1. 1.
  orjinali "1 gecede 12 latin kızı kandırdılar sonra kayıt yaptılar" olan erkekleri salak yerine koyan facebook reklamı.

  devamında da "inanılmaz türk zekası. yabancı latin turistleri bu yöntemle kandırıp tuzağa düşürüyorlar!" diye oldukça beyinsizce bir cümleyle devam ediyor.

  şimdi gelelim reklamdaki subliminal mesajlara.

  her en halt satıyorlarsa erkekler bu ürünü kullanarak kızları kandırdıktan sonra ne yaptıkları malum. yanaklarını öpmüyorlar herhalde. bildiğin sevişiyorlar. sevişirken de kameraya çekebilirsiniz. peki neden kameraya çekersiniz eşe dosta göstermek için. peki bu suç mu? aslında çok büyük bir suç fakat benim hatırladığım bir gamze özçelik vakası vardı ki ceza verildi mi bilmiyorum.

  yani bilinçaltına yerleşen mesaj alın, kullanın, latinlerle sevişin, kaydedin. nasılsa cezası yok.

  manşetin altındaki reklam ise tam bir komedi. cümle cümle bakalım.

  inanılmaz türk zekası: türk zeki olsa bir kere bu reklama inanmaz. büyük ihtimalle de sattıkları ürün avrupadan ithaldir. türk zekasını böyle bir ürüne inandırmak için zekayı öveceksin, ama inandığı içinde aptal yerine koyacaksın. helal olsun.

  yabancı latin turistleri bu yöntemle kandırıp tuzağa düşürüyorlar: yabancı latin turist ne lan? bu reklamı yazan türk değil anlaşılan. yoksa o müthiş zekasıyla böyle bir cümle kurmazdı! ayrıca tuzağa düşürmek bir anda nasıl ahlaki bir kavram oldu. neden böyle bir ahlaksızlığı etik bir değer gibi lanse ediyorsun!

  artık insanlar özgürlüklerinin peşinde değil, ahlaksızlık yapma isteklerinin peşinde zaten!
  3 ... birazdangelirim
 2. 2.
  genel geçer translate cümleleri.

  orjinal türk tarafından elle yazılmış olsa bu tip yazılar heralde "bekar anneler s.k arıyor" "anneleri göster" gibisinden olmazdı. reklam işte. gerizekalı bi reklam.
  2 ... hobiolarakyaparsin