1. 1.
  türkiye'nin zihniyetinin kanıtıdır. 550 milletvekilinden sadece 8'i 1 haftalık çalışma sebebiyle verilecek olan 3 aylık maaşı yani 25 bin ytl'yi kabul etmemiş ve hakkımız değil diyerek almamıştır. 8'i de türk halkı tarafından alınlarından öpülesidir. diğer soyguncular da gün gelir öderler o 25 bin ytl'yi. ama nasıl?..

  http://www.milliyet.com.t...07/07/19/guncel/agun.html
  5 ... sen bana bu diyemezsin
 2. 2.
  birçok kamu kuruluşunda da mevcut olan durumdur. salla başını al maaşını, işçi emekli öder nasıl olsa mantığından gelmektedir. özelleştirmenin temelinde bu kayıpları önlemek vardır.
  1 ... peyderpey
 3. 3.
  oy vermeden önce düşünülmesi gereken son hadise.
  ya gerçekten bu hasızlığa razı olacağız. bir arkadaşla buluşmaya giderken cebinde 10 ytl yok diye sıkıntıya düşeceksin adam bir hafta çalışıp dünyanın parasını alacak.
  bu haksızlığa razı olan insanlara her türlü durum müstahaktır demek istiyorum ama dilim varmıyor.
  akp dir chp dir derken yine bunlara oy verilecek, bu haksızlık devam edecek ve sen yine cebinde paran olmadan gezeceksin. belkide siyaset konuşacaksın belki de isyan edeceksin ama ne yazık ki bu olanların hepsini hakedeceksin.
  kimse kızmasın.
  1 ... kendime donmeye artik cok gec
 4. 4.
  yemekten doymayan milletvekillerinin seslerini çıkarmadan hazmettikleri durumdur. memuruna, emeklisine sadece yüzde üç maaş zammını layık gören bu milletin mebusları bir haftalık 'büyük emekleri'ne karşılık 25 bin ytl yi ceplerine atarken vicdan azabı hissetmiyor. yazıklar olsun sizin gibilere!
  2 ... esneyenahtapot
 5. 5.
  emeklilerin başına gelen hadisedir.
  3 aylık maaşlarınn alabilmek için bir hafta banka kuyruğunda beklemek zorundadırlar çünkü.
  4 ... sayincevizkabugu
 6. 6.
  Sadece Zülfü Livaneli(bağımsız),Turhan Çömez(AKP), Ersin Arıoğlu(CHP)Cengiz Kaptanoğlu(AKP), Muharrem Eskiyapan(AKP),Memduh Acıoğlu(bağımsız), Hasan Özyer(ANAP),Cemal Yılmaz(AKP)tarafından yapılmayan hareket. Onlara da helal olsundan başka birşey denilemez.
  2 ... hermia
 7. 7.
  (bkz: terbiyesizlik)
  1 ... sen bana bu diyemezsin