bugün

görsel
görsel

Yaklaşık dört yıl önce evlendiği ve 1 gün evli kalıp evini terk eden eşine boşanamadığı halde 4 yıldır her ay 700 lira nafaka ödemeye mahkum edilen adam, yaşadığı haksızlığa dikkat çekmek için Kastamonu’dan istanbul’a kadar 580 kilometre yol yürüyecek.

https://www.ntv.com.tr/tu...or,c6mn8H0pmESByO0_WiouqQ
bunlar işte hep abazanlıktan, açlıktan.
tedbir nafakası ödemektedir. bu tedbir nafakası öyle bir nafakadır ki boşanma davası süresince hakim tarafından belirlenen miktar oranında eşe ödenir. yargılamanın sonunda bile olsa toplu olarak hesaplanıp irat (toplu) şeklinde ödenebilir. kaçış yoktur. boşanma davası uzadıkça cana tak eder.
4 yılın 1 yılını bile evli geçirmeyip borçlanmak Çok mantıksız.
Keşke adalet her zaman terazide kalsa.
en azından gerdeğe girmişler. ama aylık 700den yıllık 8400 4 yılda 33600 eder. şimdi karşı taraf icraya verdiyse faizi, icra masrafı derken bu para 40 bini bulur. yani arkadaşlar adam evlenmese o parayla 10 kere ukrayna ya gider gelir, hayalinde rüyasında bile göremeyeceği kadınlarla birlikte olabilirdi. zina bu kadar kolayken evlilik bu kadar zorken gençlerin evlilikten soğumasına şaşırmıyorum.
oruç oruç ağzımı bozmayayım diyorum olmuyor. bozmayacam ama içimden söyleniyorum.

iş evlilikten çıktı ticarete döndü artık.