1. 1.
    Bir türkiye-türk klasiğidir. Ülkenin durumu buyken bu oteller etraf nasıl bu kadar çok dolu sorusunun da bir cevabıdır aslında.

1 hafta tatile çıkmak için kredi çekeni mi, tüm sene biriktirdiği parayı harcayanı mı...

1 hafta dinlenicem diye 1 sene borç öderler. Sonra da ülkemiz insanı e hani millet fakir nasıl buralar hep dolu millet her şeyi alıyor der.

Olmayan parayla alıyorlar işte. Zaten ülke neden bu durumda?
    13 -1 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    sırf gösteriş olsun diye kapitalist özentilerin yaptığı saçmalıktır. bir de bunu anlatırlar şuraya buraya gittim diye.
    3 -1 ... sovyet piyadesi
  3. 3.
    (bkz: modern kölelik)
    1 ... meyna
  4. 4.
    maksat, dostlar alış verişte görsün.
    4 ... monk of monkmountain
  5. 5.
    Millet tatili deniz görmek olarak algılıyor ya deli oluyorum amk.
    Gidip o deniz kenarında ayrı bir mücadele ve koşuşturma içine giriyor; daha çok yorulup, daha fazla ödeyip geri dönüyor enayiler.
    2 -2 ... insan olmaya ceyrek kala
  6. 6.
    Bayramda tatile gidemeyen, anne babasının yanında köye götürülen hanzolara dert olmuş aktivite.
    1 -3 ... anankim skywalker
  7. 7.
    Tatil de mi yapmayakk.
    1 hafta tatile gidip 1 sene borç ödemek
    3 ... poena
  8. 8.
    Saçmalığın daniskası.
    Bu tipler yüzünden bütün oteller tatil beldeleri ful çakılı.
    Adım atacak yer yok amk.
    Ayağınızı yorganınıza göre uzatın olm.
    Bir hafta tatile çıkıp 1 sene ödemek nedir lan?
    Ben yetkili olsam kredi kartında taksit olayını yasaklardım.
    4 -2 ... tengir budun
  9. 9.
    sistemin mecbur bıraktığı durumdur.
    tatil sosyal anlamda insan hakkıdır.
    evden ancak akrabasına çıkan kesimin anlayamadığı iştir.
    ... guneyden
  10. 10.
    bayrama 1 ay kadar bir süre kalmışken bankaların müşteri temsilcilerinin etrafındaki kalabalığın sebebi olan durumdur. bu yüzden mi yoksa dövizin aşırı yükselmesinden mi veya ikisi birden mi bilmiyorum faiz oranları son 1-1.5 aydır bayağı bir arttı. misal 2 ay kadar önce 5000 lira kredi çektiğinde 12 ay sonunda 5500 küsür lira geri öderken son 1 aydır 5900 lira ödeyeceğin hale gelmişti. tatil içinde 5000 lira çokta yeterli gelmeyeceğinden ( kurban bayramı da var ) 10000 lira kredi çekmiş isen 1 senede 12 bin liranın üzerinde geri ödüyorsun. 1 asgari ücretten daha fazla faiz 1 sene için..
    3 ... mel mel bakan gibson