, katmerli tecavüz.
  4 ... portatif
 4. 4.
  Çevre etkenleri yüzünden veya bir şekilde devletten dolayı(kimyasal atıklar vb.) gibi şeylerden dolayı kansere yakalandıysa devlet karşılamalı diye düşünüyorum ama özgür iradesiyle her gün sigara içse içki içse sorumlusu kendisidir.
  3 -3 ... 10sinif tarih soru bankasi
 5. 5.
  içki sigara içse ne olacak? Bu mudur devletin hizmet anlayışı? Benden yılda kazancımın yarısını vergi diye kesecek, mecliste göt büyütenler tanesi 1.500 dolardan fazla 10 tane implant yaptırabilecek ama ben içki/sigara içtim diye ilacı karşılamayıp öl diyecek yok ya?

  Gerçi hala sağlık hizmetlerinin mükemmel olduğunu zanneden kerizlerin olduğu ülkede fazla bile bu kadar imkan.
  3 ... flat head
 6. 6.
  bu ülkede gündeme maruz kalmak bile kanser eder. sigara ve alkol kesinlikle başlı başına bir etken değildir.
  1 ... rockonbaby
 7. 7.
  sağlık bakanlığı, bimer vsvs ne varsa bildirimde bulunmak, talep etmek gerekli.
  cumhurbaşkanlığına mektup gibi şeyler bu tür açıklarda bazen işe yaramakta.

  böyle bir açık mevcut, bazı ilaçlara ödenek sağlanmıyor.
  sigara içmek kanunen suç değilse, tedavisini sigorta karşılamalı.

  suç olsaydı da farklı bir tartışma içine girilirdi, ama devlet bunları özgür kılıp yüzde 60-80 vergi alırken bunu tartışamayız.

  bakanın harçlık verip başından savmaya çalıştığı kız, belirli düzenlemelere ön ayak olmuştu. bunun gibi bir şekilde gündem etmek gerekir.
  1 ... raduyev
 8. 8.
  velev ki her gün sigara içiyor. içki içiyor. devlet ödemesin mi bunu?

  arkadaşlar insafınıza sığınıyorum. yapmayın, etmeyin. devletten bahsediyoruz. devlet denen şey, bir aygıttır, bir organizasyondur.

  devletin edimleri vardır, karşılaması gereken şeyler vardır. devlet, yolu da yapar, vatandaşları sigaradan uzaklaşsın diye önlemlerini alır, sağlık hizmetlerini de verir.

  ücretsiz ve kaliteli eğitim, ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmetleri vermek, sosyal adaleti sağlamak devletin en başta yapması gereken şeylerdir.

  yahu bu yazdıklarınıza gerçekten inanamıyorum. adam öldüren insanı hapse atmaktaki amaç bile onu ıslah edip topluma kazandırmaktır. sizler gerçekten sigara içtiği için kansere yakalanan bir babanın, bir oğlun, birilerinin karısının, bir başkasının can arkadaşının ölüme terk edilmesi gerektiğini mi savunuyorsunuz?

  ben kimseyi kırmam ama bu kadar sert tepki verecek noktaya getirdiniz beni. bugün gerçekten halkım için, arkadaşlarım için, memleketim için üzüldüğüm, canımın yandığı bir gün oldu.

  allah herkesin şifasını versin ne diyeyim ki!
  7 ... hassas nihat