bugün

maksat, dostlar alış verişte görsün.
sistemin mecbur bıraktığı durumdur.
tatil sosyal anlamda insan hakkıdır.
evden ancak akrabasına çıkan kesimin anlayamadığı iştir.
bayrama 1 ay kadar bir süre kalmışken bankaların müşteri temsilcilerinin etrafındaki kalabalığın sebebi olan durumdur. bu yüzden mi yoksa dövizin aşırı yükselmesinden mi veya ikisi birden mi bilmiyorum faiz oranları son 1-1.5 aydır bayağı bir arttı. misal 2 ay kadar önce 5000 lira kredi çektiğinde 12 ay sonunda 5500 küsür lira geri öderken son 1 aydır 5900 lira ödeyeceğin hale gelmişti. tatil içinde 5000 lira çokta yeterli gelmeyeceğinden ( kurban bayramı da var ) 10000 lira kredi çekmiş isen 1 senede 12 bin liranın üzerinde geri ödüyorsun. 1 asgari ücretten daha fazla faiz 1 sene için..
(bkz: entry ve nick uyumu)

1 hafta tatile gidip 1 sene borç ödeyenleri ilgilendiren durumdur. kimsenin keyfinin kahyası değiliz. ha gelir sana der ki 'arkadaşım ben 1 hafta tatil yapacağım, bunun 1 senelik borcunu sen öde.' o zaman aç ağzını yum gözünü. ama der mi? demez.
Japonyaya gidildiyse değer. Niyetlendim gerçekten de o tatilin masrafı ancak 1 yılda ödenir. Ulaşım ve konaklama oldukça pahalı. Neyse bakalım belki seneye.
tatile gidip 2 tane bikinili kız ve vajina göreceğim diye
1 haftalık otele 1000 2000 ver
otobüs uçak biletine en az 300 500 lira
artı gidiş geliş yorgunluk cabasi
birde gidilen yerde harcanan para

türk tipi tatil...
Kapitalist düzen ve tüketim çılgınlığının küçük bir örneği.

Her gün işe gidiyorsun. Akşamları erken uyuyorsun. Ve bunun karşılığında aldığın tek şey koltuk takımı. Gerçekten acınası bir durumdasın. (Fight Club)
görsel
güncel Önemli Başlıklar